Realizace ohňostrojů - Pardubice a okolí

Všichni upírají zrak k temné obloze a s napětím čekají, co se bude dít. Začíná hrát hudba a na obloze poletují barevné světlice a padají světelné gejzíry. Publikum je nadšeno a pořadatelé také. Ohňostroje jsou důležitou součásti velkých oslav.

Číňané měli možnost jako první národ obdivovat velkolepost ohňostroje. Vynález ohňostroje se váže na výrobu střelného prachu. Podle některých historiků spadají počátky ohňostrojů do doby 581 – 907 našeho letopočtu, podle jiných je to až v 10. Století. U nás dochází k rozšíření ohňostrojů za vlády Rudolfa II. Habsburského. Rudolf II. miloval alchymii. Během své vlády se obklopil vědci, malíři, sochaři a alchymisty z celého světa. Úkolem těchto lidí bylo také postarat se o zábavu Rudolfa II., mimo jiné vyrábět ohňostroje. Ohňostroje se tak staly součástí oslav šlechty. Obliba ohňostrojů přetrvala až do dnes, kdy jsou tyto show doprovázené hudbou a lidé mají možnost obdivovat velké množství světelných efektů. Pyrotechnické výrobky jsou stále na vyšší úrovni a tak se nám někdy až tají dech nad podívanou, která je k vidění na noční obloze.

Typy ohňostrojů

Pro různé slavnostní příležitosti si můžete vybrat jiný typ ohňostrojů. Výběr místa pro odpal ohňostroje může být pokaždé jiný. Ohňostroje se mohou uspořádat na náměstích, v parcích, mostech, balkónech, terasách atd. Už kvůli samotnému místu odpalu se stává každý ohňostroj jedinečný. Při výběru ohňostroje pro vaši akci můžete většinou vybírat z různých druhů výškových efektů (50, 100, 125 metrů), z různých forem (barevné květy, lastury, listy atd.). Speciální efekty zahrnují také ohňopády (déšť z padajících jisker) nebo provedení hořících nápisů nebo znaků. Většího efektu se dosáhne, když je ohňostroj doprovázen hudbou. Ohňostroje můžeme rozdělit do několika skupin a to ohňostroje pro vlastní odpálení, ohňostroje malé, střední a velké.

Ohňostroje pro vlastní odpálení

Tento typ ohňostrojů se hodí pro menší oslavy, kdy si nechcete objednávat profesionálního odpalovače. Ohňostroje pro vlastní odpálení jsou sestavou pyrotechniky II. třídy. Tento ohňostroj si můžete jednoduše odpálit sami. Cena těchto ohňostrojů se pohybuje okolo 5000 Kč. Ohňostroj Pro vlastní odpálení může být skvělým zpestřením jakékoliv menší oslavy. Zvláště děti ocení souhru barev a hlasitého zvuku.

ohnostoj

Malé ohňostroje

Ohňostroje malého typu se hodí na firemní oslavy, večírky, narozeninové oslavy, sportovní akce atd. Tyto ohňostroje se nachází v II. až III. třídě pyrotechniky. Patří zde kompakty, kulové pumy a římské svíce. Tento typ ohňostroje může např. začít ve výšce 15 až 25 metrů a pokračují až do výšky 70 metrů. Doba trvání se pohybuje okolo 3 až 8 minut. Malé ohňostroje se mohou zakoupit od 10 000 do 25 000 Kč. Ohňostroj může obsahovat následující efekty: světlice vytvářející efekt bludných jezdců spirál, kulové pumy vytvářející efekt chryzantém a pivoněk v různých barvách, shluky světlic s efektem zlatých vrb, římské svíce atd. Malé ohňostroje si jednoduše objednáte u firmy, která s vámi probere vaše požadavky na místo odpalu, čas odpalu, požadované efekty. Poté už nemáte žádné starosti a můžete si jen vychutnat nadšení na tvářích vašich hostů.

Střední ohňostroje

Efekty v tomto typu ohňostrojů jsou podobné jako u malých ohňostrojů, ale používají se zde spíše pyrotechnické předměty III. třídy. Obdivovat střední ohňostroj můžete v časovém rozmezí 5 až 15 minut. Výška efektů je až 100 metrů a cena se pohybuje od 25 000 do 50 000 Kč. Střední ohňostroje se už řadí mezi finančně nákladnější záležitost. Tento typ ohňostrojů se hodí na větší akce, k vidění jsou často na oslavách měst atd. Tak jako u jiného typu ohňostroje je i zde na prvním místě vždy bezpečnost.

Velké ohňostroje

Tento typ ohňostrojů je vhodný pro důležitá výročí. Velké ohňostroje jsou sestaveny především z pyrotechnických výrobků III. a IV. třídy. Efekty jsou ve výšce až 125 metrů.  Velké ohňostroje trvají přibližně 10 minut a jejich cena se pohybuje okolo 50 000 Kč. Vychutnat si velký ohňostroj můžete např. na Silvestra. Města většinou na tomto typu zábavy nešetří a tak někdy můžeme obdivovat úžasné světelné efekty po delší dobu. Velké ohňostroje jsou většinou doprovázeny hudbou, která jen umocňuje celou atmosféru.

Speciální ohňostroje

Mezi speciální ohňostroje patří např. ohňostroj na vodní hladině, ohňostroj na lodi, interiérové ohňostroje, denní ohňostroje atd.

Interiérové ohňostroje

Tento typ ohňostrojů se hodí do hal nebo větších místností. Tyto ohňostroje jsou sestaveny z nekouřivých pyrotechnických výrobků. Délka interiérových ohňostrojů je přibližně 1 až 2 minuty a používají se zde efekty jako gejzíry, plameny, vodopády. Za minutu produkce zaplatíte 10 000 Kč. Interiérové ohňostroje se mohou stát zpestřením např. firemních akcí.

Denní ohňostroje

Během těchto ohňostrojů se kromě světel používají zvuky, konfety nebo dým. Denní ohňostroje se hodí pro sportovní akce. Denní ohňostroje jsou dále skvělou doprovodnou akcí na různé průvody atd.

Úklid po ohňostroji

Ohňostroj neznamená jen odpálení mnoha raket a velkou světelnou podívanou. Po každém ohňostroji zůstává na místě odpalu mnoho nepořádku. Firma, zabývající se realizací ohňostrojů, by měla vždy zajistit likvidaci výrobků ohrožujících zdraví a úklid celého místa odpalu. Po ohňostroji se vždy zajistí prohlídka odpaliště a dopadu vyhořelých zbytků. Během realizace ohňostroje musí být vždy na prvním místě bezpečí osob. Také podle toho, jestli firma nabízí úklid po ohňostroji, se můžete rozhodovat při výběru mezi jednotlivými firmami.

Ohňostroje

Když už jste se rozhodli, že chcete, aby vámi pořádaná akce byla pro všechny nezapomenutelná a zakončena ohňostrojem, musíte také popřemýšlet nad tím, kde se bude ohňostroj pořádat. Prostor by měl být vždy v závislosti na velikosti ohňostroje. Ve výběru vhodného místa a také typu ohňostroje vám vždy poradí zkušený profesionál. Efekty, které můžou obohatit váš ohňostroj, jsou různé, patří mezi ně např. vyvěrající prameny, hvězdičky, různé obrazce atd. Když pořádáte ohňostroj, objednejte si služby profesionálního odpalovače. A během pořádání ohňostroje mějte vždy na paměti, že na prvním místě je především lidské zdraví a život.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24928 (topprodukt.cz#2307)


Přidat komentář