Malířské a lakýrnické práce - Brandýs n. Lab., Čelákovice a okolí

Celkově upravit a předělat interiér dá opravdu velkou práci. Obzvláště pokud se rozhodnete pro kompletní rekonstrukci všech stěn. Zručný malíř vám však dokáže pomocí speciálních technik upravit interiér přesně podle vašich představ.

Malířské a lakýrnické práce - Brandýs n. Lab., Čelákovice a okolí

Hledáte-li odborníka přes** malířské a lakýrnické prácea bydlíte v oblasti Brandýse nad Labem, máme pro Vás tip na pana Tomáše Gajdoše. U pana Tomáše Gajdošemůžete poptávat služby týkající sespeciálních malířských a lakýrnických prací i malbu nástěnných obrazů na zakázku**.*** ***

** Kontaktovat pana Tomáše Gajdoše můžete na tel. čísle+420 732 111 035, na e-mailu gajdos.tom76@seznam.czči osobně na adrese Košátky 43, 294 79.**

malířské práce

Moderní interiér

Pod slovem moderní interiér si každý představuje něco jiného. V zásadě však jde o celkovou úpravu interiéru v duchu dnešní doby. Pokud se někdo rozhodne interiér upravit, případně kompletně předělat, většinou začne s úvahami na barevné kombinace. Barvy totiž dokáží celý interiér naprosto proměnit. Dokáží udělat z tmavého nevzhledného pokoje prozářenou sluníčkovou místnost, která navozuje optimizmus a dobrou náladu. Pokud využijete** zákonitostí barev,** moderních dekorativních úprav stěn, klasických i dekorativních nátěrů získáte opravdu moderní a přitažlivé bydlení.

Co tvoří barevnost interiéru?

Každého hned napadne výmalba stěn. To však není tak docela pravda. Barevnost interiéru tvoří nejen stěny, ale i podlaha, okna, dveře, nábytek, obrazy, lůžkoviny, doplňky a vše, co interiér doplňuje. Pravidlem by mělo být, že celý interiér je barevně sladěný. V jedné místnosti by se pak nemělo použít více než tři barvy. Výjimku tvoří pestrobarevné tapety, kdy se barevnost utlumí jednobarevným nábytkem ve stejném tónu. Co se barev týče, tak ty sice ovlivňují interiér, ale barvy zase ovlivňuje světlo.Pokud je místnost tmavá a i barvy jsou ve velmi sytých odstínech, nebude se vám líbit. A to ani v případě, že se jedná o vámi oblíbenou barvu. Při nedostatku světla je zapotřebí požít světlých zářivých odstínů. Naopak v místnostech, kde po celý den nebo po většinu dne svítí slunce, je dobré použít chladných tónů, které pocitově sníží teplotu.

barevnost interiéru

Jaké barvy použít?

Záleží na vhodné kombinaci a doplňcích. Můžete vyzkoušet kontrastní barvy, teplé i studené nebo neutrální. Důležité je řídit se barevnými zásadami a pak také vlastními pocity.

Studené barvy

Studené odstíny barev dodávají interiéru pocit čistoty a svěžesti. Pokud je použijete nevhodně, budou působit chladně až studeně. Ideálně se hodí zejména pro pracovny, ložnice a koupelny. Světlé odstíny studených barev opticky rozšiřují prostor v místnosti. Vhodné je jejich použití pro místnosti situované na jih, které jsou plné světla a také tepla. Zdařilé jsou některé kombinace studených a teplých barev. Ty najdou uplatnění ve studentských a chlapeckých pokojích. Mezi hlavní studené barvy patří modrá, zelená a pak fialová. Fialová i zelená může částečně patřit i do teplých barev.** Modrá barva** navozuje pocit klidu a tlumí pocit samoty.** Tmavě modrá** celkově uklidňuje a zlepšuje schopnost se soustředit. Světle modrá přináší inspiraci a dává pocit volnosti. Do místností se hodí podle zvolené kombinace s další barvou. Nejčastěji ji najdete v koupelnách a ložnicích. Zelená barva působí přívětivě a vesele, uklidňuje a tiší mysl. Ideální je do ložnice nebo pracovny, hodí se však i do dalších místností. Záleží na její sytosti.** Fialová barva** je mystická barva, která je symbolem spirituality, duchovna ale i srdečnosti.Nejčastěji ji najdete v reprezentativních prostorách, v kuchyních a v pracovnách pro ženy. Světlý odstín dokáže místnost opticky zvětšit, naopak sytý tón fialové prostor zmenšuje.

