Realizace ohňostrojů

Když má být ve vašem městě ohňostroj, ať už u příležitosti oslav Nového roku nebo sv. Martina, nevynecháte možnost a jdete se unést kouzlem světelných a zvukových efektů. Co může být lepšího než tmavá obloha a jiskřivé efekty za doprovodu podmanivé hudby?

Také si říkáte, když hledíte na odpalovaný ohňostroj, kdyby tak byl častější a ne jen jednou, dvakrát do roka? Ovšem pátrat a poté objíždět města, kde bude zrovna ohňostroj, se Vám zrovna moc nezamlouvá. I když se efektu ohňostroje snad nic nevyrovná, tak přeci jenom jet x kilometrů tam a zpátky pro 10 až 15 minutovou show, se Vám nechce, zvláště, je-li ohňostroj pořádaný ve všedních dnech.

Nemusíte se však těšit celý rok na jeden, dva ohňostroje, pořádané Vaším městem. Vždy je důvod k oslavě a právě jako završení je přímo ideální ohňostroj. Ať už máte narozeniny Vy, nebo Vaši blízcí z rodiny, oslavujete výročí seznámení, svatby, narození dítěte, křtiny apod., můžete se těšit z ohňostroje, stačí si jen vybrat/nechat sestavit takový, který bude nejvíce odpovídat Vašim představám.

Typy ohňostrojů

Nezajímali jste se doposud detailněji ohňostroji? Tak Vás možná překvapí, že není jen jediný typ, například takový, který vídáme s příchodem Nového roku. Tím, že se ohňostroje stávají velmi oblíbenou součástí rozličných oslav, je i jejich nabídka značně široká. Pojďme si blíže představit nejčastější typy ohňostrojů.

Interiérové ohňostroje

Nebyli jste ještě na žádné akci, kde by poté byl v místnosti odpálen ohňostroj? Že se nedá ohňostroj odpalovat v uzavřených prostorách? Vše je možné, tj. užít si ohňostroje, i když venku řádí tzv. psí počasí. Jednotlivé prvky se instalují například na pódia, balkóny, nebo speciálně připravené konstrukce, v kulturácích, divadlech apod. Ohňostroj je tak možný nechat si sestavit a odpálit v rozličných kulturních zařízeních, ale také prostorách firmy (záleží na možnostech prostoru). Při** interiérových ohňostrojích** se používají efekty jako fontány rozličných barev, zvukových efektů, konfet, gejzírů aj. Cenová relace interiérových ohňostrojů se pohybuje od cca 5 000 Kč.

Exteriérové ohňostroje

Exteriérové ohňostroje jsou nejznámější a nejpoužívanější. Snad většina z nás se setkala s tzv. městským ohňostrojem, který je realizován především při příchodu Nového roku. Možnosti a typy exteriérových ohňostrojů jsou však mnohem širší. Posuďte sami, viz níže.

Denní ohňostroje

Plánujete dětskou oslavu, párty, odpolední setkání rodiny? Nebo pořádáte rozličné hry, sportovní utkání, závody? Jako příjemné a nevšední završení by byl ohňostroj, a to za pomoci rozličných zvukových efektů, barevných dýmových fontán aj. A jak název napovídá, nemusíte čekat na dobu, než se setmí. Ohňostroj je totiž přímo určený pro odpal za denního světla. Cenová relace denního ohňostroje se pohybuje od cca 3 000 Kč.

Městské ohňostroje

I dle tohoto názvu je zřejmé, pro jaké místo je daný ohňostroj vhodný. Jedná se o ohňostroj určený pro větší počet lidí, je zapotřebí, aby použité efekty byly pro každého viditelné, a to i na velkou vzdálenost, protože určitá náměstí jsou rozlehlá. Městské ohňostroje volí přímo jednotlivá města u příležitosti oslavy Nového roku, příjezdu sv. Martina, výročí založení města, Majáles apod. Ohňostroj může být odpalovaný z výšky, například věže, střechy obchodního centra, domu, nebo z mostu, hrází apod. Povětšinou je ohňostroj, jeho sestavení a barevná kompozice, laděný do zvolené hudby. Cenová relace městského ohňostroje se pohybuje od cca 25 000 Kč.

