Montáž solárních systémů - Jihlava a okolí

Začátek nového roku se neúprosně blíží a s ním i zvyšování energií pro domácnosti. Předejděte tomu jednou pro vždy a pořiďte si solární systémy, které Vám ušetří opravdu podstatnou sumu peněz, které můžete vložit do něčeho příjemnějšího.

Montáž solárních systémů - Jihlava a okolí

Plánujete nechat si namontovat solární systémy, tepelná čerpadla nebo plynová zařízení? Nebo hledáte firmu, která by provedla revizi těchto zařízení, opravu nebo zkoušku? Pokud hledáte kvalitu, přesnost, profesionalitu a opravdu dobré ceny, můžete oslovit firmu pana Tomáše Chába, která působí v Jihlavě a okolí. Firma pana Tomáše Chába provádí montáže solárních systémů, montáže, opravy a rekonstrukce chladících zařízení a tepelných čerpadel, a také montáže, opravy, revize a zkoušky plynových zařízení. Pokud Vás nabídka této profesionální firmy oslovila, můžete se s panem Tomášem Chábem zkontaktovat na adrese: Leoše Janáčka 2509/26, Jihlava, 586 01. Jestliže máte raději telefonický kontakt, použijte k němu telefonní číslo: +420 605 501 350 nebo emailovou adresu: servis-24@seznam.cz. S výsledky práce firmy Tomáše Chába budete nadšeni jako celá řada zákazníků před Vámi.

Solární systémy

Potenciál sluneční energie je neskutečně veliký a proto by byla škoda jej nevyužívat, když to jde navíc zadarmo. Slunce nám může vytápět dům, ohřívat užitkovou vodu nebo vodu v bazénu. Přitom montáže solárních systémů jsou vcelku jednoduché. Solární kolektory musí být správně nadimenzované a umístí se na střechu s určitým sklonem. Ideální sklon je asi 45 stupňů. Pokud chcete kolektor umístit na zem anebo na rovnou střechu, v těchto případech se používají speciální konzoly, na které se kolektor umístí a tyto konzole zajišťují optimální skon kolektoru. Montáž dále zahrnuje i propojení kolektoru s předávací plochou měděným potrubím, dále se oběhovým čerpadlem zajistí oběh teplonosného média a zapojí se regulace. V tomto okamžiku může odběr energie začít. Výměník je možné umístit různými způsoby a to např. do akumulační nádrže, bojleru, apod. Vše je však nejlepší řešit podle konkrétní stavby a požadavků investora. Využívání sluneční energie je i zajímavým doplněním systému s tepelným čerpadlem. Pokud zvolíte systém země-voda, je přímo ideální, pokud je možné zemní kolektor dobíjet přebytečnou energií ze solárního systému. Solární kolektor tak rychleji a kvalitněji regeneruje. Více Vám o této problematice jistě sdělí firma, která solární kolektory montuje.

Montáž solárního systému na ploché střeše

Montážní konstrukce solárního systému umožňují stabilní, ale především bezpečné namontování solárních kolektorů při správném výběru profilů, nosníků, háků, spojovacích prvků a to i na střechách, které mají velmi malý sklon. Pokud odborník na montáže solárních systémů použije montážní konstrukce pro vodorovné plochy, je možné kolektory osadit na plochou střechu se sklonem dokonce pouze do 10 stupňů, také je možné osadit solární kolektor na terasu nebo na zahradu.

Montáž solárního systému na šikmou střechu

Montáž prováděná na šikmou střechu patří mezi nejrozšířenější a nebezpečnější způsoby provádění montáže solárních systémů. Kolektory jsou pod štítem od střešní krytiny vzdálena pouze několik centimetrů. K této montáži se používají montážní konstrukce šroubované, nebo nýtované hliníkové profily, speciální nerezové profily, uzavřené ocelové profily s antikorozními nátěry a pozinkované ocelové konstrukce.

