Montáž solárních systémů - Pardubice Polabiny

Všimli jste si na okolních střechách nainstalovaných solárních panelů a rádi byste se o nich dozvěděli něco víc? Zajímá Vás, kolik jimi můžete ušetřit za energie, na jakém principu fungují a kdo Vám je nainstaluje? Právě Vám je určen tento článek.

Montáž solárních systémů - Pardubice Polabiny

Už Vás nebaví platit nehorázné sumy za ohřev teplé vody či vytápění místností a rádi byste si nechali nainstalovat solární systémy? V případě zájmu o konzultaci, doporučení nebo rovnou montáže se můžete s klidným svědomím obrátit na profesionální firmu BAUPROFI CZ s.r.o., která se montáží solárních systémů a topenářskými pracemi všeho druhu zabývá. Veškeré práce provádí v souladu s normami a využívá svých bohatých zkušeností v oboru. Jsou maximálně spolehliví a jejich práce je kvalitní. Pokud jste z Pardubic a okolí, můžete firmu kontaktovat buď telefonicky na čísle: 604 375 146, nebo cestou emailu: polasekpetr@centrum.cz .

Solární systémy

Funkce tepelných solárních systémů spočívá v tom, že přeměňují sluneční záření na tepelnou energii. Ta se dále spotřebovává k ohřevu teplé vody nebo k ohřevu vody v ústředním topení. K hlavní výhodě solárních systémů patří její schopnost využívat obnovitelné zdroje a to sluneční záření. K tomu, abyste mohli neomezeně sluneční energii využívat, je potřeba nejprve do solárních systémů něco investovat, nicméně následně Vám odpadnou veškeré náklady za palivo, tedy za důležitý a nutný zdroj energie.

Možná se ptáte, co dělat v noci, když slunce logicky nesvítí a my potřebujeme teplou vodu nebo zatopit v místnosti? Nebojte se, že by byly solární systémy omezeny pouze na činnost během dne. Právě pro tyto případy slouží větší zásobník vody, kdy se v průběhu dne nahřeje větší množství vody a tuto můžete následně spotřebovávat jak večer, tak i v noci. Také je jasné, že sluníčko nesvítí pořád stejně intenzivně. Víc svítí v létě, o poznání méně už na jaro a na podzim a v zimě je to úplně nejmíň. V zimním období je navíc ještě kratší den a slunce je nízko nad obzorem a v tuto roční dobu je vhodnější dohřívat teplou vodu ještě jiným zdrojem a solární systém spíše využívat jako doplňkový zdroj energie.

Montáž solárních systémů

Solární systém Vám může ušetřit až dokonce 60% ročních nákladů na energii, která by se jinak spotřebovala na ohřev vody a až 30% energie na vytápění. Nejčastěji se solární panely montují na střechu, ale je možné je umístit i na svislou stěnu. Sklon solárních panelů bývá nejčastěji 45 stupňů, nejlépe s jižní orientací. Právě v závislosti na orientaci a také na skonu se mění roční výtěžnost solárních panelů. Pokud se rozhodnete investovat své peníze do kvalitnějších solárních panelů, můžete počítat s ročním průměrným solárním ziskem v rozmezí od 500 do 600 kWh/m2 solární plochy. Pro podporu teplé užitkové vody se zpravidla montují dva solární panely s celkovým ročním ziskem asi 2400 kWh. A pokud roční výtěžnost vynásobíte jednotkovou cenou energie, dojdete k výpočtu úspor, kterých díky solárnímu systému docílíte. Standardní set dvou kvalitních solárních panelů je možné včetně montáže na téměř jakoukoliv střechu zakoupit za necelých 100 tisíc korun. Pokud pořídíte kvalitní solární systémy, můžete od státu získat dotaci, která může činit až 55 tisíc korun a 15 tisíc na projektovou dokumentaci. K tomu, abyste získali dotace od státu je nutná kvalitní odborná instalace solárních panelů profesionální a hlavně specializovanou firmou.

