Malířské a natěračské práce - České Budějovice a okolí

Rozhodli jste se vymalovat Váš interiér nebo natřít fasádu, schodiště či podlahu? A co teprve použít protipožární nátěry? Ve všech výše uvedených případech je tou nejlepší možnou volbou oslovit profesionály.

Malířské práce

Pokud jste se rozhodli změnit Vám byt nebo kancelář k nepoznání a nemáte příliš mnoho finančních prostředků pro takovou proměnu, vězte, že nejjednodušším a nejrychlejším způsobem bude vymalování zdí a stropů. K tomu, aby se dostavili patřičné a očekávané výsledky, je však nutné přenechat tuto práci na odbornících, kteří mají s malováním pokojů dostatečně zkušenosti, neboť vhodně zvolená technika dělá své.

Barva je vůbec nejoblíbenějším používaným materiálem k vyzdobení zdí a stropů. Hlavní předností malování pokoje, na rozdíl od lepení tapet je, že práce netrvá dlouho. Zkušený řemeslník, který přesně ví, co a jak, je s prací hotov opravdu za chvíli.

Jaký druh barvy zvolit pro vymalování?

Na našem trhu existuje opravdu široká nabídka malířských barev. Jak ale poznat, která barva je kvalitní a která je ta pravá pro náš interiér? Stále více jsou v oblibě interiérové nátěrové látky, které jsou opravdu ohleduplné k ochraně životního prostředí a zdraví spotřebitelů. Také obliba vodou ředitelných nátěrových hmot stále stoupá. Tyto nátěrové hmoty totiž spojují přednosti různých typů nátěrových hmot, jsou bez zápachu, dají se ředit, nářadí, kterým se nanášejí, se dá čistit vodou, a proto jsou tolik žádané.

Malířské a natěračské práce - České Budějovice a okolí

Malířské barvy patří do skupiny vodou ředitelných barev a můžete je pořídit v pevné, práškové nebo tekuté formě. Podle pojivové báze se barvy rozlišují na glejové, které jsou rozpustné ve vodě, jsou vzdušné, vápenné, které se hodí do vlhkého prostředí s nebezpečím vzniku plísní, hliníkové barvy s vysokou prodyšností, které lze snadno odstranit, disperzní barvy, které se vyznačují kvalitou a vysokou krycí schopností, latexové barvy, které jsou odolné, lesklé, a omyvatelné, dále bio barvy používané do interiérů, univerzální, které se dají pořídit v lesklém nebo matném provedení a používají se na povrchovou úpravu prostor, ve kterých se trvalo drží vlhkost, speciální barvy určené na určitý druh podkladu a barvy plnotónové, které jsou vysoce koncentrovanými cínovacími barvami.

Jak vymalovat interiér?

Snad každý si přeje, aby prostředí, ve kterém tráví čas, působilo co nejpříznivěji a aby z něho vyzařovala pohoda a klid. Toho se dá docílit nejenom účelným vybudováním takového místa, ale i jeho barevným dokončením. Na vhodné volbě barev opravdu hodně záleží, a pokud si nevíte rady, které barvy se do daného prostoru hodí, jaké kombinace budou působit nejpříjemněji a podobně, oslovte odborníky – malíře, kteří Vám jistě rádi poradí. Pro každý prostor je nutné zvolit barevné řešení vzhledem k účelu místnosti a druhu činnosti, ke které v prostoru dochází. Barevná úprava interiérů má pozitivní vliv na rozptýlení světla a zlepšuje osobní pohodu člověka.

Malířské a natěračské práce - České Budějovice a okolíFasádní nátěry

Fasádní nátěry bývají zpravidla praktikovány již jako konečné úpravy na určité druhy složitější fasádní úpravy. Některé nátěry mají takové mimořádné vlastnosti, že se dají použít na fasádu. Jsou vyráběny na bázi silikonu, křemičité náplně, akrylátu a mnoha dalších moderních materiálů. Samozřejmě se dají použít i nátěry řídkou vápennou maltou, vápnokazinový nátěr nebo cementový nátěr. Se vším ohledně fasádních nátěrů Vám však poradí zkušení odborníci, kteří mají s natěračskými pracemi zkušenosti, jako i firma Petr Škoda, s.r.o.

Malířské a natěračské práce - České Budějovice a okolíNátěry podlah

Mnoho lidí si klade otázku, zda zvolit k nátěru podlahy olej nebo lak. Pokud jste se rozhodli ošetřit dřevěnou podlahu, měli byste popřemýšlet, co od Vaší podlahy očekáváte. Pokud zvolíte olej, pak tento zachová Vaší podlaze přírodní vzhled dřeva a stejně tak i další vlastnosti dřeva a to lépe, než lak. Lak má však taky svou výhodu a to takovou, že je mnohem snadnější na údržbu. V současné době se však dají na našem trhu sehnat takové oleje, které jsou tvrdé a voskové, nebo ultramalé laky na vodní bázi, atd., které se vyznačují pouze kvalitními vlastnostmi.

Speciální nátěry

Pod pojem speciální nátěry můžeme řadit nátěry do chemického prostředí, nátěry tlumící hluk, nátěry, které vzdorují vyšším teplotám a které jsou proti šíření ohně.

Nátěry do chemického prostředí – jde o také nátěry, které se používají tam, kde nátěr přichází do styku s chemickými látkami, které jsou agresivní. Zpravidla se tyto nátěry využívají v chemických závodech a v potravinářském průmyslu.

Malířské a natěračské práce - České Budějovice a okolí

Nátěry tlumící hluk – tyto nátěry se používají tam, kde je žádoucí ochránit člověka před nadměrným hlukem. Takové nátěry musí být provedeny v dostatečné tloušťce, musí mít výbornou přilnavost a být trvale pružné. Tyto nátěry se používají převážně u kovových zařízení nebo na schodiště.

Nátěry, které vzorují vyšší teplotám a zabraňují šíření ohně – tyto nátěry musí být tak kvalitní, aby odolaly povětrnostním podmínkám, mechanickému namáhání a také zvýšeným teplotám. Existují nátěry, které odolávají teplotě do 80°C, dále nátěry radiátorů a trubek do 100°C, nátěry kotlů nebo výfuků do 500°C.

Protipožární nátěry

Pro zamezení požáru v budově, podniku atd. jsou majitelé a zaměstnavatelé povinni provést všechna potřebná technická opatření, aby zamezila požáru. Mezi ně patří i protipožární nátěry budov a konstrukcí.

Malířské a natěračské práce - České Budějovice a okolí

Malířské a natěračské práce - České Budějovice a okolí

Díky použití protipožárního nátěru se čas, po který bude konstrukce odolávat ohni, výrazně prodlouží. Pokud zvolíte kvalitní nátěrovou hmotu, můžete dále ovlivnit, zda při požáru bude docházet k velkému uvolňování toxických látek do ovzduší, či nikoliv.

K aplikaci protipožárních nátěrů přizvěte profesionálního natěrače

Natírání budov a konstrukcí vyžaduje vždy speciální nářadí, ale stejně tak i bohaté zkušenosti a zručnost natěrače. Při aplikaci protipožárního nátěru se vyžaduje zvláštní technologický postup, který umí provést pouze absolvent školení na aplikaci protipožárních nátěrů. Proto se nikdy do těchto nátěrů nepouštějte sami a přizvěte odborníka. Takový odborník provede nátěr podstatně rychleji, spotřebuje méně barvy, bude postupovat správně a výsledek bude stát za to a bude plnit svůj účel.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24940 (topprodukt.cz#2320)


Přidat komentář