Malířské a natěračské práce - Ústí nad Labem a okolí

Malování a nebytné nátěry jsou noční můrou mnoha lidí. Pokud však svěříte provedení odborníkům, čeká vás krásný nový vzhled vašeho domova s minimem práce. Důležité je však přesně vysvětlit, jaké barvy se vám líbí.

Malování

Každého to čas od času postihne. Je třeba vymalovat stěny, natřít radiátory, okna, zárubně, prostě dát vašemu domovu nový kabát. S tím souvisí i spousta nepříjemných a také časově náročných prací. Vyklízení, stěhování, zakrývání, odstraňování starých nátěrů, zapravování rozbitých a otlučených zdí, malování, nátěry a pak umývání, znovu stěhování a naskládání všeho na místo. Tak to je opravdu nezávidění maraton, kterému navíc předchází zvolení nových barev a jejich kombinací. Vybrat vhodné barevné odstíny musí opravdu každý sám. Ale ostatních prací se lze zbavit a přesunout je na šikovné odborníky. Můžete si najmout uklízecí a pak malířskou firmu. Nebo jen malíře a natěrače. Tím si velmi usnadníte a také urychlíte všechny uvedené práce, včetně těch, na které jsme v našem krátkém výčtu zapomněli. Navíc odborník malíř – natěrač provede nejen perfektní nátěry i výmalbu, ale také odstraní staré nátěry i malbu, očistí zdi i zapraví veškeré nevzhledné praskliny i fleky a další neduhy vašich zdí.

Jak připravit místnost na malování?

Samozřejmě nejlépe je celou místnost vystěhovat. Pokud to však není možné, je zapotřebí alespoň odstranit koberce a odsunout nábytek do středu místnosti. Pak je důležité dobře ochránit nábytek před stříkající barvou, která na něm může zanechat skvrny, které již nepůjdou odstranit. Nejlepší na zakrytí jsou podle praxe fólie. Silná se použije na podlahu a podél stěny. Přichytí se páskou. Na přikrytí nábytku je postačující slabší fólie. Pás papíru stačí, pokud se nenatírá strop, ale jenom stěny. Na takto zakrytou podlahu je dobré dát ještě vrstvu novinového papíru nebo pás papíru, který slouží k zachycení nečistot a materiálů, který se použije pro opravu stěn. Tento papír se odstraní před počátkem malování. Ušetříte si tak roznášení nečistot a práce bude čistější. Pro ochranu skel, zárubní, oken, dveří, spínačů a zásuvek je možné použít malířskou lepicí pásku, která dokonale ochrání polepenou věc a pak jde lehce strhnout. Tím si ušetříte práci s umýváním.

Jak připravit stěny na malování?

Tak to je nejlépe nechat na odbornících. Ti znají nové materiály a postupy, které jsou dnes mnohem propracovanější a tak konečný vzhled stěn je opravdu krásný. Podklad pod malířský nátěr musí být pevný, čistý, bez trhlin, mastných skvrn a jiných nečistot. Větší trhliny je nutné vyrovnat speciálními tmely, pak přebrousit a podklad napenetrovat. Tím se zpevní a sjednotí. Zlepší se přídržnost malířských barev k podkladu. Teprve až jsou stěny takto připravené, je možné začít malovat.

Jaké zvolit barvy pro malování bytu?

Volba barevných odstínů a jejich kombinací vždy záleží na vašem vkusu, vnímání prostoru a také na atmosféře, kterou chcete vytvořit. Proto je třeba vědět, jak na vás která barva působí, zároveň ale upřednostňovat to, co vám je blízké. Kombinovat byste měli nejvýše tři základní barvy, a to včetně barevnosti nábytku, čalounění i ostatních prvků interiéru. Důležitá je sladěnost celého interiéru. Složité kreace na vás budou chvíli působit opravdu dobře. Budete mít dobrý pocit z moderní výmalby i z moderního bytu. Bohužel postupem času se tyto kreace okoukají a působí spíše rušivě. To je důvod, proč je dobré popřemýšlet, zda se vám zvolená kombinace barev a stylu výmalby bude líbit i za rok. Malování totiž není jen na měsíc, ale na mnohem delší dobu. A po celou tu dobu budou vybrané barvy s vámi.

Co barvy dokáží?

Barvu vnímáme jinak ve dne a jinak v noci. Denní a umělé osvětlení hraje svou roli. A pak samozřejmě tvar a světlo v místnosti. Dobře zvolenými barvami můžeme opticky místnost zcela změnit. Teplé barvy působí v interiéru svěže, povzbudivě, místnost rozšiřují a oživují. Ideální jsou do místností situovaných na sever, kde není tolik slunce, protože doslova prozáří a proteplí tmavé prostory a menší kouty. Studené barvy navozují čistotu a jasnost prostředí. Tmavší tóny jsou uklidňující, protože však ohraničují a zužují, jsou vhodné do větších prostor. V menších prostorách působí stísněným dojmem. Tmavší boční stěna místnost prodlouží, tmavší zadní stěna ji zase zkrátí. Místnosti s nízkým podhledem pomohou svislé pruhy, které prostor opticky zvýší, což ještě podpoří světlý, nejlépe bílý strop. Barevné stropy naopak místnost snižují. To dokáží i vodorovné pruhy, které místnost nejen opticky snižují, ale také rozšiřují.

Jak na nás barvy působí?

V současné době je nejpoužívanější barvou barva oranžová. Je to barva optimistická.Používá se ve spoustě odstínů. Může to být meruňkový, broskvový odstín, jen lehký oranžový nádech, sytá oranžová, která by se však měla používat v menším množství nebo pastelová oranžová, která vyniká v kombinaci s bílou barvou. Tato barva se velmi dobře kombinuje s bílou, modrou, zelenou, hnědou. Oblíbenost si získala tím, že dodává dobrou náladu a odplavuje stres všedního dne. Žlutá barva působí vesele, harmonicky, také povzbuzuje a navozuje dobrou náladu a pocit odlehčení. Je vhodná do tmavších pokojů, protože je prosvětlí, proteplí a prostor rozšíří. Nejhodnější je pro místnosti jako jsou pracovny, dětské pokoje či jídelny, kde v kombinaci s červenou, nebo oranžovou zvyšuje chuť k jídlu.Pozor však na sytou žlutou. Ta může vyvolávat nervozitu i špatné pocity. Naproti tomu zelenožlutá působí přívětivě a odplavuje nahromaděný stres. Zelená je barvou klidu, snižuje napětí, a proto se doporučuje do ložnice, pracovny a v kombinaci s teplými barvami do dětského pokoje. Modrá navozuje pocit svěžesti, čistoty, podporuje soustředění a uklidňuje. Proto se doporučuje zejména do pracovny, kuchyně, koupelny a ve světlejších odstínech také do dětského pokoje či ložnice. Červená barva může ve větším množství vyvolávat deprese a proto s ní opatrně.** Bílá** je barvou čistoty, ale ve velkém množství působí sterilně.Proto je dobré ji doplnit některou výraznější barvou.

Alchymie barev

Barvy to je opravdu věda, alchymie, krása, ale i stísněnost nebo dokonce deprese.Proto je dobré si při výběru nechat také poradit od odborníka. Pak zvážit vlastnosti barev, jejich působení a radu odborníka a výsledkem může být krásný interiér po mnoho dalších let.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24893 (topprodukt.cz#2265)


Přidat komentář