Oprava karoserií - Kladno a okolí

Aby vaše auto správně fungovalo a dobře vypadalo, je zapotřebí pravidelná údržba a kvalitní servis. Existuje celá řada servisů, z nichž však jen určité procento nabízí opravdu profesionální služby na špičkové úrovni.

Oprava karoserií

Jestliže máte poškozenou karoserii, je nejlepší volbou navštívit autoservis, kde vám auto během několika dnů zpraví. Samozřejmě že se dá jezdit i s poškozenou, promáčknutou karoserií, ale pohled na takové auto není zrovna 2x lákavý. Nejčastěji bývají karoserie poškozené po autonehodách, ale také po kroupách, spadaných větvích nebo po parkování před supermarkety, kdy okolní řidiči nehledí na zaparkované vozidla a lidé následně po příchodu k autu zjistí, že je karoserie jejich auta promáčklá. Poškození karoserie bývá nejčastěji v podobě promáčklin a důlků. Opravy karoserií probíhají několika metodami, například metodou PDR. Při použití takových metod není ve všech případech nutné celou karosérii znovu lakovat, ale tato se pouze za pomoci speciálního postupu odborně narovná, že po důlcích není ani památky. V autoservise vám mimo narovnání promáčklin a důlků můžou provést vytahování lemu blatníku, rozlešťování laku, opravy drobných škrábanců či svařování plastů. Samozřejmě vše záleží na dohodě mezi vámi a pracovníky autoservisu.

Vyrovnání důlků a promáčklin na autě

Metoda opravy karosérie bez poškození laku právem patří k nejvhodnějším metodám při menších defektech. Tato metoda bývá ale také uplatňována při větším poškozením jako jakási přípravná metoda. Metoda opravy karosérie bez poškození laku je cenově velmi výhodná. Proto pokud hledáte řešení, jak dosáhnout estetické kvality výsledků a rychlosti opravy, volte tuto metodu před metodami, které vyžadují lakování karosérií. Krupobití dokáže majitelům aut a jejich uživatelům přidělat mnoho starostí. Během chvilky jsou kroupy schopné poškodit kapotu aut desítkami, ale i stovkami malých důlků, kterých si každý všimne na první pohled. Takový vůz nevypadá dobře a snižuje se tím i jeho tržní hodnota. Proto je vhodné přistoupit k opravě takto poničené karoserie. I zde se nabízí možnost opravit karoserii metodou PDR, neboť při lakování by se mohly hůře sladit barvy staršího a novějšího laku. Ovšem odborník na lakýrnice práce si poradí i s tímhle problémem a s takto složitým úkolem.

Odtahy vozidel

Možná se vám stalo, že jste měli dopravní nehodu, po které se vaše auto stalo nepojízdné, nebo se vám během cesty pokazilo nebo jste s autem zapadli a potřebovali jste jej dostat zpět do svého bydliště, abyste jej mohli nechat následně opravit. Právě od toho jsou vám k dispozici odtahové služby. Tyto jsou schopné zajistit po předchozím zavolání odtah vašeho auta do místa, které určíte. Vy tak nemusíte řešit žádné problémy spojené s odtahem, nemusíte obtěžovat známé, aby vám přijeli odtáhnout, ale stačí se obrátit na odborníky. Mezi ty patří i autoservis pana Romana Bauera. Navíc odtahy poskytnuté autoservisem vás vyjdou mnohem levněji, než když zavoláte firmu, která se specializuje přímo a pouze na odtahy vozidel.

Výměna autoskel

Pokud potřebujete vyměnit autosklo, zajeďte se svým vozidlem do autoservisu, kde takové výměny provádí a kde k této činnosti mají potřebné vybavení. Těmito autoskly můžou být myšleny čelní, boční a zadní autoskla. V autoservise si poradí se všemi typy vozidel včetně autobusů a nákladních aut. Obraťte se na takový autoservis, kde pracují pouze s vysoce kvalitními skly dobrých značek. Co se týká výměny čelních a zadních skel, je vždy doba, po kterou musí vozidlo v opravě setrvat závislá na typu zasklení. Existují dva základní typy zasklení vozidel a to typ, kterému se říká „do gumy“ a autosklo tzv. „lepené“.

Zasklení vozidel do gumy

Jde o nejstarší způsob zasklívání čelního autoskla. Tímto způsobem jsou zasklené starší vozy a v současné době se můžete s tímto zasklením setkat u vozů, jako jsou Favorit a Felicia a také u některých nákladních vozů a autobusů. Jde o méně náročný způsob zasklení a taková výměna se provádí zpravidla na počkání. Ceny, které za zasklení vozidla zaplatíte, se samozřejmě liší od druhu a typu vozidla a jsou o dost nižší než u lepených skel.

Lepené autosklo

Takové sklo se lepí přímo na rám karoserie vozidla a v dnešní době se můžete setkat až v 90% případů s takto zaskleným autem. Lepení, i sundávání skla je časově náročné, stejně tak i odborně. Demontáž i montáž trvá zhruba 5 hodin. Existuje několik možných technologií, jak skla nalepit. Je vhodné, pokud před vlastním lepením autoskla dojde k ošetření jak rámu, tak i skla a tím je zabráněno nebezpečí vzniku koroze na rámu karoserie a je tím garantována těsnost čelního nebo zadního autoskla. Dále mají některé autoservisy k dispozici i revoluční lepící materiály, díky níž je možné urychlit celkový proces výměny autoskel při zachování stejné kvalit práce.

V dnešní době se často setkáváme s neodborně nalepenými skly, kvůli čemuž pak dochází ke korozi rámu pod lepidlem. Proto vyvarujte se takto neodborné montáži a raději si trochu připlaťte za kvalitu. Protože jen tak bude vaše auto vypadat perfektně a hlavně bude dobře sloužit a prodlouží se tak jeho životnost a nedojde ke zbytečnému poklesu jeho tržní ceny.

Montáž alarmu do auta

Dobrý výběr a koupě zabezpečovacího zařízení do auta musí být podtržen ještě odbornou montáží. Odborná montáž alarmu představuje stejně důležitou věc. Firem, které vám dokážou namontovat alarm opravdu dobře je opravdu méně, než by se mohlo na první pohled zdát. Montáž alarmu není jednoduchou záležitostí. Rozhodně tato práce nemáte nic společného, co se jednoduchosti týče, se zapojením televize, DVD přehrávače nebo jiného média. Špatně namontovaný alarm vám nebude plnit dostatečně svoji funkci, ale může navíc způsobit i poškození auta, kdy toto poškození nemusí být hned zjistitelné. Pokud máte doporučení na dobrý autoservis, nebo o některém víte sami, přenechejte tuto práci jim a neodborné montáži se obloukem vyhněte.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id25204 (topprodukt.cz#2598)


Přidat komentář