Instalatérské a topenářské práce - Praha

V dnešní době najít v blízkosti našeho bydliště uznávaného a vyhledávaného odborníka svého řemesla, může být tvrdým oříškem, kupříkladu nemáte-li zrovna mezi svými známými a přáteli někoho, kdo Vám může specialistu doporučit.

Jedna věc je, když si plánujeme na určitý termín** modernizaci, rekonstrukci domu, spojenou s instalatérskou, topenářskou prací**. V tom případě máme relativně času dostatek, kdy záleží jen nás, kdy se pro zvelebování rozhodneme. Ovšem něco jiného je, když se nám doma stane havárie, právě v souvislosti s vodou či topením. Co pak? Horečnatě hledat v seznamu kontakt na řemeslníka? V takovém spěchu se pak i může stát, že místo po zkušeném, oboru znalém specialistovi, zvolíme ne zrovna zručného jedince. Mít však dopředu zjištěný kontakt na profi instalatéra, topenáře, a ještě k tomu, pokud je tzv. 2 v 1, tj. zastane práci dvou oborů, je zkrátka k nezaplacení.

Topenář - služby Praha

topenářem, respektive díky jeho službám, Vám nebude v chladném a mrazivém počasí zima. Postará se nejen o rozličné opravy topení, ale také jejich rekonstrukci, či pokud stavíte, navrhne a provede Vám montáž nejvhodnějšího systému vytápění. Můžete si u něj také objednat výměnu radiátoru či instalaci podlahového topení.

Instalatér - služby Praha

Součástí stavby, ať už domu, chaty, chalupy je i nezbytný a pro nás důležitý přívod vody, díky kterému můžeme nejen vařit, ale i prát, umývat nádobí, sprchovat, či se koupat. Potřebujeme-li nové rozvody vody, včetně kanalizace, jejich rekonstrukci, opravu, na koho jiného se obrátit, když ne na odborníka, zabývajícího se vodoinstalatérstvím.

Přenechejte práce spojené s vodou, topením odborníkovi

Samozřejmě, málokdo z nás by se sám pouštěl do rozvodů či jiných složitějších úkonů, i když jsou mezi námi tací kutilové. A pokud zrovna nejste znalí daného oboru, ať už** instalatérství nebo topenářství, zavolejte raději specialistu**, který bude práci rozumět, provede ji odborně a na profesionální úrovni, za mnohem kratší dobu, a můžete si být jisti, že se Vám kupříkladu nestane, že by se z Vašeho domova stal bazén apod.

Základem každé profese je odbornost

Zadáte-li si do internetového vyhledávače slovo „topenář“ či „instalatér“, nebo „topenářské služby; instalatérské služby“, vzápětí Vám vyjedou několikastránkové informace týkající se těchto oborů, ale také kontakty na řemeslníky.

Řemeslník, který nabízí své služby, by měl být automaticky odborníkem, tzv. špičkou svého oboru, měl by na sobě neustále pracovat, vzdělávat se, informovat se o nově zaváděných a zamýšlených technologiích, pracovních postupech, používaných materiálů, nářadí.

Jak však ve spleti, právě zmíněných odkazů, si vybrat, nechceme říci toho „nej“, ale rozhodně skutečného odborníka? Především se zajímejte, jaké má zkušenosti, jaké zakázky realizoval, jak dlouho působí na trhu, zda Vám může poskytnout na sebe reference, jak je to s jeho zastihnutím, v případě havárie, jaká je jeho působnost, zda má potřebný materiál i nářadí, apod.

Topenářské práce v rukou odborníka Praha

Zajímá Vás, s jakými pracemi se můžete obrátit na topenáře, s čím vším si poradí a pomůže Vám? Topenářské služby zahrnují především: rekonstrukci topení; výměnu/opravu topných těles; rozvody topení; rozličné drobné opravy spojené s topením; výměnu regulačních ventilů; odvzdušnění; dopuštění topení; výměnu uzavíracích ventilů a samozřejmě havarijní službu tzv. nonstop.

Instalatérské práce v rukou odborníka

I u instalatérských prací najdeme takové, se kterými si poradí i zručný domácí kutil, ale i takové, které vyžadují již odborný zásah vodoinstalatéra.

Drobné instalatérské práce

K pracím, se kterými si poradí i domácí, zručný kutil, se řadí kupříkladu kapající kohoutek, ucpaný odpad nebo protékající záchod. Ne však v každé domácnosti se najde ruka, pro kterou jsou zmíněné činnosti takovou „hračkou“.

Co s takovým kapajícím kohoutkem? Řešení povětšinou spočívá v opravě těsnění, tj. výměně těsnících kroužků. Vodovodní baterie také může být zanesená vodním kamenem, který je v tom případě vhodné odstranit. Pomůžeme si běžnými přípravky, které lze zakoupit v drogerii.

Co s ucpaným odpadem? Máte-li doma zvon, použijte ho pro pročištění odpadu, nebo si také pořiďte tzv. instalatérské péro. A jak vyřešit toaletu, která nám stále protéká? Opět bývá skrytý problém v těsnění, nebo zaneseném, případně zničeném ventilu. Je na Vás, zda využijete služeb odborníka, který si s tím, bude-li mít příslušné součástky, právě na Vaši toaletu, za krátkou dobu poradí, nebo si s tím „vyhrajete“ sami.

Větší instalatérské práce

A pak tu máme ještě, vedle drobných prací, i složitější, na které rozhodně přizvěte odborníka. Jaké práce sem především patří? Kupříkladu nové rozvody vody, rekonstrukce či oprava rozvodů, vyčištění vodovodního potrubí, nainstalování sušičky, pračky, myčky na nádobí, montáž toalety, bidetu, výměna vodovodní baterie, vyčištění kanalizace, a samozřejmě havarijní stavy.

Kdy raději přenechat práci řemeslníkovi

Jste spíše tzv. domácím kutilem, kdy se sice pouštíte s vervou do rozličných prací v domácnosti, kupříkladu do vymalování, vytapetování, pověšení poličky, přidělání obrázku, zrcadla apod.? Nejste si však jisti, zda máte riskovat a vrhnout se na práce, které Vám de facto nic neříkají, maximálně jste získali informace, jak postupovat a rady, z rozličných diskuzí a blogů na internetu? V tomto případě se spolehněte na svoji intuici a zavolejte si příslušného řemeslníka, ať už instalatéra, topenáře… zkrátka toho, komu přísluší daná práce.

Experimentovat by se Vám totiž vůbec nemuselo vyplatit. V lepším případě Vám může neustále protékat toaleta, kapat kohoutek apod. V horším však může dojít k havarijnímu stavu, v podobě vytopeného bytu, a to třeba i sousedů, pokud bydlíme v panelovém bytě.

Odborníci na instalatérské a topenářské práce

Rozhodně není nic příjemného, když nám doma neodbytně kapá kohoutek, ať už v koupelně nebo kuchyni, zapáchá odpad, protéká, či naopak nesplachuje toaleta, topení neplní svoji funkci, tj. netopí apod. Ve všech těchto případech můžeme využít služeb instalatéra a topenáře, který nás zbaví problémů, a opět uvede do chodu naši domácnost.

Vždy je lepší raději kontaktovat odborníka, i když se může zdát, že jde o maličkost, než podcenit vzniklou situaci, a pak případně řešit způsobenou škodu, ať už v podobě potopy nebo kouře, který zahalí celý Váš byt/dům.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24110 (topprodukt.cz#852)


Přidat komentář