Malířské práce - Opava a okolí

Barvy a barevnost jsou důležitou součástí našeho života. S jejich pomocí vzniká barvité, estetické a přívětivé prostředí našeho domova nebo i pracovního prostředí. Bez barev by byl náš život šedivý a smutný.

Barvy v našem životě

Barvy v místnosti vyjadřují nejen účel pokoje, ale i osobnost toho, kdo v pokoji bydlí. Jejich vliv na naladění a vytvoření příjemné atmosféry a konečně také psychologické účinky na člověka jsou neobyčejné. S pomocí barev dosáhnete požadovaného** stylu a atmosféry** v místnosti. A barvami můžete také místnost zmenšit nebo zdůraznit její velikost. Barevnost interiéru nás doprovází každý den. Ráno se probouzíme do nového dne a hned při probuzení nás ovlivňují barvy interiéru. Večer usínáme se stejnými barvami. Barvy na nás působí v okamžiku, když přijdeme unaveni z práce, stejně jako ve dnech odpočinku, když máme volno a relaxujeme. Barvy jsou s námi, když jsme smutní, unavení, vyčerpaní, plni síly a dobré nálady. Právě proto bychom měli barvy do interiéru, ale i exteriéru našeho domova vybírat velmi obezřetně. Správným výběrem barev by se měli zabývat také zaměstnavatelé. Již proto, že účinky barev na soustředění a aktivitu nebo naopak na chuť a zahálčivost jsou víc než výrazné. Správným výběrem barev tedy nejen ovlivníme příjemnost našeho bydlení, ale také zesílíme nebo utlumíme aktivitu člověka.

Malířské práce - Opava a okolí

Co je barevný kruh?

Jde o skvělou pomůcku, která pomáhá s rozdělením jednotlivých barev a s jejich kombinováním. Barvy jsou zde rozděleny na teplé, fialová, růžová, červená, oranžová, žlutá a zelená a na** studené** zelená, modrá, fialová, přičemž zelená i fialová barva může patřit do teplých i studených barev. Jejich správné umístění určuje, kolik obsahují modré. Barevný kruh umožňuje lépe se orientovat v barevných kontrastech nebo** souzněních.** K barevnému kruhu patří ještě neutrální barvy, bílá, šedá a černá. Ty na kruhu nenajdete. Můžete jimi však doplňovat nebo ovlivňovat jednotlivé kombinace. Ty se pak mohou stát výraznými nebo je neutrální barva může utlumit.

Jak působí barvy v místnosti?

Všechny barvy opticky i pocitově ovlivňují vnímání jednotlivých místností. Pokud využijete právě těchto zákonitostí, můžete až nečekaně změnit váš interiér. Místnost opticky rozšiřují mírné, jemné barvy, barvy chladných odstínů a světlé barvy. Naopak barvy syté, intenzivní, barvy teplých odstínů a tmavé barvy místnost opticky zužují. V** uzavřeném prostoru** se světlejší barvy vzdalují a tmavší barvy se přibližují, toho můžete využít při kombinování odstínů na jednotlivých stěnách, abyste dosáhli požadovaného působení. Tmavé barvy se zdají těžké,** světlé** naopak lehké, proto tmavá barva tlačí dolů, jakoby padá a světlá nadnáší. Těžký pól se v barevném kruhu nachází ve fialové, lehký ve žluté barvě. Barvu vnímáme jako těžkou, pokud má v sobě alespoň trochu černé nebo červené. Pocit tíže se pak silně spojuje s barevným vnímáním. Člověk má tak při zvedání pocit, že například žluté bedny jsou lehčí než tmavě modré nebo černé, přestože všechny mají stejnou váhu. Barevnost ovlivňuje i pocitové vnímání tepla a zimy. Studené barvy místnost ochlazují,** teplé** naopak ohřívají. Je dokázáno, že lidé cítí v zeleno modré místnosti teplotu o dva až tři stupně chladnější než v oranžově zbarvené místnosti, přestože teplota místnosti je v obou případech totožná. A ještě jedna zásadní věc, která na nás působí. A to je množství barev v jedné místnosti. Abyste se v místnosti cítili dobře, neměli byste kombinovat více než tři barvy. Tím však nejsou myšleny jen barvy na stěnách, ale v celé místnosti, tedy a zdech, radiátorech, nábytku, podlaze i doplňcích. Tyto tři barvy by se měli promítnout na všech částech interiéru.

