Projekty rodinných domů - Karviná

Vlastní bydlení je vždy lepší než pobývat v cizím. A pokud si šetříte na vlastní, tak se většinou vyplatí jít do svého domku, kde budete mít větší pocit soukromí a více prostoru. Nechte si proto takové bydlení vyprojektovat na míru.

Pokud chcete začít stavět, tak si můžete nechat udělat bydlení na míru. Tento typ domu si můžete navrhnout sami a zkonzultovat s projektantem vaše požadavky, které se dají do reálné podoby, můžete si nechat udělat dům z nabídky projektantů nebo se můžete nechat inspirovat tím, co vidíte v okolí, zohledníte své požadavky ohledně ceny, materiálu nebo trendů v oblasti bydlení.

Projektant má své služby ovšem mnohem širší. Může vám pomoci s vypracováním dokumentu v případě dotací, pomůže vám se stavebním povolením, bude dozorovat nad průběhem stavebních prací, a poradí v případech, kdy nebude podoba domu ideální vůči okolí (rozloha pozemní plochy, nároky památkářů apod.).

Projekty rodinných domů - Karviná

Poptáváte-li odborníka přes projektování rodinných domů a vyžadujete u něj spolehlivost a pečlivost, můžete se s důvěrou obrátit na stavební firmu pana Ing. arch. Januše Galuszky z Karviné. Firma pana Ing. arch. Januše Galuszky s Vámi probere všechny možné alternativy, a to s přihlédnutím k Vašim představám a možnostem. Samozřejmostí je prostor pro Vás a Vaše dotazy. Firma pana** Ing. arch. Januše Galuszky** vychází při projektování rodinných domů ze svých zkušeností a odborných znalostí.

Firmu pana** Ing. arch. Januše Galuszky** naleznete na adrese Okružní 849, Karviná - Ráj, 73401. V případě dotazů k nabízeným službám, využijte telefonní kontakt + 420 603 714 153 nebo 596 339 581, popřípadě e-mailovou adresu galuszka.j@seznam.cz. Věříme, že se službami firmy Ing. arch. Januše Galuszky budete plně spokojeni.

Projekty rodinných domů - KarvináAdresa: Okružní 849, Karviná - Ráj, 73401


Emailové spojení: ** galuszka.j@seznam.cz **

Telefonní kontakt: +420*** ** ***603 714 153 nebo 596 339 581


Firma pana Ing. arch. Januše Galuszky Vás překvapí nejen ochotou a příjemným vystupováním, ale především profesionalitou s jakou ke všem zakázkám přistupuje.

Projekty rodinných domů

Výhodou projektování rodinného domu je fakt, že budete mít své bydlení na míru vám. Pokud se budeme bavit čistě o rodinných domech a ne bytových prostorách, tak dům, který si necháte postavit má spousty** výhod**. Jednak zde bude všechno nové, tudíž se nemusíte obávat, že po koupi reality budete postupně přicházet na různé závady, které bude třeba opravovat. S tím souvisí i skutečnost, že spousta lidí kupuje starší nemovitost a nenechá si postavit novou, protože je to vyjde levněji. Když ale postupně dáváte peníze do** renovace**, tak se ty částky posléze rovnají a často se i převyšují** ceny nových domů**. Další výhodou je samozřejmě to, že budete mít bydlení uzpůsobené k vašim potřebám. Budete vědět, kde co je, co kudy vede a tak i následné obměny, renovace apod. budou snazší. Jak ale postupovat, abyste něco neopomněli?

Projekty rodinných domů - KarvináProjekty rodinných domů – výběr

Až budete vybírat projektanta, tak se podívejte, jaké realizace má za sebou. Samozřejmě, že můžete zohlednit i jeho dostupnost, cenové podmínky apod., ale referenční stavby vám též hodně napoví. Skutečný profesionál bude umět vyprojektovat několik staveb, ale jestli už bude mít něco tzv. v malíčku, tak je to lepší. Jsou projektanti, kteří mají např. specializaci v nízkoenergetických stavbách. Zde se jedná o trend, tudíž ne všechno se projektanti mohou naučit ve škole. Předem si tedy zjistěte, jaké možnosti projektant má a zda je schopen vám splnit vaše požadavky.

Jaký dům zvolit?

Existuje spousta staveb, které můžete mít. Jednak se nabízí** tvar domu**. Můžete mít menší domek, který je svým rozčleněním obdobný jako byt, třeba 2+1, ale je to domek. To se hodí pro menší rodiny nebo jen manželský pár či jednu osobu. Výhodu domků samozřejmě je, že můžete kdykoli přistavět, protože na rozdíl od bytu, který se nedá „nafouknout", můžete dům upravit dle dispozic pozemku a povolení (někdy může být např. problém mít více pater, pokud jsou v okolí nízkopodlažní stavby).

