Malířské a natěračské práce - Praha 8

Při provádění malířských a natěračských prací je nutné v případě provádění svépomocí dodržovat nutné pracovní postupy a hlavně správně vybrat barvu. Toužíte mít doma dokonale vymalováno? Oslovte odbornou firmu.

Všichni chceme žít v krásném prostředí, kde bychom se cítili, jednoduše řečeno doma. A k tomuto pocitu nám pomáhají mimo jiné také barvy, kterými máme vymalováno. Své domovy bychom si měli malovat barvami, které nás nějakým způsobem inspirují a dodávají nám energii.

Malířské práce

První věcí, které si vždy, když někde přijdeme, všimneme, jsou stěny. Všichni chceme bydlet v hezkém prostředí a tak hlavně proto své domovy malujeme různými barvami. Aby však byly stěny vymalovány opravdu dobře a vypadaly skvěle, je lepší, najmout si na tuto práci odborníky, tedy malíře. Najít však schopného malíře není až tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Nejlepším způsobem, jak si toho pravého vybrat je, oslovit své přátele a známé, kteří nám jej doporučí. Pokud to štěstí nemáme, můžeme se ještě porozhlédnout na internetu, kde si již určitě vybereme.

Základem je připravená zeď

Ještě před tím, než s malováním začneme, musíme dokonale připravit stěny. Příprava stěn obnáší spárování prasklin a jejich vyhlazení a je-li potřeba také škrábání staré omítky, která by mohla opadávat, nebo již opadává. Jakmile je vše hotovo, potřebujeme danou stěnu ještě zbavit prachu, nečistot a následně omýt mýdlovou vodou, aby byla odstraněna případná mastnota. Po zaschnutí stěny po umytí je vhodné nanést penetrační nátěr, který musí dokonale zaschnout ještě před tím, než začneme malovat.

Výběr vhodné barvy

Nejdůležitější věcí na malování je, kromě výběru malíře samozřejmě výběr správné barvy. Barvu je důležité vybírat dle svého uvážení, neboť je to věc, co nás bude po dlouhou dobu ovlivňovat. Jestliže jste již malovali, nebo jste se jen o malování zajímali, zjistili jste, že existují různé druhy barev, které se liší například podle druhu podkladu, místa, ve kterém budou nanášeny apod. A z jakých barev, že si můžeme vybírat? Malířské barvy se dělí na základní, otíratelné, omyvatelné, venkovní atd.

Jak si barvu správně vybrat?

Při malování je důležitý výběr vhodného barevného odstínu. Bílou barvou malujeme v případě, že potřebujeme danou místnost opticky zvětšit a je tedy univerzální, díky čemuž máme více možností při jejím zařizovaní. Malé místnosti potřebují tedy světlé barvy, které jak již bylo řečeno, prostor opticky zvětšují. Oproti tomu větší místnosti vyžadují barvy tmavé, které je zmenší a zútulní. Dnes je již můžeme malovat také barvami, avšak světlejšími než jsou malovány okolní stěny. Co se týče dalších pravidel, je zde pravidlo vertikálního umístění barev. V podstatě to znamená, že barvy jasné a lehké mají být nanášeny nahoře a tmavší tedy těžší barvy nanášíme dolů. Hlavní barva stěny by měla být mírně sytá a doprovodné barvy musí být proti ní kontrastní v sytosti a odstínu.

Je lepší malovat svépomocí nebo pozvat profesionální firmu?

Každý z nás se rozhoduje dle svého uvážení. Malovat lze jak svépomocí, tak rovněž prostřednictvím profesionálních firem. Záleží na každém z nás, jak se cítí a zda si zvládne vymalovat sám. Mnohdy také rozhoduje fakt, že je k malování potřeba řádné materiálové vybavení, což obsahuje jak barvy, tak malířské štětky, válečky, štětky, žebřík, krycí plachty atd. Toto vybavení má málokdo a pouze někteří z nás jsou ochotni si všechny tyto věci nakoupit kvůli jednomu vymalování. Objednáme-li si profesionální firmu, nemusíme se kromě výběru barevného odstínu o nic jiného starat. A nechceme-li po malování ani uklízet, je nejlepší způsob objednat si vymalování na klíč, tedy pokud tuto službu daná firma nabízí.

Natěračské práce

Stejně tak, jako malování, vyžaduje také natírání zcela profesionální přístup, který nám zaručí opravdu dokonalý výsledek. K natírání je nutné používat kvalitní nátěrové hmoty a také vědět, který druh barvy je na daný podklad vhodný. A co vše lze natírat? Natírat můžeme různé druhy materiálů, jako například dřevo, ocel atd. Což znamená, že můžeme natírat střechy, okna, dveře, zárubně apod.

Příprava podkladu

Abychom docílili dokonalého výsledku při natírání, je základem všeho důkladná příprava podkladu, na který budeme nátěr nanášet. Proto je potřeba podklad vyhladit, důkladně očistit a omýt a poté, co je vše důkladně připraveno, je možno začít nanášet nátěrovou hmotu. Vše musí být vyčištěno opravdu pořádně, neboť pokud bychom přípravu podkladu podcenili, nemusel by nátěr na daném místě držet a výsledek by byl nekvalitní a nevypadl by dokonale.

Jak správně natírat?

Každý z nás je nucen alespoň jednou za život něco ve své domácnosti natřít. Nejčastěji jsme nuceni natírat dveře či nábytek nebo okna. Je tomu proto, že jsou tyto věci časem opotřebovány a proto je potřeba je renovovat. Mohlo by se zdát, že je natírání velmi složitá práce, avšak schopný domácí kutil jej zvládne také svépomocí, tedy v případě, že dodrží základní postupy. Ještě před tím, než začneme nátěr nanášet, je nutné připravit si podklad a poté si řádně vybrat štětec. Pravidlo číslo jedna je při natírání nic neuspěchat. Máme-li na natírání větší plochu, je vhodné si ji rozdělit na menší díly a poté se jim jednotlivě věnovat. Důležité však je, aby byla celá plocha dokončena najednou, neboť hrozí, že by mohlo být naše rozdělení po zaschnutí vidět. Štětec by měl být hlavně čistý a odmaštěný. K dokonalosti nám pomůže, když budeme nátěr nanášet rovnoměrně a hlavně pečlivě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24890 (topprodukt.cz#2262)


Přidat komentář