Malířské práce - Praha a okolí

Malování interiéru, ale i exteriéru dokáže dodat domácnosti nový směr. Vhodně zvolené barvy a také jejich kombinace dokáží zázraky. Prostor opticky zmenší či zvětší, dodají pocit dobré nálady, nabijí vás energií nebo zklidní po náročném dni.

Barevná koncepce

Každý interiér by měl mít svou dobře promyšlenou barevnou koncepci. Nejde jen o barvu zdí, ale o vnímání kompletně celého prostoru. Barva zdí je přitom výchozí, další barevné prvky dodá nábytek, bytové doplňky a textilie. Správné použití barev ovlivňuje vnímání celého prostoru. Samotné barvy, ale nestačí. Barvy doplňují motivy, ovlivňuje je rozmístění nábytku, využití doplňků jako jsou obrazy a textilie, dopad světla zvenčí a použití umělého osvětlení.

Vymalování bytu

Malování bytu může být pro někoho zábavou, odpočinkem, vyjádřením svých pocitů, určitým vyjádřením svého já. Někdy malování svépomocí vyjde a vytvoříte naprosto unikátní prostředí, na které budete náležitě pyšní. Jindy můžete zjistit, že na vymalování bytu vám prostě nestačí síly. Je to zejména v případech, kdy stěny jsou velmi špinavé, popraskané, mastné, jsou vlhké, mají plíseň nebo z nich opadává omítka. Na všechny tyto problémy existuje řešení, které je dokáže odstranit. Špinavé zdi se oškrábou, popraskané se opraví nejlépe tmelem, vlhké, plesnivé a opadávající se opraví, opatří speciálními nátěry a teprve pak se vymalují. Všechna tato opatření mají své postupy. Ty zná nejlépe odborník, v tomto případě malíř a natěrač.

Malířské práce - Plánování a příprava místností

Dříve než začnete se stěhováním, je dobré řádně si místnost prohlédnout, představit si ji v několika barevných provedeních a vybrané kombinace si zaznamenat. Pak se již můžete pustit do stěhování. Nejlepším řešením je veškerý nábytek z místnosti vyklidit. Pokud to však není možné, musíte ho zabezpečit tak, aby se při malování nepotřísnil barvou. Některé barvy mohou na nábytku, ale i na zemi zanechat skvrny. Ze stěn se musí odstranit veškeré dekorace, jako jsou obrazy, plakáty nebo police. Musí se také sundat garnýž nebo záclonová tyč. Pokud je na zemi koberec uděláte nejlépe, pokud ho svinete a odnesete z místnosti. Nejde-li to, je nutné ho přikrýt nejlépe dvěma vrstvami a okraje přilepit malířskou páskou k lištám. Také pokud není na zemi koberec, ale třeba plovoucí podlaha nebo dlažba, uděláte lépe, pokud ji důkladně přikryjete. Ušetříte si tak práci s mytím zaschlé barvy. Někdy si malíři připravují místnost k malování sami. Snadno rozbitelné a vzácné věci si však raději ukliďte vy.

Malířské práce - Praha a okolí

Spousta lidí si už vyzkoušelo vymalovat svůj byt vlastními silami, proto vědí, že to není tak snadné. Rádi byste vytvořili z vašeho interiéru nezapomenutelný a jedinečný design s pomocí barev, ale nevíte, jak na to, aby se i váš byt podobal tomu z katalogu? Jelikož je potřeba vše dobře zorganizovat, abyste se ve svém bytě pohnuli a nebylo vše vzhůru nohama, je nejvhodnější vše svěřit do rukou profesionálů. K provedení malířských prací (malování interiérů bytů, kanceláří, nebytových prostor a rodinných domů) Vám v Praze a okolí pomůže odborná malířská firma.

Barvy

Při malování, ale i nátěrech se uplatňuje výběr barev podle různých principů. Zásluhou toho lze opticky upravovat interiér. Je sice pravda, že každý má jiný vkus, ale pokud umíte s barvami zacházet, dokážete například z neútulné tmavé místnosti vytvořit velice příjemný pokoj. Když si vy sami s výběrem barevného provedení nebudete vědět rady, můžete se poradit s malířem a natěračem v jedné osobě. Ten barevné spektrum ovládá a dokáže vám poradit i na základě vlastních zkušeností.

