Malířské práce - Ostrava

Asi tak každých pět let je zapotřebí vymalovat interiér. Často se k tomu přidají i další nátěry, opravy, úpravy jednotlivých místností nebo je opravdu už potřeba výměna již nehezké podlahy.

Malování a celková úprava interiéru

Jak jde čas, tak stěny se postupně zanáší prachem, blednou a získávají stále více oděrků. Nejhůře na tom bývají zdi kuchyní. Zde jim dává zabrat zejména mastnota, na kterou se lepí prach. Také nátěry radiátorů, oken a zárubní nejsou, co bývaly. Podíváte-li se na podlahu i ta by ráda dostala novou podlahovou krytinu. Během let se rodina rozrůstá a stárne a tak často je zapotřebí i úprava pokojů. Nejjednodušší je vše upravit pomocí sádrokartonových desek. Když to všechno zvážíte, zjistíte, že nejlépe bude objednat veškeré práce u firmy. A úplně nejlépe u jedné.

Malba s plastickými efekty

Tyto malby jsou neopakovatelné. Vytváří se kombinací více barev pomocí tupování štětce, hadry, houby a dalších materiálů. Fantazii se meze nekladou. Zásluhou toho vznikají barvy, které i když zvolíte stejný styl budou příště zase jiné.

Malba s odlesky

Mezi nabídkou barev najdete také speciální nátěry, které disponují řadou barevných odlesků a odstínů. Zamýšlený design místnosti jednoduše podtrhnou nejrůznější perleťové, saténové či kovové odstíny, případně dekorace s metalickými odlesky, které se velmi často používají do interiérů pro náctileté.

Plastické efekty vytvořené pomocí stěrky

Pomocí speciálních pomůcek, různých hladítek, štětek, hader či mořských hub je možné na stěnách vytvořit plastické efekty zajímavých vzorů. Po jejich vytvoření se barevně dekorují. Je možné je přetírat jen jednou barvou nebo i více barvami.

Benátský štuk imituje mramor

Ztvrdnutím směsi vápence a prachu z rozdrceného mramoru se vyrábí benátský štuk. Zásluhou svého zajímavého vzhledu se stal benátský štuk velmi populární. Na rozdíl od pravého mramoru je však praktičtější, protože je možné ho aplikovat i na stěny s nižší nosností konstrukce, například na stěny sádrokartonu. K dalším výhodám benátského štuku patří vysoká odolnost proti vodě a plísním, zásluhou čehož najde uplatnění i ve vlhkém prostředí koupelen. Velmi dobře také vypadá kolem krbů nebo krbových kamen.Malířské práce

Marocký štuk nahradí skvěle keramiku

Marocký štuk je velmi dekorativní omítka čistě přírodního původu. Tvoří se ze směsi z mramorové moučky, hašeného vápna, křemenného písku, pálené jílovité zeminy, popela a celulózy. Je stejně krásný jako benátský štuk, ale mnohem odolnější proti vodě. Používal se již ve starém Římě v jeho proslulých lázeňských domech. Jeho povrch je jemný, hladký, po finální úpravě mimořádně lesklý. Tento štuk má také vynikající termoregulační účinky.

Dekorační malby

Jde o malby zejména pro děti. Podle katalogu si lze vybrat jednotlivé pohádkové postavičky, které pak malíř nanese na zeď.

Minerální tapety

Zajímavá je také úprava pomocí minerální dekorační tapety. Jde o papírové tapety, jejichž součástí je určitý vzorovaný minerál. Tapety jsou bílé, po nalepení na stěnu se ale přetřou vybranou barvou, což způsobí chemickou reakci s minerálem a vzor z tapety vystoupí. Stejným způsobem lze využít také bordur. Ty se však nalepí na stěnu jako pás, který se taktéž přetře.

Tapety

Vinylové tapety, jejichž nespornou výhodou je, že jsou omyvatelné a dokonce dokáží nahradit i obklady se hodí zejména do kuchyní a koupelen. Strukturované tapety jsou výhodné na nerovné stěny. Dvouvrstvé tapety zakryjí případné drobné nerovnosti zdi, jsou hygienické, porézní a proto se netvoří se pod nimi plísně. Vliesové tapety jsou omyvatelné, pružné, pevné a mají dobrou tepelnou izolaci. Navíc se velmi snadno nalepují. Vzorovanými tapetami lze stejně jako malbou opticky upravit prostor. Do velkých místností se nejlépe hodí výraznější motivy a barvy, zatímco do malých místností volíme světlé pastelové barvy. Úzké místnosti pak umí zvětšit podélné vzory tapet. S tapetami lze zkrátka kouzlit. Umí rozjasnit tmavý kout, nebo naopak utlumit světlou plochu. V jedné místnosti se dnes využívá více vzorů tapet, které mají navzájem společnou hlavní barvu. Vznikají tak velmi zajímavé interiéry.

Barevné fasády

Barevnost fasády je nejlépe volit vzhledem ke svému okolí. Zároveň by její odstín měl být příjemný na pohled, sladěný s okny, dveřmi, plotem i dekoracemi. Fasádní barva by měla být odolná vlivům klimatu i agresivním chemickým látkám, aniž by se snížila její estetická hodnota. Proto se často používají akrylátové barvy s vysokou odolností a dlouhou životností, stálobarevností a omyvatelností nebo barvy silikonové se samočisticím efektem případně barvy silikátové. Díky silikonovým barvám se na fasádě minimálně usazuje prach a nečistoty, takže si barvy zachovávají původní vydatnost po dlouhá léta. Při volbě barvy pro nové fasády a jejich omítky je důležité vybrat přípravky s vysokou difúzní schopností. Výběr fasádní barvy na starší omítky by měl proběhnout výhradně podle testů, které určí vlastnosti omítky. Jen tak bude zaručeno, že se omítka později nebude olupovat.

Antigrafitti nátěry

Antigraffiti nátěry mají za úkol chránit fasádu proti vandalům a jejich sprejovým výtvorům. Při výběru je vždy nutné vybírat nátěr podle typu fasády, na kterou se bude aplikovat. Výrobky se tedy mohou ve svých vlastnostech výrazně lišit. Kromě ochrany je důležitá diskrétnost nátěru, difúzní schopnost, omyvatelnost, obnovitelnost nebo trvanlivost nátěru i po očištění fasády.

Sádrokartonové desky

Zásluhou těchto desek lze naprosto vynikajícím způsobem přetvořit celý interiér. Sádrokartonové desky se mohou tvarovat, ohýbat i jinak upravovat. Můžete z nich vytvořit příčky, podhledy, nábytek, interiérové doplňky jako jsou různé světelné rampy nebo niky. Sádrokartonové desky se vyrábí i do vlhkých prostor, s akustickou i protipožární izolací.

Plovoucí podlahy

Jde o nejoblíbenější podlahy vůbec. Jde o podlahu, která se nelepí, ale pokládá se formou spojování pomocí speciálních zámků. Podklad pod tuto podlahu musí být naprosto rovný a musí pod ni být položeny folie proti vzlínání vlhka a proti kročejovému hluku. Tyto podlahy mohou být laminátové, což je nejčastější volba, nebo dřevěné, korkové, z marmolea, PVC či vinylu.

Kompletní úprava bytu

Upravit nově byt dá opravdu velkou práci. A tak pomoc kvalitních odborníků se vždy vyplatí. Důležitá je především spolupráce, kdy zadavatel dokáže přesně vysvětlit svá přání a záměry, aby mohlo být vše kvalitně a přesně podle jeho představ povedeno.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24668 (topprodukt.cz#1892)


Přidat komentář