Demoliční práce - okres Hodonín

Zalíbil se Vám pozemek, který by byl ideálním místem pro Váš nový domov? Brání Vám v tom však jeden problém v podobě chátrající stavby na pozemku? Oslovením profesionální demoliční firmy se tento problém může rázem rozplynout.

Zakoupením pozemku se stavbou, která je v podstatě určena k demolici, máte sice o starost víc - v podobě demolice- než začnete s výstavbou svého domku. Na druhou stranu bývá takový pozemek obvykle levnější, než ten volný. A co se samotné demolice týká, tak si jednoduše můžete objednat firmu, která se demolicemi zabývá. A pokud si vyberete firmu specializující se i na další, související práce, pak zabijete dvě mouchy jednou ranou. Existují totiž firmy, které se specializují na demoliční a s nimi související práce, jako jsou přípravné stavební práce, výkopové, zemní aj.

Demoliční práce Svatobořice a okolí

Pokud hledáte firmu na bourací a demoliční práce ve Svatobořicích a okolí, máme pro Vás tip na firmu, která již řadu let působí v Hodonínském kraji a její hlavní charakteristikou je výborná kvalita a profesionální přístup u prováděných realizací. Díky dlouholetým zkušenostem se můžete i Vy přesvědčit o profesionalitě této firmy, která zajišťuje kompletní servis v autodopravě, zemní, výkopové a demoliční práce. Obraťte se na odbornou firmu a staňte se i Vy spokojeným obchodním partnerem. Přesvědčte se o kvalitních službách a nízkých cenách. Kvalitně odvedená práce je firemní prioritou vedoucí ke spokojenosti každého zákazníka. Firma Vám nabízí tyto služby:

 • demolice budov, rodinných domů a jiných staveb
 • demolice průmyslových objektů a areálů
 • bourání betonových a zpevněných povrchů
 • demolice betonových a zděných staveb hydraulickým kladivem
 • kompletní terénní úpravy, svahování
 • veškeré zemní a výkopové práce včetně odvozu materiálu
 • nákladní autodoprava
 • a jiné práce jako například odstraňování kalamit (povodně, sníh)
 • skládání, vykládání palet atd.
 • kontejnerovou přepravu
 • pronájem kontejnerů

Vybavení pro demoliční práce

Ať už využijete demolice ruční či strojové, tak bez patřičného a kvalitního nářadí a techniky, se žádná demoliční firma neobejde. Především se setkáte s hydraulickými nůžkami na ocel, hydraulyckými demoličními nůžkami, hydraulickými kleštěmi, bouracími kladivy, bagry, kolovými nakladači, zemními stroji, drapáky, drtiči, pásovými nakladači, aj.

Hydraulické nůžky - jde o nářadí, které se využívá při ruční demolici. Můžete s nimi pracovat v místnostech, které nejsou pro stroje přístupné a výrazně snižují otřesy a vibrace. Hydraulické nůžky disponují výměnnými zuby i noži, přičemž rozvor jejich čelistí může být od 360 mm do 1400 mm.

Bourací kladiva - řada z nás si asi přestaví standardní kladivo k zatloukání hřebíků. Tvarově však bourací kladivo připomíná vrtačku. Poradí si s takovými materiály jako beton či asfalt a k dostání jsou i kladiva s nízkou hlučností.

Co je demoliční výměr?

Demoliční výměr je třeba zajistit před zahájením demoličních prací. A co to vlastně demoliční výměr je? Jedná se o žádost vydání demoličního výměru, která se podává na příslušném městském úřadě, odboru výstavby a územního plánování, a žádáte o povolení k demolici objektu. Součástí žádosti musí být údaje jako je přesné označení objektu určeného k demolici i s označením katastrálního úřadu, kde se objekt nachází. Dále musí být v žádosti uvedena firma, která bude demolici provádět i s osobou, která je za demolici odpovědná. pokud si nejste jisti správností podané žádosti, pak některé firmy, specializující se na demoliční práce,, nabízejí vyřízení demoličního výměru za Vás.