Barvy podle ročního období

Každé roční období zastupuje jiná škála barev, které spolu vzájemně ladí. Jarní barvy jsou zářivé a místnost náležitě rozzáří. Léto to jsou tlumené pastelové barvy. Podzim zastupují barvy syté, charakterizující zralou úrodu a podzimní barvy listí. Pro zimu jsou typické barvy studené nebo také ledové a základní kontrast černé s bílou. Pokud malujete velké plochy rozlehlých místností, je vhodné kombinovat pouze doplňující se barvy příbuzných ročních období. Pokud však malujete malé místnosti, můžete vytvořit vhodné menší kontrasty barvami protichůdnými.

Principy výběru barvy

Barvy se vybírají pomocí tří základních principů. Tón v tónu je odstupňování jedné konkrétní barvy do různých tónů. Příbuzné barvy jsou různé barvy stejného jasu a intenzity ze stejné oblasti barevného kruhu a se stejným základem. Komplementární barvy jsou doplňkové barvy barevného spektra. Jejich užití patří mezi nejsložitější.

Výběr barev podle celkového psychologického působení

Pozorováním působení barev na lidskou psychiku došlo k vytvoření zásad, podle kterých by se měly jednotlivé barvy a jejich kombinace v místnosti používat. V kuchyních a koupelně by se měli používat barvy léta a zimy. Pro jídelny se doporučují kombinace barev jara a podzimu. Předsíň s chodbou i ložnice by měly být zastoupené barvami podzimu a jara a obývací pokoj s pracovnou nemají na barevnost žádné specifické nároky. Mohou se zde volit barvy a jejich odstíny odpovídající libovolnému ročnímu období. Co se týká dětských pokojů, měli by se zde používat neutrální barvy.

Výběr barev podle prostoru

Zde jde především o možnost využití barev a jejich vzorů k optické úpravě prostoru a orientaci místnosti. Orientace místností ke světovým stranám ovlivňuje použití jednotlivých barev. Severní místnosti potřebují prozářit a oteplit. Místnosti orientované na západ naopak potřebují zchladit. Opticky lze barvami upravit výšku i šířku místnosti. Její hloubku a také velikost.

Využití studených a teplých barev

Studené a teplé barvy je vhodné dávat do kontrastu. Místnost, která je vybavena nábytkem ve studených barvách jako je modrá, zelená, modrofialová a fialová, zútulníme použitím odstínů červené, oranžové a žluté jak v doplňcích, tak v barvách stěn. Platí to také naopak. Teplé barvy nábytku doplníme vymalování studenými barvami.

Působení barev na vnímání člověka

Již po mnoho let je známo, že barvy ovlivňují náladu člověka. Dokáží zklidnit – zelená, modrá, povzbudit chuť k jídlu červená, zlepšit náladu umí oranžová. Dokáží ovlivňovat také vnímání tepla. A to až o dva stupně, což je pocitově hodně. Pokoje vymalované oranžovou, oranžovo červenou nebo žlutou proteplíme. Naopak chladivá modrá uklidní a sníží teplo v ložnici. Zelená je barva naděje a klidu. Díky jejímu uklidňujícímu efektu je její využití vhodné v lékařských ordinacích, ale i v pracovnách a místnostech určených pro relaxaci. Často se využívá i v dětských pokojích v kombinaci se žlutou. Světle modrá vyvolá pocity svěžesti, rozšiřuje prostor, podporuje soustředění. Žlutá barva zase povzbudí, navodí optimismus a pocit odlehčenosti. Okrová, krémová, světle hnědá a růžová navozují pocity klidu a pohodlí.

Správně zvolená barva

Jak je vidět zvolit barvu podle všech pravidel není vůbec jednoduché. Pomoci vám může buď bytový designer, nebo malíř. Oba jsou ve výběru barev proškoleni. Pokud budete vybírat barvu s malířem, budete mít jednu výhodu. Můžete vyzkoušet, jak bude jednotlivý odstín vypadat na zdi a postupně přidávat na jeho sytosti.

Dekorační práce - Praha a okolí

Máte nové kreativní nápady na novou dekoraci stěn a nevíte, jak je zrealizovat? I v tomto případě se můžete obrátit na malířskou firmu, která Vám poradí a zrealizuje vše dle Vašich požadavků a přání.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24305 (topprodukt.cz#1215)


Přidat komentář