Realizace ohňostrojů - Střední Čechy a okolí

Chcete překvapit své známé něčím výjimečným? Zapomeňte na to, že si budete lámat hlavu s něčím originálním a nechte se námi inspirovat. V dnešní době mají velkou popularitu ohňostroje. Víte, co máte na výběr?

Oheň je jedním z živlů, a proto je potřeba k němu takto přistupovat. Spousta lidí má z ohně strach, ovšem i ti mohou být okouzleni tím, co dokáží odborníci na ohňové show. Protože se jedná o profesionály v oboru, tak se nemusíte obávat, že by se stala nehoda jako tomu je u laických pokusů něco slavit. Profesionální odpalovači pracují s kvalitními a ověřenými produkty a samozřejmě znají postup práce. Navíc, vy sami si nikdy nebudete moci užít ohňovou show v takovém rozsahu, jak ji připraví profesionál. Jednak musí být vždy někdo, kdo bude pyrotechniku obstarávat, a pak vám jako běžným uživatelům se nikdy nedostanou do rukou takové produkty, které jsou pro tu pravou show stvořené. Pokud tedy máte před sebou významnou událost, chcete někoho překvapit nebo máte větší party, tak si objednejte profesionální ohňovou show.

Kdy uspořádat ohňostroj

Některé příležitosti už jsme naznačili. Ohňostroje se pořádají nejčastěji při oslavách nebo větších party. Samozřejmě, že jako první se nabízí oslavy konce roku, ale nejspíše jste zažili nebo zaznamenali, že třeba firmy pořádají tyto akce. Rovněž i lidé, kteří dělají party pro přátele nebo chystají překvapení pro rodinné blízké, tak zvolí ohňostroj. Speciální efekty mohou ale doprovodit i různé kulturní akce jako jsou koncerty, divadelní představení a podobně. Příležitostí je mnoho a stále více lidí toho i využívá, protože ohňostroje mají své nezastupitelné místo na spoustě oslav, ať už je to menšího rázu nebo většího zásahu jako je třeba obecní akce pro celé město.

Typy ohňostrojů

Existuje mnoho variant ohňostrojů, které lze dělit podle různých parametrů. Předně se nabízí velikost ohňostroje. Menší soukromá akce pojme menší ohňostroj, větší projekt si zaslouží objemnější podívanou. To se týká jak zhotovení tak i doprovodu.

Ohňostroj může být různě barevný, ať už to souvisí s určitým tématem či nikoli. Můžete využít i různých grafických momentů. Ohňostroj lze udělat tak, že se objeví různé prvky od hvězd, kytek, srdíček až po pravidelné cirkulace ohňového prachu. Celou show pak může doprovázet i hudba, padající konfety a podobně.

Jak vybrat ohňostroj

Ohňostroj si můžete vybrat z nabídky pořádající firmy nebo si sami můžete říci, co byste chtěli a odborníci vám poradí a pomohou vybrat to, co by se vám mohlo líbit. Čím se ale řídit?

Nejprve to vezměte podle typu akce. Jestli máte posezení s deseti lidmi, tak stačí menší ohňostroj, u většího počtu nebo komerčního projektu se pak využije větší forma show. Samozřejmě, že si po přečtení můžete říci, že to je logické, ale vězte, že lidé mají při výběru tendence občas vzít něco přes míru nebo naopak jen něco málo. Mějte na paměti, že než se zkoncentruje třeba stovka lidí, tak je to něco jiného než když pozornost upoutá pouhá desítka, proto záleží na velikosti a délce v času ohňostroje.

Na co dbejte je ale hluk. Ne každý totiž snese různé rány a výbuchy, proto se raději optejte na snášenlivost nebo volte jemnější způsob realizace.

Kolik stojí ohňostroj

Jaké jsou ceny ohňostrojů. Záleží samozřejmě na provedení, ale všeobecně můžeme sdělit, že samoobslužné palety se pohybují od 3000,- do 10000,- Kč, pokud se jedná o menší akce, jinak lze samozřejmě jít i výše. To už se ale týká spíše výjimečných oslav jako jsou svatby nebo firemní akce a zde se na to ušetří jinde.

Předchází ohňostroji příprava?

Určitá ano, ovšem samozřejmě, že většina je na pořádající firmě. Vy jen musíte říci a nalézt místo, odkud se bude provádět ohňostroj. Jestli se jedná o nerovný terén, tak se vybírá svrchnější oblast, třeba na kopci, aby byl efekt přístupný co nejvíce lidem. Ovšem, když jste na rovné ploše, tak to samozřejmě lze udělat také.

Co se týká akce, tak je vhodné upozornit lidi, kteří kolem bydlí, protože samozřejmě ne každému to musí být příjemné a hlavně, ne každé zvíře to snese, takže je zapotřebí udělat bezpečí i v tomto směru. Už jenom kvůli dobrým sousedským vztahům.

Další fází přípravy je pak naplánování. Samozřejmě, že počasí neovlivníte, ale v určitém horizontu se připravit můžete, takže nejprve zhlédněte předpověď počasí a pak stanovte datum ohňostroje.

Pokud jsme se dotkli onoho nepříjemného hluku, tak se informujte, zda-li třeba ten, pro kterého je akce překvapením, snáší ohňostroje.

Jestli oslovujete větší firmu, tak si ji objednejte pro jistotu více dopředu, protože se může stát, že bude mít poté obsazený termín.

V souvislosti s počasím se pak dotkněme ještě jedné věci. Jestli máte party doma a na půlnoc je překvapením venkovní ohňostroj, tak počítejte třeba s dekami nebo něčím jiným, co zahřeje hosty. Když se k vám někdo dopraví autem, tak nemyslí na to, že bude stát venku a pak si akci tolik neužije.

A na závěr – jaké má být načasování? Často se volí půlnoční ohňostroje, jinak je samozřejmostí tma, aby efekt vynikl. Ne každý ale musí vydržet tak dlouhou dobu, tak pokud to lze, se moc neopíjejte s hosty.

Ohňostroj je podívaná, kterou si můžete dopřát i doma a nečekat, až ji připraví nějaká firma. Na výběr máte z nepřeberného množství typů, efektů, zpracování a podobně. Záleží na tom, jak velkou akci pořádáte a jak ji chcete pojmout. Ovšem, když už se rozhodnete využít tohoto efektu, tak nešetřete. Je to jen párkrát za život, tak si to pořádně užijte. Vy i vaši blízcí nebo spolupracovníci. Rozhodně se váš nápad setká s úspěchem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24917 (topprodukt.cz#2294)


Přidat komentář