Kuchyně na míru v Praze a okolí

Láska prochází žaludkem, to je známý fakt. Abychom vaření nebrali jako tzv. nutnost, ale cítili se při něm dobře a mohli připravovat rozličné chutné pokrmy lahodící i oku, je dobré si vybrat kuchyň podle svých představ. Kde ji však pořídit?

Chystáte se modernizovat, či jste se přestěhovali do nového nezařízeného, případně do staršího bytu, již s kuchyňskou linkou, ale zjišťujete, že Vám nevyhovuje, ať už z důvodu stylu, tvaru, uspořádání? Zjišťujete, po zhlédnutí nabízených kuchyní v prodejnách, že to „stále není ono“, nebo že je váš prostor až příliš atypický?

Uvažujte o vyrobení kuchyně na míru. Budete si moci zvolit její tvar, rozměry, materiál pracovní desky a skříněk, volbu a uspořádání spotřebičů, dřezu, baterií aj. Nechte si vytvořit kuchyň přesně podle Vašich představ, nač volit kompromisy.

Výhody kuchyně na míru

Zadáte-li si výrobu kuchyně na míru, přináší Vám to nespočet výhod, kdy ty stěžejní rozhodně zmíníme. U kuchyně na míru si můžete vybírat z rozličných tvarů, stylů, ale také typů pracovních desek, ale i typů materiálu u skříněk, typů kuchyňských úchytek, voleb frézování kuchyňských dvířek, v neposlední řadě také můžete vybírat z široké nabídky spotřebičů, dřezů, baterií, stylových doplňků aj. Některé firmy Vám nabídnou i grafické zpracování návrhu kuchyně, a to nově i v 3D zobrazení.

Spolupráce s firmou na výrobou kuchyní na míru

Vybrali jste si firmu, které svěříte výrobu kuchyně? Zajímá Vás, co nyní bude následovat, a v jakém sledu? Každá z firem, respektive spolupráce s ní, se může v detailech lišit, ovšem obecně Vás čekají tyto kroky: zaměření prostoru, kde bude mít své místo nová kuchyň. Dále následuje zpracování návrhu Vaší kuchyně. Vy sami můžete přijít již s tím, že máte připravený návrh kuchyně, jak by měla vypadat, nejen co se týče vzhledu, ale i rozměru, volby materiálu, volby spotřebičů apod., ať už ve formě obrázku z internetu, nebo katalogu, či se může jednat o Váš vlastní autorský návrh, nebo návrh zpracovaný od architekta. Součástí návrhu je i volba spotřebičů, ať už volně stojících, nebo vestavných, kdy právě vestavěné spotřebiče mají své nesporné výhody, kupříkladu zabírají méně prostoru, případné kousky ingrediencí Vám nezapadnou mezi škvíru sporáku a linky apod. Vedle volby spotřebičů si zvolíte i materiál, nejen co se týká pracovní desky, ale i skříněk, volbu úchytek, prosklení, způsob prosklení apod. Nastává samotná výroba kuchyňské linky a poté její dovezení, odborná montáž a předání linky. Co se týká platby, povětšinou se skládá určitá záloha a při předání linky zbývající část peněz. Některé firmy vyžadují celou platbu předem, nebo můžete zaplatit za zboží formou splátek aj.

Volba tvaru kuchyně

Volba typu kuchyně do jisté míry určuje už samotný tvar a velikost místnosti, je-li obdélníková, čtvercová, nebo jiného atypického tvaru.

Kuchyně může mít hned několik tvarů, kdy je možné volit kuchyň jednořadou; dvouřadou; ve tvaru písmene L; ve tvaru písmene U; ve tvaru písmene G, ale také tzv. ostrůvkovou.

Jednořadá kuchyň je co do tvaru nejjednodušší a stále velmi oblíbená. U jednořadé kuchyně je možná volby jednostranného, ale také oboustranného uspořádání. Oproti tomu například kuchyňská linka ve tvaru písmene U představuje plynulou návaznost jednotlivých zón kuchyně. Povětšinou právě třetí rameno kuchyně je jakýmsi vymezením pracovní plochy kuchyně, a to od navazujícího jídelního koutu. Ostrůvková kuchyně je velmi oblíbená a žádaná tam, kde kuchyň, respektive místnost disponuje dostatečným prostorem. Je prakticky jedno, zdali je místnost tvaru čtvercového nebo obdélníkového. Díky ostrůvkové kuchyni také více vynikne propojení kuchyně a obývacího pokoje. Výhody ostrůvkové kuchyně spočívají například v rozšíření pracovních a úložných prostorů, kdy ostrůvek je dvojstranný.

Volba stylu kuchyně

Líbí se Vám kuchyně laděná do klasiky, nebo spíše moderní či rustikální? Zvolte si takovou kuchyni, která bude nejen odpovídat Vašemu vkusu, ale také korespondovat s ostatními místnostmi, obzvláště, je-li například kuchyně propojená s obývacím pokojem.

Kupříkladu u rustikální kuchyně je nejvíce uplatňovaným materiálem přírodní dřevo, doplněné dalšími stylovými materiály. U rustikální kuchyně velmi vyniknou nejrůznější doplňky, kupříkladu měděné nádobí, mosazné nádobí, džbány, vázy, kamenina, přirozeně zašlé nádobí s patinou apod. Vejdeme-li do rustikální kuchyně, dýchne na nás čas babiček a venkova, kam jsme rádi jezdili na prázdniny a vdechovali vůni bylinek, pověšených na skříňkách, ale také vůni vanilkového cukru, linoucí se ze spíše.

Moderní kuchyně nás přivítá kolikrát ve stylu výrazné barevné kombinace, například bílo-červeno-černé. Z materiálu zde převládá především nerez, ale také umělý a přírodní kámen, chrom, sklo. V moderní kuchyni nenajdete „nic zbytečného“ a co nejméně všelijakých doplňků, které by přitahovaly prach. Zde má vše svoji promyšlenou funkci, úlohu a místo. I když by se na první pohled mohlo zdát, že působí poněkud chladně, právě díky barevné kombinaci, je naopak moderní kuchyně svěží, světlá, plná prostoru.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23922 (topprodukt.cz#510)


Přidat komentář