Tepelná čerpadla

Historie tepelných čerpadel u nás se datuje už od roku 1991, i když si mnozí z nás myslí, že jsou tepelná čerpadla hitem poslední doby. Tepelná čerpadla představují takové stroje, které při své činnosti využívají okolní zdroje tepla a energie a to vody a vzduchu i ohřevu vody, ke klimatizaci a také k přívodu tepla do domu. Princip fungování tepelných čerpadel je velmi jednoduchý, stejně jako ovládání tepelných čerpadel. Vzhledem k jejich velkému množství výhod je využívá stále více domácností.

Pokud myslíte moderně a hledáte co nejlepší možné úspory, právě pro vás je parádní volbou montáž tepelného čerpadla, neboť tepelná čerpadla rozhodně představují budoucnost. Pokud se chcete zbavit zbytečných výdajů, určitě upustíte od starých metod, jejichž pořizovací cena je sice nižší, ale v závěru zjistíte, že vlastně výhodné vůbec nebyly. V porovnání s tepelnými čerpadly je spotřeba energie mnohem vyšší a to se samozřejmě odrazí i na ceně. Lidé, kteří se rozhodli pro montáž tepelného čerpadla oproti kotli nebo jiným otopným systémům, za jeden jediný rok zaplatí až o polovinu méně.

Proč přizvat k montáži tepelného čerpadla odborníka?

Montáž tepelných čerpadel je opravdu velmi specifickou činností a správná realizace tepelného čerpadla záleží na mnoha faktorech, které ten, kdo se touto prací nezabývá a nemá dostatečné znalosti v oboru, nemůže dozajista posoudit a správně vyhodnotit. Proto tato práce potřebuje odborníka, např. takového, kterým je i firma pana Tomáše Chába. Pouze odborník Vám může zajistit správnou montáž i funkci a může se tak dočkat správného účinku tepelného čerpadla. No uznejte sami. Nenaštvalo by vás, když už si za nemalou sumu pořídíte tepelné čerpadlo, aby jeho kvalitní činnost ztroskotala na neodborné montáži?

Výhody tepelného čerpadla

Tepelná čerpadla jsou samozřejmě ekonomicky výhodná. Musíte však počítat s tím, že investice do tepelného čerpadla důležitá k jeho pořízení je podstatně dražší než například pořízení si topného kotle. Ovšem tato investice se vám v průběhu několika let vrátí. Těmi několika lety si můžete představit 4,3 roku při stávajících cenách za topení a ohřev vody. Z důvodu, že se cena za tyto položky neustále rok od roku zvyšuje, je důvod předpokládat, že se návratnost investice ještě zkrátí. Další výhodou kromě ekonomického hlediska je i to, že tepelná čerpadla jsou ekologické a prospívají tak přírodě. Jejich instalaci tedy podporuje i Evropská Unie a proto na ni můžete využít i program „Zelená úsporám“.

Tepelná čerpadla ke své činnosti využívají velmi jednoduchý systém, který se dá snadno ovládat a zvládne ho opravdu každý. Tepelná čerpadla nemusí sloužit pouze k vytopení domácnosti nebo ohřevu vody, ale můžou rodině posloužit také jako klimatizace, větrání nebo zajistí ohřev vody v bazénu. Další výhodou tepelných čerpadel je, že mají dlouhou životnost, která je až celých dlouhých 20 let. Tepelná čerpadla se nemusí využívat pouze v rodinných domech, ale také v bytových jednotkách. Další výhodou tepelného čerpadla je jejich bezhlučnost a vysoký komfort. S tepelnými čerpadly vám nehrozí žádné nebezpečí, což u jiných technologií není až tak zaručeno.

Revize plynu a plynových zařízení

Zajištění pravidelného provádění revize a kontroly plynu a plynových zařízení je zákonnou povinností všech těch, kteří provozují plynová zařízení a plynoinstalace. Provoz těchto plynových zařízení bez pravidelných kontrol a revizi je nejenom že v rozporu s platnými právními předpisy a zákony, ale navíc, a to je nejvíce podstatné, ohrožuje vážným způsobem majetek a zdraví osob. Pokud dojde k úniku zemního plynu, stává se výbušnou látkou, která může způsobit smrt osoby, újmy na zdraví nebo značné škody na majetku. Proto nezanedbávejte pravidelné revize a prohlídky plynového zařízení a kontaktujte odborníky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id25048 (topprodukt.cz#2439)


Přidat komentář