Instalatérské a topenářské práce - Liberec a okolí

Na práci instalatéra a topenáře bychom se měli dívat jako na něco, co nemůže vykonávat kdokoli. K této práci je již zapotřebí mnoho vědomostí, které obyčejný laik rozhodně nemá.

Instalatérské a topenářské práce si žádají zásah odborníka, a to vždy. Opravy svépomocí se u tohoto druhu řemesla příliš nedoporučují, neboť znalost technologických postupů a vhodných materiálů si žádá odbornějších znalostí, kterými laik příliš neoplývá.

Instalatérské práce

Instalatérské práce v sobě obsahují spoustu dalších činností od instalací rozvodů vody, ústředního topení, plynu a kanalizace přes rekonstrukce až po následné** pravidelné údržby rozvodů a odpadního potrubí, kotlů, čerpadel** apod. Tento druh prací by měl vykonávat vždy vyškolený odborník, který má nejlépe letité zkušenosti, díky nimž zná veškeré možné postupy a dokáže dokonale zvolit potřebný materiál. Schopný instalatér zvládne i projektovou a samozřejmě poradenskou činnost.

Co vše pro Vás může instalatér udělat?

Instaletéři nabízejí tyto služby:

 • Instalace nových rozvodů v domech
 • Rekonstrukce a generální opravy vodovodů a kanalizace
 • Výměny starého vodovodního a kanalizačního vedení
 • Opravy a čištění kan alizace
 • Rozvody plynu a opravy plynových rozvodů
 • Rozvody ústředního topení
 • Instalace a výměna zařizovacích předmětů jako jsou kotle, čerpadla a vodárny
 • Stavba a rekonstrukce koupelen a bytových jader

Jaký materiál instalatéři používají?

Nejčastěji používaným materiálem, který pro svou práci instalatéři používají je plast, ocel, litina, měď, olovo a nerez.

Práce, které instalatéři provádějí, jsou mnohostranné, neboť se zabývají velmi širokým spektrem prací. Instalatéra voláme domů zejména na práce jako výměna WC, umyvadla, sprchového koutu, vodovodní baterie apod. Instalatéra oceníme také, když nám teče pračka, myčka atd.

Jak vybrat sanitární techniku do koupelny?

koupelně bychom se měli cítit útulně a bezpečně. Přesně podle toho bychom také měli vybírat vhodnou sanitární techniku. Máme-li koupelnu malou není to dnes již žádný problém, neboť také do malé koupelny můžete usadit například rohovou vanu, sprchový kout a například i toaletu. Nejvhodnější před samotným nakupováním je pořádně si přeměřit celý prostor koupelny abychom věděli, jaké rozměry sanitární techniky volit. Základem vybavení koupelny je to, že nesmí jít zařizovací předměty přes sebe, což znamená, že umyvadlo by nemělo být nad vanou, bojler by neměl být přímo nad vanou apod.

Při výběru sanitární techniky bereme také v úvahu barevný odstín sanitární techniky a to tak, aby nám ladil s výmalbou koupelny, obklady a podlahou. Pokud ještě nevíte, jaký druh topení do koupelny zvolit, pak se stále většina lidí uchyluje k vytápění podlahovému, neboť nic není v koupelně příjemnějšího, než vylézt vyhřátý z vany a stoupnout na vyhřátou podlahu.

Posledním měřítkem výběru sanitární techniky do koupelny je samozřejmě také její údržba. Při výběru například toalety je nejvhodnějším řešením koupit toaletu závěsnou, která nám dává možnost pohodlného vytírání. Velmi moderní je také fakt, že si můžeme koupit bezdotykovou sanitární techniku, která je velmi pohodlná.

Jak vybrat vodovodní baterii?

