Montáž a demontáž lešení Hať

Znáte to - chcete opravit fasádu Vašeho domu nebo toužíte po jeho zateplení a k práci potřebujete lešení. Proč si ho kupovat, když v dnešní době existují firmy, které Vám lešení nejen zapůjčí ale rovnou i namontují?

Pod pojmem "fasáda" si člověk představí jakýsi ochranný plášť domu, který má na své okolí působit hlavně estetickým dojmem. Fasáda má však ve skutečnosti Lešenípředstavovat spíše praktickou stranu využití. Spolu s tepelnou izolací tvoří hlavní součást významu pro zateplování domu. Kvalitní termoizolační fasáda je investice, která se nám v topném zimním období vrátí rychle zpět, i přesto, že ceny za teplo se neustále zvyšují.

Chceme zateplovat dům

U novostaveb je zateplování objektu samozřejmostí. Starší domy však zatepleny nejsou a teplo z nich uniká jako pára z hrnce. Tím se prodražuje naše topení a rodinný rozpočet neskutečně trpí.** Systém zateplování je složitý proces**, který bychom měli nechat na odbornících. U tohoto úkonu je totiž nutné i vypracování odborného posudku o vlhkosti, akustice a množství spotřebovaného materiálu. Na základě přijatého posudku je vytvořen plán projektu. Ten podléhá státní normě a legislativám. V posudku si můžeme přečíst, jaké bude celé řešení a postup zateplování našeho domu a také to, jaký materiál bude k práci zvolen.

Montáž a pronájem lešení Hať

Montáž lešení ** v Hati** a okolí nabízí firma pana Josefa Kuchaře. Tato firma je prověřená spokojenými zákazníky, které má na svém kontě. Firmu pana Josefa Kuchaře si můžete objednat na *** *montáž, demontáž, dopravu a pronájem lešení. S panem Kuchařem se vždy domluvíte na nejlepším řešení i ceně. Pro sjednání schůzky využijte telefonní číslo:** +420 602 827 536** či e-mail:** tesarstvi.kuchar.josef@seznam.cz.** Firmu pana Tichého vám můžeme jen doporučit. Jistě oceníte vstřícné jednání a necháte si poradit nejlepší možné řešení svých požadavků.

Josef Kuchař

Tel.: 602 827 536

E-mail: tesarstvi.kuchar.josef@seznam.cz

Metody zateplování

Existují dva různé způsoby jak zateplovat.

Zateplování s polystyrenem

Zateplení pomocí tohoto pěnového polystyrenu je v současnosti nejoblíbenější metodou. Má své neocenitelné výhody. Polystyren je vhodný skoro na každý typ zdiva. Nejlepším podkladem je však beton. Vyniká vysokým difúzním otvorem. Polystyren můžeme aplikovat i na cihlovou zeď, ale je potřeba zvolit polystyren s větracími otvory. Těmi je odváděná nadbytečná pára. Desky z polystyrenu se na zdivo lepí pomocí tmele a kotví se umělými hmožděnkami. Poté se na desky nanese vyrovnávací malta a síťovina ze sklotextilu.

Zateplování s minerální vatou

Minerální vata je vysoce prodyšná a nehořlavá. Zateplování s tímto materiálem se provádí podobně jako při práci s polystyrenem, akorát se místo malty používá Montáž lešeníspeciální lepidlo. Pokud si se zateplením pomocí vaty moc nevěříte, svěřte práci odborníkovi. Při neodbornosti totiž může dojít ke zhroucení celé fasády, což by jste jistě neocenil.

Malířské práce

Vnější kvalitní nátěry chrání fasádu před povětrnostními vlivy a hlavně před vlhkem. Nátěr fasád je třeba obměňovat, abychom předešli poškození omítky. Zdivo, které je narušeno vlhkem se totiž mrazem poškozuje a vznikají na něm řasy. Výběr fasádních barev nepodceňujte. Nejlepší jsou akrylátové nátěry, které chrání před slunečním zářením a jsou vysoce odolné vůči mrazu, větru a dešti.

Jak s malováním začít?

Nejprve musíme odstranit starý nátěr, který se ze zdiva odlupuje. Poté** fasádu** omyjeme vodou a odstraníme řasy a plísně pomocí speciálního přípravku. Špachtlí oškrábeme praskliny a prohlubně a začneme tmelit cementem. Po ztvrdnutí tmelu budeme fasádu penetrovat a až nakonec malujeme. Budou potřeba minimálně dva nátěry.

