Rekonstrukce koupelen a malířské práce - Olomouc

Rekonstrukci koupelny, bytu, domu, s čímž souvisí i následné vymalování zdí, se asi během života nikdo z nás nevyhne. Kdo by totiž nechtěl bydlet v moderním, krásném prostředí, kde se bude cítit dobře a kam se bude vždy rád vracet.

Postup práce při rekonstrukci bytového jádra

Je zcela samozřejmé, že každá firma má svůj vlastní postup, kterého se při práci drží. Ale obecně je při rekonstrukci možné postupovat takto. Ze všeho nejdřív se provádí demontáž bytového jádra. Následuje vynesení stavebního materiálu, vyzdění stěn tvárnicemi, natažení elektrických rozvodů, provedení vodoinstalace, dále se zapraví drážky po elektroinstalaci a vodoinstalacích, usadí se zárubně, srovná se podlaha, následuje obložení koupelny obklady, provedení sádrokartonového stropu, usadí se sanitární zařízení, jako je vana, sprchový kout, WC, provede se spárování a na závěr pracovníci uklidí pracovní plochu, nasadí přechodové lišty a předají koupelnu.

Taky jste původně mysleli, že rekonstrukce bytového jádra bude jednoduchou záležitostí a překvapil Vás výpočet prací? Není se čemu divit. Opravdu se při rekonstrukci jádra nejedná o žádnou maličkost a přizvat odborníky je, dalo by se říct, nutností. Díky profesionálně odvedené práci můžete mít jistotu, že je vše odvedeno kvalitně, máte na služby záruku a hlavně výsledek je stoprocentní. Další výhodou je, že veškeré rekonstrukce jsou provedeny v podstatně kratší době, než když se do práce pustíte sami nebo budete volat jednotlivé řemeslníky.

Návrh koupelny

Před samotnou rekonstrukcí je nutné si do posledního detailu promyslet její budoucí vzhled. Proto je nutné zpracovat návrh budoucí koupelny. Takový návrh si můžete buď vypracovat sám např. za pomocí některého programu, který se dá koupit a nebo oslovit firmu, která Vám rekonstrukci koupelny provede. Pokud se rozhodnete pro návrh koupelny svépomocí, důkladně koupelnu změřte, přesně zaznačte, kde jsou dveře, okna, radiátory, kde bude WC, vana, atd. V programu, který se dá zakoupit docela levně, můžete zkusit různé varianty rozmístění jak sanitární keramiky, tak nábytku a koupelnových doplňků. Dalším způsobem, který již byl výše naznačen, je obrátit se na odborníka, který Vás seznámí se všemi Vašimi možnostmi, a navrhne Vám několik řešení Vaší koupelny. Pokud firma poskytuje v nabídce i poradenství, je to pro Vás veliká výhoda, neboť Vám může poradit ohledně designu a vším, co s návrhem souvisí. Některé profesionální firmy poskytují poradenství včetně koupelnového návrhu zdarma za určitých podmínek, zpravidla pokud si o nich celou koupelnu objednáte. Vše samozřejmě záleží na domluvě.

Pokud váháte, zda si koupelnu navrhnout sami či se obrátit na odborníka, vězte, že odborník na základě svých zkušeností ví o trochu více než vy a dokáže Vám lépe poradit. Stejně tak se i lépe než vy orientuje v nabídce materiálů a výrobků na našem trhu, zná jejich plusy a mínusy.

Kompletní rekonstrukce koupelny

Kompletní rekonstrukce koupelny představuje opravdu velký zásah do bydlení. Nejenom, že bude byt minimálně týden v dezolátním stavu plném prachu a hluku, ale navíc taková celková přestavba nestojí malé peníze. Proto zvažte, zda si na takovou práci troufáte sami, nebo vsadíte na jistotu a oslovíte profesionální firmu, která odvede kvalitní práci.

Jestliže jste se ještě pořádně nerozmysleli, co a jak bude v koupelně situované, můžete se inspirovat následujícími rady. Tak například, pokud máte koupelnu malou a toužíte po větší, kterou jste viděli například v časopise o bydlení, můžete její prostor rozšířit propojením koupelny s WC. Další možností, jak koupelnu zvětšit je, že ji posunete o pár centimetrů do další místnosti, např. do chodby a to díky nové příčce. Ovšem vězte, že všechny tyto práce vyžadují odborný zásah! Nikdy se do nich nepouštějte sami.

Vyslechněte rady odborníka

Vzhledem k tomu, že celková přestavba koupelny stojí opravdu značnou sumu peněz, vždy se před rekonstrukcí poraďte s odborníky. Nemusíte hned přenechat celkovou rekonstrukci stavební firmě, ale jistě se s nimi poraďte ve fázi přípravy, kdy ještě nemáte zcela jasnou představu o Vaší koupelně, nebo již máte, ale nevíte, zda bude realizovatelná. Existuje totiž několik typů bytových jader a všechny mají své pro i proti.

Malování bytu

Jestliže jste se rozhodli pro rekonstrukci, ať již jen koupelny, bytového jádra či domu, stěží se vyhnete malování zdí. K malování zdí interiéru člověk přistupuje i tehdy, pokud ho původní malba omrzí, vidí někde nějakou inspiraci, která ho zaujme, nebo pokud dojde k poškození či ušpinění. V současné době je nespočet možností a barev, jak Vaši zeď vymalovat . Šikovný malíř je schopen vytvořit na Vaší zdi doslova umělecké dílo, jež Vám budou návštěvy závidět. Před samotnou malbou je velice důležité připravit zeď, jako je vytmelení děr a nerovností, štukovat i stěrkovat, strhnout staré tapety, případně seškrábání původní staré klihové a nesoudržné malby. Dále je zapotřebí zakrýt veškerý nábytek a podlahy. Samotná malba se provádí různými technikami a prostředky, jako je nanášení barvy houbou, tupování papírem či látkou, tupování štětcem nebo klasické vymalování štětcem, stříkáním či válečkem. Před každým nátěrem je vhodné stěnu připravit příslušným penetračním nátěrem. K dosažení dokonalého krytí je zapotřebí nanést samotný barevný odstín vícekrát. Velice důležitý je samotný výběr barevného odstínu, a pokud nemáte předem jasnou představit, zajisté Vám s výběrem poradí odborná firma. Správně zvolený barevný odstín respektuje a zvýrazňuje Váš interiér.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24882 (topprodukt.cz#2254)


Přidat komentář