Ohňostroj pro vlastní odpálení

Rádi byste si dopřáli ohňostroj pro jakoukoli možnou příležitost jako je svátek, narozeniny, získání nového pracovního místa, křtiny, zakoupení nového bytu/domu, ale také příchod Nového roku apod.? Pak pro tyto příležitosti je přímo ideální tzv. ohňostroj pro vlastní odpálení, který je nejen cenově dostupný, ale i velmi jednoduchý na odpálení, kdy postačí jediné škrtnutí sirkou nebo zapalovačem. Nemusíte se obávat případného nebezpečí při odpalu, které by mohlo být spojené s ohňostrojem. Součástí balení ohňostroje jsou totiž podrobné bezpečnostní pokyny pro obsluhu. Cenová relace ohňostroje pro vlastní odpálení se pohybuje od cca 3 000 do cca 10 000 Kč.

Svatební ohňostroje

Svatba, svatební den je stěžejním okamžikem dvou milujících se lidí, kteří se rozhodli žít společně jako muž a žena. Ať je Váš svatební den laděn do komorna, tj. jen rodina a nejbližší přátelé, nebo tzv. ve velkém, bude ohňostroj skvělým zpestřením celého svatebního dne. Ohňostroj mohou připravit jako překvapení sami novomanželé pro své svatební hosty, nebo naopak může být překvapením, svatebním darem od svatebních hostů. A pokud se náhodou sejdou ohňostroje dva? To vůbec není problém. O to efektnější, delší a slavnostnější to bude.

Velmi efektní u svatebního ohňostroje jsou například hořící monogramy novomanželů, spojené srdce, datum jejich svatby aj. Navíc, kromě samotného ohňostroje, se také volí osvětlení příchodových cest, kupříkladu fontánovým ohňostrojem. V neposlední řadě, pokud je ohňostroj doprovázený vhodně zvolenou hudbou či oblíbenou skladbou, okamžik je poté nezapomenutelný. Vše záleží na přání novomanželů. Cenová relace svatebního ohňostroje se může pohybovat od cca 5 000 do cca 30 000 Kč. Ovšem, skutečně jde jen o určité rozmezí, kdy přesná suma se odvíjí od sestavení ohňostroje, hudebního doprovodu (z CD přehrávače, živá hudba) apod.

Zahradní ohňostroje

Jak již název tak trochu napovídá, jedná se o typ ohňostroje, který se volí při rozličných oslavách jako jsou narozeniny, křtiny, narození dítěte, výročí seznámení, výročí svatby, povýšení, kolaudace domu, založení firmy apod. Zahradní ohňostroj se stává velmi oblíbeným dárkem, který volí pozvaní hosté na příslušné párty. Pro každou příležitost se hodí trochu jinak laděný ohňostroj, jiný pro oslavu narození dítěte, jiný pro povýšení apod. Z toho se také odvíjí cenová relace za zahradní ohňostroj, která se pohybuje od cca 15 000 Kč.

Speciální efekty u ohňostrojů

Kromě samotného ohňostroje je možné si nechat sestavit, objednat rozličné efekty, které jen dotvoří a podtrhnou danou příležitost. Kupříkladu se jedná o ohnivé nápisy, loga firem, monogramy, tvary (srdce, dudlík), plynové hořáky, imitace výbuchů (v rámci představení historické bitvy), ohně, dýmy, mlhy a mnohé další.

Nemusíte čekat, až bude město pořád každoroční novoroční ohňostroj. Dopřejte si ohňostroj i během roku. Určitě najdete příležitost, kterou bude možné řádně oslavit, ať už narozeniny v rodině nebo promoce, křtiny, narození dítěte, první krůčky dítěte, výročí svatby aj. Život je krátký a je potřeba ho nebrat příliš vážně. Ohňostrojem uděláte radost nejen sobě, ale i pozvaným a přihlížejícím.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24004 (topprodukt.cz#674)


Přidat komentář