Princip solárních systémů

Veškeré solární systémy, které ke své činnosti využívají solární energie, pracují na principu přečerpávání energií solární kapalinou. V okamžiku, kdy jsou solární panely minimálně o 5 stupňů Celsia teplejší, než je teplota v akumulačním zásobníku teplé vody, dochází k zahájení přečerpávacího procesu. Dojde k sepnutí oběhového čerpadla mezi solárními panely a akumulačním zásobníkem, tím se teplá kapalina přesune ze solárních panelů do trubkových výměníků zásobníku teplé vody a následně se skrze tento výměník ohřeje teplá voda. Solární systém pracuje poté, co se u něj nastaví regulace, automaticky a nevyžaduje nijak zvláštní obsluhu. V provozu se doporučuje počítat s výměnou nemrznoucí teplonosné kapaliny, k čemuž dochází zhruba po 5 až 7 letech. Solární systémy můžete kombinovat s jakýmikoliv jinými zdroji, kterými se dá dohřívat voda. Ať už to můžou být plynové kotle, tepelná čerpadla či např. elektrokotle. Solární systémy dodávají různé firmy a tyto solární systémy se proto liší provedením, jako je kvalita materiálu, technická úroveň, účinnost solárních systémů a cenou. Velmi důležitou roli zde sehrává i regulace.

Výhody solárních systémů

Možnost využití sluneční energie pro ohřev teplé vody a podporu vytápění přináší jejímu majiteli pouze samé výhody. Co se týká ekonomické stránky, představuje solární systém významnou možnost snížit provozní náklady. Kolektory dokážou ušetřit až 2/3 nákladů na ohřev teplé vody. Navíc pokud se rozhodnete pro instalaci solárního systému, zvýšíte tak tržní hodnotu Vaší nemovitosti. Z ekologického hlediska nabízí instalace solárních systémů možnost snížit spotřebu fosilních paliv i emise CO2.

Topenářské práce

Chystáte se na opravu komína, nebo rekonstruujete staré topení či se chystáte na instalaci nového topení? Nefunguje Vám kotel, nebo hlásí nějakou chybu či jsou účty za topení příliš vysoké? Tak právě v těchto případech je nejvyšší čas obrátit se topenáře, který provádí veškeré činnosti v oboru topení, jako i firma BAUPROFI CZ s.r.o.

Profesionální firmy v oblasti topenářských prací na základě svých zkušenosti zajišťují kvalitní a rychlé topenářské práce. Topenáři musí mít pro svou práci potřebnou kvalifikaci. A jaké práce spadají do topenářských prací? Patří sem vyhledávání a posouzení závady na domovních rozvodech topných systémů, opravy, výměny a nové instalace termostatických regulačních ventilů, kohoutů, posouzení a regulace topných systémů, jejich dopuštění, odvzdušnění a zprovoznění, opravy topných systémů, opravy topení, servis kotelen, údržba kotelen, revize kotelen, opravy a výměny radiátorových těles, kotlů a oběhových čerpadel, kompletní generální opravy a rekonstrukce stávajících rozvodů, montáž a demontáž všech druhů topných systémů, atd.

Montáž rozvodů topení a otopných těles

K zajištění účinného vytápění budov je nezbytné zasíťování těchto objektů a jiných obytných domů rozvody tepla. K tomu, aby byla montáž topných těles provedena kvalitně, nestačí pouze nakoupení kvalitního materiálu a smontovat jej. Práce s topidly, s potrubím, trubkami a vůbec s otopnými tělesy vyžaduje potřebné nástrojové vybavení a především tým profesionálních pracovníků, a to topenářů, kteří spolehlivě a zkušeně ovládají tyto práce. Amatérsky provedené montáže rozvodů vytápění je možné poznat zpravidla na první pohled a to podle sbíhavosti trubek topení, nepřesného napojení rozvodu tepla na otopná tělesa, prosakujících spojů aj. Proto vždy se při požadavku o tyto práce obraťte na profesionálního instalatéra, který Vám zaručí montáž topenářských rozvodů v souladu s projektem, normami a hlavně z hlediska estetiky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id25030 (topprodukt.cz#2417)


Přidat komentář