Pak se nabízí větší domy, jako jsou vícegenerační stavby. Zde se počítá samozřejmě s více pokoji, ale i s více místnostmi jako je kuchyně, koupelna a toaleta, aby se obyvatelé domu vzájemně nerušili. Tento typ domu většinou obývají rodiny s dětmi a prarodiči. Pak se také ale nabízí toto rozložení i v případě, pokud bydlí v domě majitel a má své podnájemníky a rovněž je lepší, když má každý v podstatě svoji bytovou jednotku.

Dalším typem je materiálové složení domu. Často mají lidé zděné typy domů, které jsou osvědčené a cenově dostupné. Nabízejí se také ale i inovativní metody, které cenově vyjdou obdobně, někdy i levněji. To se nabízí v dřevěných stavbách, které jsou označovány jako nízkoenergetické. Ovšem i ve zděných domech lze využít šetrných prvků, které vám pomohou šetřit energie a tím pádem i vaše finance.

Projekty rodinných domů – projekt

Projekt se vypracovává na základě požadavků klienta a návrhů projektanta. Ten vám může navrhnou jednak vizuální podobu a technické zpracování. Tyto dvě složky se od sebe oddělují, protože jsou architekti, kteří se specializují na vzhled stavby, ale technické řešení, aby stavba byla pevná, technicky proveditelná a staticky nosná, vypracují jiní odborníci. Ti zajistí stavbu po té technické stránce. To se pak může týkat i rozvodů a jiných oblastí, kterými se** umělecký architekt** nemusí zabývat. I estetická úprava je ale důležitá, protože se jedná o prostředí, ve kterém budete žít.

Až bude vypracován projekt, tak se jedná o dokument, který slouží jednak stavařům jako vzor pro realizaci. Pak je** projekt** třeba ke stavebnímu povolení, přikládá se i k žádosti o různé dotace jako je třeba Zelená úsporám. Zároveň slouží i vám a případně vašim potomkům, kteří budou bydlet v domě po vás, aby se vědělo, co kde je, vede a jak je dům řešen.Projekty rodinných domů - Karviná

Projekt obsahuje jednak seznámení s typem stavby a její stručnou charakteristiku. Pak se zde nachází podrobnější technické parametry nebo architektonické řešení. Nemalou součástí je grafický rozkres domů a to hned z několika pohledů. Nákresy jsou zhotovené jednak dle realistických pohledů, tak i z průřezů domu, aby bylo vidět, jak jsou členěny místnosti, kolik má dům pater a jaké jsou poměry mezi jednotlivými částmi. Tyto pohledy se zpracovávají jednak z pohledu z vrchu domu, a pak z běžného výhledu, kterým dům pozorujeme z běžné perspektivy. K jednotlivým nákresům patří i popisy, jež charakterizují daná řešení, výběr materiálů a další potřebné informace, za jakým účelem je dané řešení dělané. Pak do projektu také spadá statické posouzení stavby, kdy se ukáže, že dům je staticky bezpečný a nehrozí nebezpečí destrukce. Je zde přiřazeno i požární řešení domu, nákresy elektroinstalace (vedení rozvodů, umístění vypínačů, zásuvek a výstupů pro lampy, lustry nebo různé spotřebiče) a vodovodních a plynových potrubí (kanalizace, přívod vody, rozvod plynu a výstupy pro dané spotřebiče).

Projekty rodinných domů – projektant

Jak již bylo zmíněno, projektant vám nejen vypracuje návrh stavby, ale může se postarat i o správnou realizaci svého námětu. Na stavbě bude dohlížet, aby vše probíhalo podle plánu, čímž vám také ušetří spoustu času, protože jednak nebudete muset dohlížet vy, a pak se zajistí i správná realizace stavby, protože projektant bude vidět, zda se všechno provádí správně, co má vést nejen k vizuální podobě domu, ale i technickému zázemí.

Protože projektant má své zkušenosti v oboru, tak vám může pomoci vyplnit i již zmíněné dokumenty ohledně dotací, pomůže vyřídit stavební povolení a díky flexibilitě uvažování vyprojektuje stavbu dle dispozic místa či požadavků úřadů. Zároveň vám poradí, co je trendem a vhodné pro vás, aby vám to ušetřilo peníze a zajistilo komfortní a** moderní bydlení**.

Mějte na paměti, že projektant se vyzná v dané oblasti a stále sleduje nové** trendy a inovace**. Díky tomu vám nabídne jednoduché řešení, které bude odpovídat vašim požadavkům a zároveň se zajistí bezpečné a komfortní bydlení. Dům je na celý život, tudíž investujte na začátku, protože peníze vynaložené do bydlení se vám v budoucnu několikanásobně vrátí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24382 (topprodukt.cz#1359)


Přidat komentář