Montáž kamerových systémů - Praha

Otázka ochrany našeho života a majetku nabývá stále na větším významu. Stačí se jen začíst do novin či pustit večerní zprávy, a zjistíme, že není dne, kdy by nedošlo k přepadení, vloupání či ohrožení na zdraví. Efektivní řešení ochrany tu je.

Zabezpečovací systémy

Chránit sami sebe, rodinu a zároveň majetek můžete díky elektronickému zabezpečovacímu systému, ať už drátově, nebo bezdrátově vedenému. To, že za sebou zavřete dveře, byť bezpečnostní, bohužel ještě není zárukou, že k Vám nepřijde nezvaná „návštěva“. Drzost či zoufalost některých jedinců je kolikráte i taková, že se nerozpakují, aby se k Vám domů, či do firmy vloupali, přestože jste uvnitř, tj. objekt není prázdný. A to, že vloupání se uskutečňuje převážně v noci, již také není pravidlem. A tak, zatímco můžete být v horním patře domu, nebo v zadním pokoji, do domu se dostane zloděj s jediným účelem Vás okrást. Překvapíte-li ho, pak může dojít nejen na okradení, ale i k napadení. Eliminovat riziko vloupání můžete již zmíněným nainstalovaným elektronickým zabezpečovacím systémem. Aby takový systém v maximální míře plnil svůj účel, je zapotřebí ho mít namontovaný účelně, ne jen tak bez rozmyslu. Krom toho se také vyplatí investovat do kvality, a nehledět na každou korunu. Nějaká ta ušetřená stokoruna by se Vám mohla v konečném důsledku značně prodražit.

Kompletní a individuální řešení na míru

Každý objekt je jinak řešený. Pro efektivní zajištění ochrany osob a majetku, tak nelze přistupovat stále stejným způsobem. U profesionální firmy se Vám dostane individuálního přístupu, kdy pro Váš objekt navrhne řešení na míru. Účelem elektronického zabezpečovacího systému není zabezpečit každý centimetr Vašeho objektu. Promyšleně navržený** elektronický zabezpečovací systém** se soustředí na inkriminovaná místa, kudy by se dovnitř mohl případný zloděj dostat.

Nepřetržité střežení Vašeho majetku

Elektronické zabezpečovací systémy přináší možnost nepřetržitého střežení Vašeho majetku. Dojde-li k pokusu o narušení nemovitosti, spustí se alarm neboli poplach. Vy, jako majitelé objektu jste o nenadálém stavu vyrozuměni například prostřednictvím SMS zprávy. Je-li současně elektronický zabezpečovací systém, respektive váš objekt napojený na** pult centralizované ochrany PCO**, přijede na místo určení příslušný zásahový systém.

Výstup signalizace u elektronického zabezpečovacího systému

Již výše jsme se dotkli výstupu signalizace, ke kterému dojde, pokud bude objekt narušený. Výstupy signalizace si můžete zvolit podle Vaší potřeby, Vašeho uvážení. V nabídce jsou akustické a optické hlásiče, kdy se jedná o pronikavou sirénu, blikač. Zvolit si můžete již uvedený automatický telefonní hlásič, který Vás bude informovat na Vámi zvolená telefonní čísla pevné i mobilní linky. Dále tu jsou výstupy signalizace přes počítačovou síť, internet, a zmíněný pult centrální ochrany. I v tomto případě můžete dát na zkušenosti firmy, která Vám doporučí konkrétní výstupy signalizace, jejich kombinace.

Drátová a bezdrátová (radiová) varianta zabezpečovacího systému

Rychlé a čisté nainstalování se Vám nabízí v případě bezdrátové neboli radiové variantě elektronického zabezpečovacího systému. Bezdrátová varianta je vhodná pro byty. V případě zabezpečení většího, rozlehlejšího prostoru, kterým je dům, je pak vhodné si nechat nainstalovat zabezpečovací systém za pomoci kabelů. Rozhodnete-li se pro drátovou variantu, pak Vám odpadne starost s výměnou baterií, neboť, jak alarm EZS, tak kamera, jsou napojené rovnou na elektrický rozvod domu.