Přípravné demoliční práce

Ještě před tím, než vámi vybraná firma přistoupí k ruční či strojové demolici, přijdou na řadu tzv. přípravné práce. Mezi tyto práce se řadí vyklizení objektu, odpojení od médií jako jsou kanalizace, vodovody, telefon, plyn apod., následuje demontáž veškerých zařizovacích předmětů, jako jsou umyvadla, toaleta, sprchový kout apod., demontáž topných těles, demontáž rozvodů, demontáž oken, zárubní a dveří.

Demoliční práce v kostce

Samotná demolice již plynule navazuje na některé z přípravných prací. Do demolice řadíme kupříkladu odstranění střešní krytiny, demontáž střechy, demontáž interiérových příčkových stěn v objektu, vybourání celého obvodového pláště stavby, demolice podlahových konstrukcí, atd.

Jakmile je vše srovnáno se zemí, tak následuje odvoz sutě a odpadu či jejich případná recyklace.

Odvezení odpadu a sutě

Informujte se u firmy, která má ve své nabídce i odvoz odpadu a sutě, jak s těmito zbytky nakládá. Celou řadu materiálů je totiž možné recyklovat, a to už na místě samotné demolice. V případě, že vzniklý odpad recyklovat nepůjde, ujistěte se, že bude s odpadem naloženo dle zákona O odpadech, aby se Vám později nestalo, že se Vás zástupce firmy bude ptát, jak jste naložili s odpadem.

Bezpečnost při demoličních pracích

Ať už je objektem demolice rodinný domek či komín, vždy je potřeb a zajistit, aby nedošlo k ohrožení zdraví jak pracovníků, tak sousedů či náhodných kolemjdoucích.

Před započetím demoličních prací, se objekt zajistí páskami, v případě potřeby i ochrannými sítěmi, které zamezí tomu, aby kusy omítky či zdiva všemožně dopadaly na zem. Nachází-li se v těsné blízkosti objektu určeného k demolici jiný objekt, pak je zapotřebí informovat jeho majitele.

Pak tu je ještě otázka bezpečí, ale vzhledem k životnímu prostředí. Při demolici vznikají v menší či větší míře oblaka prachu, čemuž je možné účinně zabránit, a to pravidelným skrápěním stavby vodou. U profi firem je tento krok samozřejmostí.

Zemní práce

Po demolici a odvezení odpadu a suti na skládku následují zemní práce. Vyžadujete-li na pozemku vystavění nového domu nebo chcete pozemek využít jako zahradu, pak bude zapotřebí zpracovat zeminu. Firma nabízející zemní práce může nevyhovující zeminu odvést nebo přemístit na jiné místo. Zemní práce zahrnují veškeré zemní úpravy včetně sejmutí ornice z pozemku nebo svahování. Pod pojem zemní práce spadají hlavně tyto činnosti:

 • hloubení základů, sklepů, bazénů
 • kompletní terénní úpravy pozemků, odvoz suti,
 • sejmutí nebo rozprostření ornice
 • příprava inženýrských sítí
 • zahrnovací práce
 • úpravy zahrad při zakládání zahrady
 • zemní práce a nákladní autodoprava

Výkopové práce

Během zemních prací Vám firma může nabídnout i výkopové práce, od úpravy a modelování terénu po technickou podporu při budování Vaší zahrady, příjezdové cesty, ale i při výstavbě rodinného domu či jiné nemovitosti. Zemní práce jsou prováděny nejmodernější technikou, obsluhovanou kvalifikovanými pracovníky, kteří dokáží zvládnout Vaše nejnáročnější požadavky a úkoly.

Výkopové práce představují činnosti, jako jsou výkopy základů pro stavbu Vaší nemovitosti, vyhloubení sklepů, vykopání inženýrských sítí, apod. Většinou vyvstane otázka, co s odpadem nebo zeminou, která vznikla během výkopových prací. Zkušená firma má pro Vás vždy řešení. Součástí nabídky firmy, která provádí výkopové a zemní práce je také kontejnerová doprava. Zbylá zemina nebo suť je odvezena nákladními automobily na skládku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24721 (topprodukt.cz#2017)


Diskuze a zkušenosti

Bára | 17.04.2018 12:19
Bohužel jsem nenašla název firmy.... Děkuji za info


Přidat komentář