Montáž garážových vrat

Zvažujete-li nákup garážových vrat, pak vás bude určitě zajímat jaké typy se v dnešní době vyrábějí a jaké jsou důležité prvky pro celkovou realizaci. Pojďme se tedy podívat na problematiku blíže a inspirujte se následujícími řádky pro váš výběr a nákup.

Prakticky každý, kdo žije v rodinném domě bude dříve či později řešit montáž garážových vrat. Garáž je místem, které slouží nejen jako "domeček" pro vaše auto, ale i hodně kutilů využívá těchto prostor pro své tvoření. Garáž slouží i jako úschovna různého nářadí či zahradního náčiní. Můžeme jí zkrátka používat na cokoliv nás napadne. Každý kdo garáž má ví, že by se dnes už bez ní asi neobešel. A jak jste na tom vy? Už máte pěkná garážová vrata? Pokud stále hledáte, můžete se v tomto článku zcela jistě inspirovat.

Druhy garážových vrat

Nejprve se podíváme na jednotlivé druhy garážových vrat a jejich klíčové vlastnosti.

Sekční garážová vrata

Dnes asi nejběžněji používaná vrata, která jsou oblíbená především vzhledem k jejich praktičnosti. Jejich největší výhodou je jejich skladnost. Zabírají totiž pouze místo pod stropem a nepřekáží vám v prostoru garáže. Vybrat si můžete z mnoha druhů i barevných variací. Mezi další důležité přednosti patří fakt, že vytváří minimální hlučnost. A jaké další vlastnosti vás mohou zajímat?

Sekční vrata se hodí přibližně pro 99% garážových otvorů, jsou tedy univerzální, mají tepelně-izolační vlastnosti a velmi dobré utěsnění po celém obvodu vrat. Vynikají dlouhou životností a kvalitními komponenty uzpůsobenými na vysoké zatížení, ve většině případech disponují ochranou proti sevření prstů. Vrata mohou být využívána jak pro jedno, tak dvě garážová stání. Za velice pohodlné se považuje ovládání na dálku, které se dá i dodatečně namontovat.

Výklopná garážová vrata

Tento typ vrat můžeme označit jako nejoblíbenější vzhledem k historii garážových vrat. Největší výhodou je pravděpodobně cenová dostupnost, univerzální využití a nezávislost na elektrické energii, tedy mechanické ovládání. Pro pohodlnější ovládání mohou být doplněna o elektrický pohon s ovládáním na dálku, což činí obsluhu rychlejší, pohodlnější, ale také bezpečnější. Vrata jsou vhodná pro novostavby i dodatečnou montáž.

Rolovací garážová vrata

Rolovací vrata je vhodné využít jak u rodinných domů, tak i průmyslových budov. Výhodou je především úspora prostoru. Lze je namontovat na prakticky jakýkoliv otvor. Jsou vyrobena z hliníku a dá se tedy vyloučit budoucí koroze. Tato vrata můžete využít jak pro garáže, tak k uzavření vchodů a výloh. Můžete jimi také předělit prostory na více místností. Opět, jako je tomu u vrat předešlých, je možné využít otevírání na dálkové ovládání, které je rychlejší a také bezpečnější.

Dvoukřídlová garážová vrata

Tento typ vrat se dnes již moc nevyužívá, ale přesto se stále vyskytují v nabídce obchodníků. Patrně je to i z důvodu jejich spolehlivých vlastností jako je jednak odolnost a velmi bezpečná konstrukce. Šetří váš prostor a patří k těm tišším. Firmy jsou dnes schopny vám vyrobit tato vrata přesně na míru, avšak maximální možná šíře křídlových vrat je omezená na 400 cm.

Posuvné brány a vrata

Jsou velice elegantním řešením především pro ty, kteří si přejí automaticky uzavírat vjezd do garáže či na pozemek. Jejich hlavní vlastností je kopírování plotu, které by mělo být zajištěno kvalitním a hlavně tichým motorem** ovládaným dálkově**, což může být velmi pohodlné v případě nepříznivého počasí při vjezdu do garáže. Dalším plusem je, že nepotřebujete využívat žádný jiný prostor navíc.

Tipy a rady při výběru garážových vrat

Výše jsme si vytyčili patrně nejpoužívanější garážová vrata či brány, se kterými se můžete na trhu setkat. Je důležité si uvědomit, že byste vrata měli vybírat tak, aby vám vyhovovala dlouhodobě, a měla co největší životnost. Přeci jen, pokud je budete používat každý den, tak je potřeba, abyste vybírali opravdu pečlivě. Vhodně zvolený nákup a** montáž garážových vrat** vám může ušetřit spoustu peněz a času. Přinášíme vám několik zajímavých tipů, kterými se můžete inspirovat právě při výběru a následné koupi vašich vrat.

  • Vybírejte především taková vrata, aby splňovala nejdůležitější bezpečnostní prvky a vyhnuli jste se tak nechtěným nehodám.
  • Stále je velice důležitá také cenová nabídka, nekupujte hned první vrata, která uvidíte, dejte si na výběr dostatek času a hlídejte si akční ceny.
  • Našli jste si firmu, která vám vrata zajistí? Zjistěte si jejich zkušenosti a reference z již uskutečněných zakázek.
  • Konzultujte svůj výběr s odborníky, zajímejte se o praktičnost, bezpečnost a pohodlnost.
  • Vždy se informujte na garanci a následný servis. Zaměřte se také na proces v případě výpadku proudu.
  • Ověřte si, zdali jsou vaše vybraná garážová vrata v souladu s českými normami, případně požadujte patřičné certifikace.
  • Přemýšlejte kolik dálkových ovladačů budete v rodině potřebovat - za příplatky si můžete doobjednat další.
  • Vyberte si barvu, která se vám líbí dle vzorníku firmy. U některých barevných provedení záleží na typu vrat. Standardní barvy jsou hnědá a bílá.
  • Informujte se na reklamace a případnou rychlost výměny vašich vrat.

Doporučení na závěr

Proto, aby byla** realizace co nejlépe provedena je zapotřebí zjistit **základní požadavky pro celkovou montáž vašich garážových vrat. Co je tedy stěžejní?

Před samotnou montáží je potřeba řádně vyklidit prostor v garáži a zajistit zakrytí všech šachet, aby nedošlo k úrazu. Vždy si také zkontrolujte samotný prostor, do kterého se vrata otevírají. Tento prostor je určen především typem zdvihu, pohonu, výškou a šířkou vrat. Otvor pro výstavbu musí být pravoúhlý, výška a šířka odpovídající podmínkám pro montáž vrat. Dále jsou důležité boční stěny, které vyžadují pevné zdivo nebo odpovídající nosný rám. Podlaha by měla být vodorovná pro přesné posazení vrat. Pokud se vytvoří nerovnosti či mezery, mohou být příčinou tepelných ztrát či zatékání. V prostoru nad otvorem nesmí vést plyn, elektrika, odpady či voda, ošetřete si tedy řádně své veškeré instalace. Co se týče pružinových konzolí, měli by být pevně ukotvené a zkontrolované. Strop je vymezen pro závěsné vodící dráhy na elektrický pohon vrat, je tedy žádoucí zajistit jeho nosnost především v těchto místech, popřípadě nechat zhotovit závěsnou konstrukci. Myslete také na elektrickou přípojku, která musí být během montáže zabezpečená odpojením od napětí a všechna vedení proudu ukrytá pod omítkou pro bezpečnost a vyhnutí se zásahem elektrického proudu.


Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24581 (topprodukt.cz#1719)


Přidat komentář