Teplé barvy

Teplé odstíny působí vesele a optimisticky. Světlé odstíny dokáží prostor rozšířit, naopak tmavé pokoj zmenšují a zužují. Používají se v chladných místnostech, poněvadž celou místnost prozáří a zútulní. Do teplých barev patří červená, oranžová, žlutá, růžová i hnědá.** Červená barva** by se měla používat jen v malých dávkách. Působí dominantně a agresivně. V kombinacích s dalšími barvami je však vhodná do kuchyní a jídelen. Oranžová patří mezi vůbec nejoblíbenější barvy.Je symbolem optimismu a radosti ze života. Pomáhá odstraňovat deprese, nechutenství a pesimismus. Vzbuzuje zvědavost a chuť do dobrodružství. Patří do každého interiéru, kde se schází více lidí.** Žlutá** barva má povzbuzující a rozveselující účinky. Podporuje myšlení, povzbuzuje nervy a oživuje paměť. Každý prostor dokáže rozzářit. Své místo má v jídelnách, obývacích, dětských a studených pokojích.** Růžová** barva je symbolem křehkosti, něžnosti, odbourává stres i pocity osamění. Často ji najdete v dívčích pokojích. Hnědá barva je barvou země.Snad proto působí klidným dojmem. Má spoustu odstínů, od světlých skořicových přes kávové až po tmavé čokoládové. V kombinaci s růžovou, žlutou, oranžovou však získává na kráse.

**Tomáš Gajdoš
**

tel.: +420 732 111 035

email: gajdos.tom76@seznam.cz

Neutrální barvy

Sem patří bílá, šedá a černá. Jsou vynikajícím doplňkem ke všem barvám ostatním. Bílá je symbolem čistoty, jasnosti a pořádku, avšak také perfekcionismu a touhy po dokonalosti. Je chladivou barvou, která působí rozjasňujícím dojmem, zvětšuje prostor a napomáhá přemýšlení.** Šedá** barva je pasivní a působí vyrovnaným dojmem. V barevných kombinacích snižuje sytost okolních barev. Černá barva je vkusným doplňkem. Na velké plochy se nehodí. Ale jako barva doplňující dá vyniknout detailům, které udělají místnost elegantní až noblesní.

Kontrasty a triky s barvami

Při výběru barevných odstínů si můžete vyhrát s barvami a vyzkoušet různé kombinace. Zajímavě vypadají kontrastní barvy doplněné šedou. Ta způsobí, že barevnost bude jemnější. Stejného účinku dosáhnete, když použijete bílou barvu. Bílá se hodí i na stropy a úzké okraje okolo stěn. Dosáhnete tak větší útulnosti místnosti. Mezi moderní úpravy patří batikování, tupování, odlesky a další zajímavé úpravy, které se vytvářejí pouze překrýváním a kombinováním barev různými pomůckami. Často se tak vytvoří neopakovatelný zajímavý design. Pomocí malířských triků lze zakrýt i nevzhledná místa s trubkami nebo radiátory. Stačí správný nátěr ve stejném nebo něco tmavším odstínu.

kontrasty s šedou barvou

Barvy a jejich působení

Síla barev je až zarážející. Dokáží opravdu mnoho. Barevnost interiéru, jeho optická úprava, změna pocitového působení tepla a chladu. A pak působení barev na lidskou psychiku. To dokáže opravdu změnit náladu k horšímu nebo lepšímu. Pokud vyberete nevhodnou barvu do ložnice, může se vám stát, že nebudete moci usnout. Přesto byste se měli řídit i vlastními pocity. Proto vždy zvažujte, jaké pocity ve vás barva vyvolává. Stačí jen zavřít oči a popustit uzdu fantazie. Náhle budete mít ve výběru barev a jejich odstínů naprosto jasno.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24632 (topprodukt.cz#1803)


Přidat komentář