Sádrokartónové práce - Hradec Králové a okolí

Půdní vestavby, haly, rodinné domy, byty, to vše vyžaduje rekonstrukci nebo alespoň nějakou úpravu. Nejideálnější volbou je suchá přestavba pomocí sádrokartonových příček. Ty jsou natolik propracované, že se s nimi dají dělat i originální tvary.

Sádrokarton

Je ve tvaru velkých desek, které jsou tvořeny z umělé sádry (energosádrovce, který obsahuje méně nečistot a radioaktivního záření), z rozvlákněného papíru a některé desky i se skelnými vlákny. Celé jsou obaleny speciálním kartonem. Výhodami sádrokartonu je nehořlavost, nezatěžuje nosnou konstrukci, dá se použít na mnoho způsobů, reguluje vlhkost, může se ohýbat a má malou hmotnost. Sádrokarton je ideální stavební materiál zejména, pokud chcete rekonstruovat starší dům nebo u novostaveb. Při rekonstrukcích starších domů je vhodný na zakrytí nevzhledných stěn, předělení nebo rozšíření místností. K rozdělení místností je vhodný také pro novostavby. Sádrokarton sám o sobě ovšem není materiál na zavěšení těžkých předmětů. Využití sádrokartonu znamená provádět rekonstrukce za sucha a s rychlou přestavbou. Je mnoho druhů sádrokartonu, ale nejvíce využívanými jsou barvy bílá, červená, nebo zelená. Každé barevné značení má svá specifika. Jsou nejen tepelně izolované, ale také zvukově a to vše za účelem bezhlučnosti a zbytečných tepelných ztrát.

Půdní vestavby

Podkroví je jedno z mnoha způsobů, jak si pořídit luxusní bydlení. Za pomoci sádrokartonových desek se dá v těchto prostorech oživit a zrekonstruovat zcela cokoliv. Sádrokartonové příčky dokonale splní svou funkci s přihlédnutím na rozdělení půdních prostorů a to nejenom stěny, ale také stropy a podlahy. Zajistit si výstavbu v podkroví ovšem zahrnuje mnoho starostí. Ať se nám to zdá podivné, půdní vestavby jsou po stránce vyřizování stavebních povolení, skutečně složitou záležitostí. Proto, pokud chcete tomuto předejít, je vhodné si zadat zakázku u stavební firmy, která zná celkové postupy při realizaci půdní výstavby. Ta za Vás kvalitně zajistí veškeré úkony na stavebním úřadě, vyhotoví potřebný projekt a zrealizuje celkovou rekonstrukci. Po ukončení zajistí také kolaudaci a předá Vám hotové dílo. Firma Vám na základě objednávky dokáže z půdních prostorů udělat byt i o velikosti 5+1, pokud disponujete vhodnými m2. Za pomoci sádrokartonových desek si můžete nechat obezdít celé prostory, nebo pouze části. Například kombinace dřevěných trámů, sádrokartonu a zdi z cihel, dávají vizuální efekt luxusu. Sádrokarton nejen plní v tomto případě funkci estetiky, ale zejména jeho dobré vlastnosti vůči vlhku, hmotnosti, suchou výstavbou a variabilnosti jsou nejideálnějším řešením.

Střešní okna

Kdo z nás by si nepřál střešní okna, pokud máme šikmý sklon střechy? Střešní okna jsou nejen vhodné při rekonstrukci podkroví na půdní výstavbu, ale také vzhledem k efektivnímu průniku denního světla v půdních prostorech. Sádrokartonářská firma Vám i v tomto směru ráda nabídne své služby. Nejen, že zajistí celkovou rekonstrukci, ale také zasadí střešní okna v místech tak, aby dostatečně plnily svou funkci. Nemusíte se obávat ani žádných vedlejších účinků / jako je poškození střech, nebo špatné izolace kolem oken /. Stavební firma Vám na tyto okna a jejich opravy, předá po ukončení zakázky, záruční i pozáruční servis a záruku na střešní okna. Tak máte jistotu, že při jakýchkoliv problémech, můžete firmu oslovit za účelem oprav.

Minerální podhledy

Používají se ke snížení stropů nebo k jejich zakrytí. Pokud máte vysoké stropy, zajisté tuto nabízenou službu oceníte z toho důvodu, že dosáhnete v místnostech lepší izolaci, protipožární jistotu a skvělou akustiku. Jsou vhodné do všech větších administrativních budov, průmyslových objektů, ale také ve starších domech, kde jsou stropy poměrně vysoko. Tyto minerální podhledy jsou zavěšovány na stropě za pomoci nosného rastu do kterého se vkládají Vámi zvolené kazety různých barev a tvarů. Díky tomu se dá snadno do těchto minerálních podhledů zasazovat veškerá elektroinstalace. Výhodou je rychlá, snadná a levná montáž, nízká hmotnost, protipožární odolnost a skvělé akustické vlastnosti.

Předsazené stěny

Jsou ideální volbou při rekonstrukcích starých poškozených stěn, šikmých a nerovných zdí. Dají se využívat jak na zdi zděné, tak také dřevěné nebo betonové. Dávají tak starým stěnám krásný nový vzhled, ale nejvíce se využívají jako prevence proti požárům, tepelným ztrátám a akustickým vlastnostem. Jsou děleny na dva druhy kotvené, které jsou zakotvené přímými závěsy do stěn a nekotvené. Tyto stěny za pomoci vložení mezi obě stěny tepelnou izolaci zajistí rychlejší ohřátí celé místnosti. Zkušení sádrokartonáři tyto stěny nepoužívají v místech, kde je voda. V tomto případě řeší situaci zateplením z vnější strany. Proto, vždy práce s těmito stěnami přenechejte pouze zkušeným sádrokartonářským firmám.

Sádrokartonové příčky

Používají se pro rozdělení místností v novostavbách a starších domech. Jsou to tak zvané nenosné dělící konstrukce, rozdělující prostory k většímu využívání. Tyto příčky se mohou využít prakticky kdekoliv.Sádrokarton je svým způsobem ohebný, takže se z něho dají vytvořit i vestavěné poličky. Mají estetické i fyzikální vlastnosti. Jak už jsme uvedli v tomto článku, práce s nimi je na bázi suché výstavby, mají nízkou hmotnost, postup výstavby je až o 50% rychlejší. Pro tepelnou izolaci se vkládá do jejich dutin obvykle minerální izolace. Jsou vhodné do všech místností, ovšem musí se používat správné druhy těchto desek, ty jsou rozděleny podle barev, které určují zásadní vlastnosti těchto příček. Každý sádrokartonář zná přesně správný postup stavby sádrokartonových příček i jejich správné umístění v daných prostorech. Na základě těchto kritérií dociluje toho, že se nejen efektivně rozdělí místnosti, ale také zajistí bezpečnost a izolaci proti vlhkosti.

Všechny tyto sádrokartonářské práce splňují nejen svou estetickou funkci, ale také přináší do našich nových i stávajících domovů komfort. Komfort v tom slova smyslu, že ušetříme mnoho finančních prostředků za teplo, bezpečnost je na vyšší úrovni a bezhlučnost se rovná standardním normám. A ke všemu stavební firmy nabízí i možnost celou rekonstrukci zrealizovat od začátku do konce.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24316 (topprodukt.cz#1233)


Přidat komentář