Kombinace EZS spolu s CCTV

V rámci zabezpečovacích systémů si můžete vedle elektronické zabezpečovací signalizace EZS také namontovat kamerové systémy CCTV. Kamerové systémy budou Vaším tzv. třetím okem, které bude hlídat okolí i vnitřek Vašeho domu, a to i během noci, zatímco budete spát. Kamerové systémy mohou snímat obraz z jakéhokoli místa Vašeho domu, jež budete potřebovat. Kamerové systémy Vám navíc pořídí videozáznamy, které můžete v případě narušení objektu, vandalismu využít, předat k vyšetřování za účelem dopadení pachatele. Kamerové systémy se tak stávají velmi účinným prostředkem stran bezpečnosti. Profesionální firma Vám doporučí kamery s vysokým rozlišením, vynikající kvalitou obrazu. Samotná kamera Vám nemusí být moc nápomocna, pokud z pořízeného záznamu nerozeznáte tváře.

Bezpečnostní posouzení, montáž a revize EZS

Obrátíte-li se ve věci elektronických zabezpečovacích systémů na profesionální firmu, nebudete se muset prakticky o nic starat. Vybraný systém Vám firma dodá jako kompletní balíček zahrnující bezpečnostní posouzení objektu, zpracování nabídky na kvalitní zabezpečovací systém, montáž, záruční a pozáruční servis, včetně výchozích a pravidelných revizí. V případě potřeby můžete očekávat i servis do 24 hodin, technickou podporu po telefonu.

Důležitost bezpečnostního posouzení objektu

Vše začíná bezpečnostním posouzením objektu, kdy firma provede obhlídku, vyslechne Vaše požadavky. Při obhlídce dojde k vytipování rizikových prostor, na základě čehož Vám pak firma může v dohodnutý termín předložit návrh elektronického bezpečnostního systému. Návrh bude zahrnovat nejen vybraný produkt, ale také rozsah zabezpečení vzhledem k dosažení potřebné účelnosti. Součástí návrhu elektronického zabezpečovacího systému je také cenová nabídka. Budete-li s navrhovaným souhlasit, pak již nic nebude bránit tomu, abyste si stanovili termín následné montáže vybraného elektronického zabezpečovacího systému. Po montáži bude následovat vstupní revize a zaškolení dotyčných osob, které budou elektronický bezpečnostní systém používat, respektive ho ovládat.

Otázky týkající se bezpečnostního posouzení objektu

V rámci** bezpečnostního posouzení objektu** se firma soustřeďuje nejen na samotnou nemovitost (garáž, suterén, hlavní podlaží, patra, půda, střecha), ale také na okolí objektu. Co se týká okolí objektu, pak je brána v potaz otázka výšky keřů – výšky stromů – existence venkovních detektorů pohybu – existence venkovní kamery – výška plotu – uzamykatelnost hlavních vrat – existence hlídacího psa na pozemku – volný pohyb psa na pozemku – existence skrytých míst (za zahradním domkem, za kůlnou, za králíkárnou aj.) – existence nástrojů, které by mohly umožnit dostat se do patra domu – kvalita osvětlení parkování aj. Tímto podrobným způsobem se pak berou obdobně i jednotlivé části nemovitosti.

Kvalita produktů bezpečnostních systémů

Nechte si doporučit elektronické zabezpečovací systémy EZS, tak kamerové systémy té nejvyšší kvality. Rozhodnete-li se pro elektronickou zabezpečovací signalizaci i kamerový systém, pak není od věci „sáhnout“ po produktech stejného výrobce, a to z důvodu vzájemné kompatibility. Je však možné využít prvky, komponenty do rozličných prověřených výrobců s tím, že budou splněny Vaše požadavky na kvalitu – míru bezpečnosti – cenu.

Bezpečnostní fólie – doplněk k ochraně majetku

Nechcete nic ponechat náhodě? Chcete případnému zloději v co největší míře znesnadnit jeho úsilí se dostat do Vašeho objektu? Pak zvažte využití bezpečnostní fólie, která se využívá u prosklených ploch. Bezpečnostní fólie představuje mechanickou překážku. Bude-li se zloděj snažit narušit místo zasklené plochy u dveří, oken, tento jeho čin zaznamená elektronická zabezpečovací signalizace, která spustí alarm. Skleněné plochy, výplně jsou lákadlem pro nejednoho zloděje. Lupiči je považují za nejméně chráněná, zabezpečená místa, kudy se mohou do domu dostat. Může tomu tak být, ovšem ne v případě, pokud se rozhodnete pro bezpečnostní fólii.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24651 (topprodukt.cz#1844)


Přidat komentář