Ochrana osob a majetku - Olomouc a okolí

Když přijdete domů, zavřete za sebou dveře, cítíte se opravdu v bezpečí? To, že zavřete okna a dveře, ještě neznamená, že jste ochráněni před lupiči, vandaly a podobnými osobami. Bohužel ani bezpečnostní dveře nejsou dokonalou ochranou.

Vydáte-li se na procházku po Vašem okolí, pak můžete obdivovat nejen architektonicky vydařené rodinné domky. Podívejte se blíže a můžete spatřit označení, že dům je elektronicky zabezpečen. Není také výjimkou, když spatříte u vstupních bran, či vchodových dveří kamery. Takto vybavené však můžete vidět i firmy. Majitelé takových domů a firem pamatovali na vše. Neponechali nic náhodě. A tak kromě kvalitních bezpečnostních dveří, si nechali namontovat elektronické zabezpečovací systémy nebo kamerové systémy. Mohouse tak cítit opravdu v bezpečí a jejich spánek může být klidný a nerušený.

Drzost lupičů bohužel nezná hranice, a tak ti se častokráte vydávají do objektů i za bílého dne, anebo v době, kdy pokojně spíte. Jejich počin je možný, ovšem v případě, že objekt není elektronicky monitorován. V případě monitorování, se jim totiž maximálně podaří objekt narušit. Ale to je tak všechno. Informace o narušení je díky pultu centrální ochrany, předána zásahové jednotce, která výtržníkům zabrání, aby dál pokračovali ve svém konání.

Možnost kvalitního zabezpečení domu, firmy

Vykradených bytů, domů, firem a dalších objektů neubývá. Mezi námi se vždy budou nacházet tací, kteří by chtěli ještě více, než mají. A když vidí, jak si někteří bydlí v luxusních rodinných domcích, mají velké firmy, tak si řeknou, proč jen „oni“ se mohou a mají mít dobře. Bohužel již nevidí, že za tím, aby dotyční mohli bydlet v takovém domku, či rozjet firmu, stojí tvrdá a dlouhá práce.

Rozhlédněte se nyní kolem sebe. Bydlíte také v rodinném domku? Nebo máte chatu, chalupu, kam si jezdíte o volných dnech odpočinout a načerpat ztracenou energii? Podnikáte a vlastníte firmu? A co zabezpečení těchto objektů? Pokud přes veškeré starosti s výstavbou, rekonstrukcí, zařizováním aj., nebyl ještě čas na kvalitní zabezpečení, pak je možná již ta pravá chvíle.

Právě blížící se vánoční období, je lákavé pro ty, kteří se „specializují“ na drobné krádeže, ale i vloupání. Ovšem Vy, respektive Váš dům, firma, nemusí být „další zastávkou“ lupičů. Stačí si vybrat některou z firem, které se specializují na ochranu osob a majetku.

Pult centrální ochrany

Neslyšeli jste ještě o pultu centralizované ochrany, ve zkratce PCO? Díky Pultu centralizované ochrany je možné monitorovat a současně vyhodnocovat zprávy, a to z objektů, které jsou opatřené elektronickým zabezpečovacím systémem, ve zkratce EZS, nebo elektronickou požární signalizací, ve zkratce EPS. Chcete mít jistotou, že jste pro ochranu Vašeho domova, chaty, chalupy, firmy, udělali maximum? Pak zvažte právě výhody pultu centrální ochrany. V současné době bohužel nestačí již jen zavřít za sebou dveře, i když jsou bezpečnostní. Bezpečnostní dveře totiž odradí jen část zlodějů. Ti, kteří jsou vynalézaví a znalí, tak ti lehce překonají i bezpečnostní dveře. Ovšem objekt, který je připojen na PCO, již odradí drtivou většinu, ne-li všechny případné nenechavce a vandaly. Jakmile totiž dojde k narušení objektu, obdržíte ihned, jako majitelé, zprávu na mobil. To však není vše. Vy jste „pouze“ informováni. Stěžejní je, že při narušení objektu ihned vyráží na dané místo zásahová jednotka příslušné firmy. A tak pak zjistí, zda se skutečně jednalo o vniknutí pachatele, či jiné živé bytosti. Jednotka je patřičně vybavena, a to nejen vysílačkami, fotoaparáty, ale také neprůstřelnými vestami, paralyzéry a zbraněmi.

Montáž kamerových systémů

Vedle pultu centrální ochran také pouvažujte nad střežením objektu kamerami. Kamery totiž sledují a zaznamenávají jakýkoli pohyb v okolí objektu i uvnitř objektu. Možná Vás napadá, jak to bude v případě, když případný pachatel využije výpadku proudu, nebo se sám postará o to, aby kamery nefungovaly. Kamerové systémy jsou však konstruované tak, aby právě v případu výpadku fungovaly dál, a to na zálohový zdroj energie.

24 hodinový servis

Jak by se Vám líbilo mít jistotu, že Váš domov, chata, chalupa a/nebo firma, bude pod neustálým dohledem? A nemáme na mysli fyzickou ostrahu objektu. 24 hodinový servis umožňuje tzv. kamerový pult centrální ochrany. Ten je nainstalován na elektronický bezpečnostní systém.

Pokud by došlo k narušení objektu, pak se operátor jednoduše spojí přes kamerový pult s Vaším kamerovým systémem, který máte nainstalovaný, a to on-line. Bude tak moci ihned vyhodnotit, co se zrovna ve Vašem domě, firmě, děje. Zmínili jsme „operátora“. Samozřejmostí je, že se jedná o odborníka, který disponuje potřebnými vědomostmi a nemalou zkušeností. Pokud operátor zjistí, že se do objektu skutečně „někdo“ chystá dostat, pak okamžitě vysílá patřičnou zásahovou jednotku na místo narušení, vloupání.

Výhoda 24 hodinového servisu spočívá i v tom, že kromě monitorování dochází k nahrávání záznamu a jeho archivaci. Při případném narušení objektu, tak máte možnost si zpětně přehřát danou situaci.

Převoz finanční hotovosti a cenných zásilek

Pro nikoho bezpochyby není příjemné, když se vydává s tržbou do bankovního ústavu. Bezpečnost tržby, ale také samotného pracovníka, je pokaždé v určitém ohrožení. Nikdy nevíte, kdy si Vás, nebo Vašeho pracovníka vyhlídne jedinec, kterému není cizí přepadávat a loupit.

Vaše obavy však mohou skončit, když se rozhodnete pro využití služby, která spočívá v bezpečném zajištění převozu finanční hotovosti nebo cenných zásilek. Firmy, které nabízí tuto službu, mají pracovníky, kteří se mohou pochlubit velmi dobrou fyzičkou, ale také zkušenostmi a patřičným výcvikem. Kromě toho, jsou pracovníci v případě potřeby vybaveni paralyzéry, zbraněmi, neprůstřelnou vestou. Jen těžko si na takto vybaveného jedince troufne nezkušený zloděj.

Ostraha majetku a osob

Celý článek je směřován na bezpečnost. Nelze tedy nezmínit i fyzickou ostrahu majetku a osob. Zaměříme-li se na objekty, pak si můžete být jisti, že jste v rámci bezpečnosti udělali maximum, pokud budete mít bezpečnostní dveře, nainstalovaný elektronický zabezpečovací systém, kamerové systémy a zajištěnou fyzickou ostrahu. Fyzická ostraha objektu spočívá v pochůzkách a výjezdech, a to v pravidelných i nepravidelných časových úsecích. Touto kombinací ochrany docílíte té nejvyšší míry bezpečnosti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id25129 (topprodukt.cz#2522)


Přidat komentář