Půjčujeme si lešení

Lešení je potřeba při jakékoliv větší stavební úpravě na domě, kam běžně nedosáhneme - např. při výměně a výmalbě okapů. Firmy, které lešení půjčují nejsou zas tak drahé a pronájem Vás vyjde o mnoho levněji než samotná koupě. Je dobré předem se informovat, kolik peněz Vás bude půjčení lešení stát a co všechno firma nabízí. Některé společnosti Vám lešení pouze zapůjčí, většina ho však rovnou i namontuje a po dokončení práce zase složí. Lešení musí být pevné, kvalitní a stabilní. Jde tady hlavně o bezpečnost! Nehody a úrazy způsobené pádem z lešení pojišťovna neproplácí!!

Nabízené typy lešení

Lešení se liší podle typu materiálu:

  • ocelová
  • hliníková
  • dřevěná
  • sklolaminátová

Podle konstrukce se zase dělí na trubkové a systémové.** Trubkové lešení** je jednoduché. Využívají se ve výškových i složitě stavěných budovách. Zhotovené jsou z ocelových trubek s antikorozní úpravou. Montáž je však docela náročná stejně jako demontáž. Tato lešení se převážně používají v průmyslech a menších stavbách.** Systémová lešení** se využívají nejčastěji. Jsou rychle postavená i složená. Mají pevnou konstrukci, na kterou se dá dobře spolehnout. Lešení se dá velmi dobře postavit i do výšky 100 metrů a zhotovují se z dílů plošných, prostorových a tyčových.** Lešení z tyčových dílů** jsou vnímány jako pomocné. Lze je skládat do různých tvarů. Nemají však výrazné rozměry jednotlivých prvků. Pracně jsou však jednoduché a snadné i pro demontáže.** Lešení z plošných dílů** se používají hlavně při rekonstrukcích fasád a zateplování velkých domů. Z dílů se dá složit pojízdné věžové lešení i podpůrné konstrukce. Tato lešení jsou složena z ocelových rámů, ocelových podlah, zábradlových rámů, patek, tyčového zábradlí a mnoha dalšího. Pojízdné lešení se využívá i v interiérech a vyrábějí se převážně z hliníku.

Lešení z prostorových dílů se dá kombinovat s jinými typy lešení. Komponenty jsou vysoce stabilní a silné. Tato lešení jsou pracovně nejnáročnější a nejtěžší. Montáž je však rychlá a hlavní výhodou je vysoká spolehlivost.

Slyšeli jste někdy termín** "lešenářská koza"? O co jde? I tato věc patří k **lešenářství. Využívá se jak pro stavbu lešení tak pro práci uvnitř domů. K jeho montáži není potřeba školených pracovníků. Jedná se o velmi jednoduché složení. Povrch kozy tvoří konstrukční acetonová barva a je vysoká 1000 metrů. K lešenářství je potřeba i lešenářské sítě pro jednotný vzhled během stavebních prací. Síť tlumí sluneční svit a chrání tak proti vysychání fasády. Zabezpečuje i práci pod lešením. Dvaceti metrová síť Vás přijde zhruba na 1000 Kč.

Cena za půjčení lešení

Ceníky pronájmu lešení se samozřejmě liší. Vždy záleží na druhu stavby, její výšce, členitosti, složitosti fasády a také na ročním období. Průměrná cena montáže lešení vychází na 30Kč/m2, demontáž na 20Kč/m2 a nájemné na 1,20Kč/m2.

Předpokladem pro úspěšný výkon povolání  lešenáře je absolvování kurzů a složení příslušné zkoušky. Lešenáři musí být fyzicky zdatní, schopni pracovat v týmu a jejich zrak i sluch by měl být dokonale zdravý. Pracují ve venkovních i vnitřních prostorách, musejí počítat s prašným prostředím a klimatickými změnami. Profese je určena především mužům a je velmi náročná. Lešenářům vyjděte vstříc, snažte se plnit jejich požadavky, pomáhat jim při práci. Odměnou Vám bude kvalitně postavené lešení, na které se nemusíte bát vstoupit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24284 (topprodukt.cz#1175)


Přidat komentář