Barvy pro obývací pokoj Opava a okolí

Vybrat barvy pro obývací pokoj je nejtěžší. Je to místnost rodinných setkání, i setkávání s přáteli. Každý člen rodiny má většinou na barevnost stěn i celkového řešení pokoje jiný názor. Je tedy dobré, nechat každého, aby se vyjádřil a přednesl své barevné představy. Pak můžete jednotlivé barvy začít kombinovat a nechat vzniknout barevné kombinaci, která bude vyhovovat všem, bude příjemná a zajímavá. Do obývacího pokoje se nejvíce hodí teplé barvy. Jsou příjemné, optimistické a navozují pocit pohody. Nejčastěji používanou barvou je oranžová. Působí optimisticky, přináší radost ze života. Odhání deprese, nechutenství a pesimismus. Výborně se kombinuje se zemitou hnědou. Hnědá působí příjemně a klidně. Tmavší tóny účinkují teple, světlejší více zklidňují. Zelená může v některých odstínech v obývacím pokoji působit velmi svěže. Je však nutné velmi citlivě ji kombinovat s ostatními barvami. Stejné je to s** modrou.** I tato barva může působit v obývacím pokoji velmi dobře, ale opět jen za určitých podmínek, v kombinacích, které nebudou působit studeně. Do obývacího pokoje můžete použít i červenou barvu. Ale pouze v menším množství. Také s černou byste to neměli přehánět. V malém množství dodá černá barva interiéru eleganci, ve větším může způsobit, že celý interiér bude působit stísněným dojmem.

Barevné typy pro kuchyň a jídelnu v Opavě a okolí

I zde se doporučují světlé a teplé barvy. Kuchyň i jídelna by měly působit optimisticky. Vybrané kombinace barev by měly podporovat chuť k jídlu, odplavovat stres a přinášet dobrou náladu. Z toho důvodu se do kuchyní i jídelen hodí oranžové tóny. Ne však příliš syté. Také** žlutá** dodá kuchyni svěžest a inspiraci. Hnědá je bude vhodně doplňovat. Světle zelená dodá kuchyni svěží a zdravý vzhled. Hezky vypadá s tmavě zelenými konturami či reliéfy. Do kuchyní se také často používá červená. Přestože podporuje chuť k jídlu, neměli byste ji používat ve velkém množství, mohla by naopak působit agresivně. V malém množství naopak působí elegantně a zajímavě.

Ložnice v uklidňujících tónech Opava

V ložnici je velmi důležitá příjemná a klidná atmosféra bez rušivých prvků. Vyhnout byste se zde měli bílým stěnám. Stěny by měly mít** světlé odstíny něžných barev** a měly by být všechny stejné. Při rozhodování o barevném provedení ložnice je třeba si uvědomit, že modrá je barva chladná, zelená zklidňuje, oranžová a žlutá oživují, červená jako doplněk dává prostoru erotický nádech. Zapomenout byste neměli ani na barvu povlečení. I ta by měla ladit a dotvářet interiér.

Dětský a studentský pokoj Opava a okolí

Zařizovat** dětský pokoj** je náročné. Zejména z toho důvodu, že dítě roste a vyvíjí se a z maličkého miminka je náhle student střední školy. Přičemž je zapotřebí si uvědomit, že na barvy reaguje již čerstvě narozené miminko. Poprvé pokoj připravujeme pro novorozence, po asi třech letech pro předškoláčka, do třetice ho upravujeme pro prvňáčka a nakonec pro mladého člověka. Zde je možná dobré vzít v úvahu koupi jednobarevného nábytku, který bude možné doplňovat podle potřeby a věku dítěte a celý prostor oživit barevnějšími stěnami a doplňky. Barvy v dětském pokoji by měly být pastelové a ne příliš intenzivní a tmavé. Neměli byste vytvářet přehnané barevné kombinace, které mohou ve svém výsledku podporovat agresivní jednání. Pro dětský pokoj se hodí odstíny žluté, zelené, modré, růžové a fialové. V něžném pastelovém tónu i** oranžové**. Doplnit je můžete bílou a také šedou, která může zklidňovat mezi jednotlivými odstíny. Pro dívky se hodí kombinace fialové s něžnou růžovou nebo žluté s oranžovou. Pro chlapce jsou vhodné námořnické tóny spolu s bílou nebo pastelová či jablková zelená se žlutou.

Základní pravidlo barevných kombinací

Nad všemi pravidly, která jsou kolem barev, je jedno nejdůležitější. A to je, že nejkrásnější barevné kombinace jsou ty, ve kterých se cítíte dobře. Proto vybírejte především podle svého citu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24655 (topprodukt.cz#1852)


Přidat komentář