Jdeme-li do obchodu specializujících se na koupelnu a sanitární techniku, velmi nás překvapí obrovský výběr. Vodovodní baterie se liší nejen vzhledem a designem, ale také cenou, kvalitou a užitnými vlastnostmi, které jsou pro nás nejdůležitější. Hlavními aspekty, které by nás při výběru vodovodní baterie měly zajímat nejvíce jsou trvanlivost povrchu, těsnost, výdrž **, úspora** a spotřeba vody a v neposlední řadě také pohodlné ovládání.

Vodovodní baterie se liší podle toho kde je používáme a také podle způsobu použití a to na:

 • Umyvadlové
 • Dřezové
 • Sprchové
 • Vanové
 • Bidetové

Podle způsobu použití pak dělíme vodovodní baterie na kohoutkové a pákové, přičemž pákové jsou v dnešní době jednoznačným vítězem. Pákové baterie si lidé oblíbili zejména pro svou těsnost, kvalitu a také komfort užívání. Kohoutkové vodovodní baterie naopak lidé volí pouze z estetických důvodů. Budeme-li porovnávat kohoutkové a pákové vodovodní baterie, pak je nutno říci, že pákové baterie jsou úspornější a jejich pořizovací cena je srovnatelná s vodovodními bateriemi kohoutkovými.

Topenářské práce

Topenářské práce se zabývají především montáží a demontáží všech druhů topných systémů. Těmito systémy jsou topení a jeho opravy, montáž podlahového topení, výměny radiátorů apod**. Topenáře** si klidně zavolejte také v případě, že potřebujete provést revizi kotlů. Pokud si dům teprve plánujete, měli byste se s topenářem poradit o vhodném druhu vytápění právě pro Váš nový dům.

Podlahové vytápění

Tento druh vytápění má jedinečnou schopnost uchovávat podlahu v teple a tím vytváří nám tak ideální prostředí pro relaxaci a odpočinek. Místnost je tedy díky podlahovému vytápění vyhřívaná zespoda, čímž dojde nejprve k vyhřátí spodní poloviny místnosti, ve které se člověk pohybuje. Pokládka podlahového topení je velmi rychlá a jednoduchá. Pokud se zajímáte o životnost takového druhu podlahového topení, pak je potřeba vědět, že pokud je jeho instalace provedena dobře a za použití kvalitních materiálů, pak je životnost neomezená.

Podlahové vytápění je dnes stále více vyhledáváno a to zejména proto, že představuje ekonomické využití energie, čímž umožňuje použití alternativních zdrojů energie a zvyšuje tržní cenu každé nemovitosti. Teplovodní podlahové vytápění je tvořeno soustavou trubek vyrobených z plastu a položených na tepelné izolaci, která je poté zalitá betonovou směsí. Termostaty, které ovládají topné systémy jsou montovány do výšky maximálně 1,5 m a na vyhřátí dolní poloviny místnosti reagují ihned. Odpínání lze tedy nastavit u teploty nižší o 2-3°C než u konvenčních systémů, přičemž každý ušetřený stupeň znamená 5-6% nákladů na vytápění.

Podlahové vytápění tedy díky fyzikálním vlastnostem přináší úsporu zhruba 10-15% provozních nákladů. Je však potřeba vědět, že má podlahové vytápění setrvačnou tendenci a tudíž musí být program spuštěn v dostatečném předstihu ještě před tím, než do místnosti přijdeme. Výsledek nás však dokonale překvapí a utvrdí v tom, že jsme si podlahové vytápění zvolili velmi dobře.

Instalatéři a topenáři

Ať již potřebujeme doma zásah instalatéra či topenáře, stejně se nevyhneme tomu, že budeme muset zavolat opravdového odborníka, neboť provést tento druh práce svépomocí je velký risk, který by se nám nemusel vyplatit a i když bychom ze začátku ušetřili peníze za odborníka, mohla by nás stát případná oprava ještě dráž, než kdybychom práci svépomocí vynechali. Málokterý řemeslník chce vykonávat opravné práci po jiném řemeslníkovi.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24177 (topprodukt.cz#980)


Přidat komentář