Pokládka podlahových krytin - Praha a okolí

Podlahové krytiny jsou pro náš život velmi důležité a vyznat se mezi tolika druhy je mnohdy velmi těžké. Přemýšlíte právě nyní o změně podlahové krytiny a nevíte si rady s výběrem? Nechejte si poradit.


Taky Vás doma napadlo, že je na čase změnit podlahu? Chodíte po bytě či domě a začínáte si všímat, že je Vaše podlaha nejednotná? Pokud ano, je na čase začít přemýšlet o tom, na koho se obrátit s důležitými otázkami a zjistit si všechny potřebné podrobnosti o různých podlahových krytinách.

Plovoucí podlahy - Praha a okolí

Plovoucí podlahy jsou stále více mezi lidmi oblíbené. Je tomu tak zejména proto, že je její pokládka velmi rychlá, bezprašná a tichá. Také úklid tohoto druhu podlah je velmi jednoduchý. Plovoucí podlahu postačí pouze vysát, popřípadě vytřít vlhkým mopem apod. Velkou výhodou plovoucí podlahy je rovněž fakt, že pod ní lze mít podlahové vytápění, které je velmi úsporné a příjemné. Abychom si tedy plovoucí podlahy shrnuli, jedná se o druh podlah, který má velký potenciál a je v mnoha ohledech velmi výjimečný.

Druhy plovoucích podlah - Praha a okolí

Málokterá podlaha se může pyšnit tolika možnostmi jako podlaha plovoucí. Chystáme-li se k pokládce plovoucí podlahy, pak máme na výběr z podlah dřevěných, laminátových, bambusových, korkových a také parketových.

Dřevěné plovoucí podlahy - Praha a okolí

Dřevo je přírodní materiál a zejména proto se dřevěné plovoucí podlahy těší tak velké oblibě. S přírodním materiálem se skvěle pracuje, a proto je velmi oblíbené u řemeslníků. S přírodou jsme všichni úzce spjati, a proto je dřevěná plovoucí podlaha oblíbená také u nás, u zákazníků. Ano, dřevěné podlahy patří k těm dražším, ale na druhou stranu Vám vydrží po dlouhou řadu let. Všichni jsme byli alespoň jednou za život na prohlídce některého ze zámků a tak jsme si tam také mohli všimnout dokonalé dřevěné podlahy. Toto nám pouze potvrzuje fakt, že je dřevěná podlaha schopná vydržet déle než 50 let.

Pokládka podlahových krytin - Praha a okolí

Výhody dřevěné podlahy

Hledáme-li dokonalou podlahu, pak je dřevo dokonalý materiál, který vydrží po mnoho let, neboť jej lze několikrát za život brousit a lakovat. Dřevěná plovoucí podlaha má rovněž vynikající mechanické a izolační vlastnosti. Také je nutno podotknout, že nám dřevěná podlaha pomáhá velmi příznivě našemu zdraví, neboť šetří naše klouby a ovlivňuje náš krevní oběh.  V neposlední řadě je nutno dodat, že je výroba dřevěných podlah velmi ekologickou záležitostí a tak tím, že si doma necháme položit dřevěnou plovoucí podlahu, pomáháme také přírodě.

Laminátová plovoucí podlaha - Praha a okolí

Pokud sníte o plovoucí podlaze a nechcete zrovna podlahu dřevěnou, která je dosti finančně náročná, je zde levnější alternativa a tou je podlaha z laminátu. Laminát je materiál, který je dá se říci nadčasový a svým rozsahem dekoru, barev a odstínů se laminátová podlaha řadí na samotnou špici mezi plovoucími podlahami. Výhodami laminátových podlah jsou barevná a tvarová stálost, vysoká odolnost proti otěru a také snadná montáž a údržba. Laminátová plovoucí podlaha je kvalitní podlahou, která sice nevydrží tak dlouho jako podlaha ze dřeva, ale svou dokonalostí Vás jistě přesvědčí o svých kvalitách.

Výhody laminátové podlahy

Mnozí z nás se rozhodují podle ceny a tak je nízká cena tohoto druhu podlahy velkým pozitivem, který u nás rozhodne. Nezanedbatelný není rovněž široký výběr vzorů a odstínů. Také barevná stálost je vynikajícím plusem. Vysoká odolnost laminátové podlahy proti otěru je pro mnohé z nás rozhodující, neboť můžeme po této podlaze chodit neustále a nedojde k sešlapání laku ani k podření podlahy. Laminátové plovoucí podlahy máme velmi rádi rovněž proto, že po ní lze chodit ihned po pokládce. A v neposlední řadě je výhodou také možnost položit pod laminátovou plovoucí podlahu podlahové vytápění. Ptáte-li se na životnost laminátové plovoucí podlahy, pak je o něco málo kratší, než u podlah dřevěných. Laminátová plovoucí podlaha Vám bude doma sloužit až 30 let v závislosti na druhu podlahy a její kvalitě.Pokládka podlahových krytin - Praha a okolí

Parkety - Praha a okolí

Parkety se do povědomí nás lidí dostávají stále více a to především díky své variabilitě pokládky, barevným možnostem a také proto, že je to přeci jen dřevo, které máme rádi, neboť je to materiál přírodní a proto dodá naší domácnosti na útulnosti. Dřevěné parkety si pořizujeme stále častěji a to také proto, že je lze velmi snadno a rychle renovovat. Variabilita pokládky parket nám dává možnost položit si je přesně tak, jak se nám líbí. Parkety si tak můžeme nechat položit jako mozaiku, do čtverce atd. Existují také tzv. zámecké parkety, které se hodí nejvíce do velkých prostor. Dalším druhem parket jsou parkety vlysové neboli jinak řečeno palubky, se kterými se můžeme setkat v tělocvičnách.

Jak o parkety pečovat?

Ať již se o parkety staráme, jak chceme dobře, jsou přeci jen vyrobeny ze dřeva a to se časem opotřebovává a tak je nutné přistoupit buďto k renovaci či broušení. Výhodou parket je možnost je rozebrat a vyměnit poškozené díly za nové a také možnost broušení a následného lakování, čímž dosáhneme dokonalého vzhledu po dlouhou řadu let.

Podlahářské práce - Praha a okolí

Bavíme-li se o podlahářských pracích, pak je nutno říci, že se jedná o práce s velmi širokým záběrem. Podlahářské práce v sobě zahrnují pokládky podlahových krytin a to od linolea přes parkety až po dlažbu. Pravdou tedy je, že člověk, který podlahářské práce vykonává, musí být dostatečně informován o všech materiálech a také musí dokonale znát všechny potřebné technologické postupy, bez kterých položit podlahu nelze. Podlahářské práce nejsou pouze o znalosti druhů pokládky, ale je také nutné umět dokonale připravit podklad pro podlahovou krytinu, který se připravuje penetrováním, štěrkováním atd. A tak podlahář musí umět montovat plovoucí podlahy, pokládat koberce, PVC, lino či namontovat obvodové lišty, přechodové profily atd. Jak je všem jistě jasné, je nutné, aby pokládky podlahových krytin prováděli pouze profesionálové, neboť pokládka podlahy provedená laikem nemusí vždy dopadnout tak, jak bychom si přáli.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24280 (topprodukt.cz#1167)


Přidat komentář