Sádrokartonové práce - Olomouc a okolí

Zajistit si v dnešní době kvalitní bydlení není až tak jednoduché. Pořizovací cena bytů je často na úrovni ceny novostavby a navíc mladá rodina velkými financemi neoplývá. Řešením může být úprava půdních prostor na podkrovní byt.

Bydlení až pod střechou

Půdní prostory většinou slouží k uložení různých nepotřebných věcí. Někdy se na půdě aspoň suší prádlo, ale většinou jde o zcela nevyužitý prostor, který v sobě skrývá skvělý** potenciál nového bydlení**. Vždy záleží na majiteli, jak s takovým potenciálem naloží. Prostory pod střechou nejsou jen trámy a sloupky nesoucí střechu, ale především místo, kde lze vytvořit jedinečné, romantické a zároveň pohodlné bydlení. Stačí trocha fantazie, dobrý architekt a projektant,** stavební firma** a komfortní atypické** bydlení** je na světě.

Rekonstrukce půdních prostor

Rekonstrukcí půdních prostor se dá získat obytný prostor, zvětšit malý byt nebo bez jakýchkoli nákladů za pozemek vybudovat zcela nové a moderní bydlení. O tom, zda jsou právě vámi vybrané půdní prostory vhodné k rekonstrukci, rozhoduje** nosnost budovy**, sklon a materiál střechy a možnosti přivedení** inženýrských sítí.** Proto je nutné nechat vybrané půdní prostory prohlédnout statikem, který zváží nosnost budovy i trámů, potom také projektantem, který se podívá na rozvody inženýrských sítí a také na možnosti střechy. Jakmile budete mít jejich zprávy, můžete začít zvažovat jak celý prostor rozvrhnout, nechat si vypracovat projekt a vybrat** stavební firmu**.

mistnost

Výběr stavební firmy

Pokud se pouštíte do rekonstrukce půdních prostor, většinou hledáte firmu, která pracuje se stavebními díly, jako je sádrokarton. Důvod je jednoduchý. Suchá výstavba pomocí sádrokartonových desek je rychlá, kvalitní a také finančně únosná. Navíc sádrokartonové desky se dají použít tam, kde klasický stavební materiál použít nelze. Sádrokarton je totiž na rozdíl od cihel, tvárnic a betonu velmi lehký. Jeho lehkost a také tenkost však neubírá nic na jeho kvalitách.

Jste-li z okolí Olomouce, ale nevíte o žádném odborníkovi, který by byl spolehlivý a svou práci odvedl skutečně kvalitně, nezoufejte. Máme pro Vás tip, a to na pana Pavla Přidala. Pan Přidal nabízí kompletní sádrokartonové práce.Nabídka jeho služeb je skutečně široká. Všechny práce navíc odvádí profesionálně. Máte-li dotazy k nabízeným službám, můžete pana Přidala kontaktovat na telefonním čísle** 607968022 nebo na emailu: pridal10@seznam.cz. **

Projekt podkrovního bydlení

Než začnete se samotnou výstavbou, je nutné zajistit projekt a také stavební povolení. Projekt zajistí nejen to, že vše bude přesně podle vašich představ, ale také plynulost prací. Stavební povolení je nutné získat zejména, pokud se změní nějakým způsobem vzhled střechy. To samozřejmě s výstavbou** podkrovního** bytu se stane vždy. Do změny střechy se totiž počítá také umístění střešních oken. Důležité je i to, zda střešní okna budou z ulice či ne. To vše stavební úřad zajímá.

Střešní okna

Jakmile máte stavební povolení, můžete vyklidit půdní prostory a najatá** stavební firma** může začít s úpravami. Nejdříve je nutné vybrat umístění střešních oken. Aby střešní okna přivedla co nejvíce světla, je dobré zvolit kvalitní střešní okno, které se bude dobře otvírat, dobře umývat, bude mít také stínění proti slunečním paprskům. Vyhnout byste se měli vikýřům a podobným střešním oknům. Ze silnice sice vypadají hezky, ale propouští jen velmi málo světla. Střešní prostory se tak stávají tmavými.

Izolace střechy

Izolace musí být co nejkvalitnější. Důvod je prostý, právě správná izolace rozhoduje o tom, zda se vám v půdních prostorách bude dobře bydlet. Pod střechou je totiž v létě vždy nesrovnatelně vyšší teplota a v zimě zase chlad, navíc zde hrozí větší riziko průniku vlhkosti a také průvanu. Z toho důvodu se často do půdních prostor zabudovává také dostatečně výkonné odvětrání.

podhled

Obložení sádrokartonem

Střecha je kvalitně zaizolovaná a nyní je třeba vše obložit a také postavit příčky. Všechny šikminy i stropy se obloží lehkým sádrokartonem. Pak se namontují podle plánu profily, do kterých se usadí příčky ze sádrokartonu. Sádrokartonové desky jsou velmi tenké a tak se právě na síle stěn ušetří velmi mnoho místa. Není to však na úkor kvality stěn. Stěny ze sádrokartonu dobře izolují hluk, jsou odolné vlhku a také tvárné.klasického bílého sádrokartonu se vytvarují příčky klidně i do oblouku, ze zeleného se postaví stěny koupelny, které je možné obložit kachlemi, dokonce pokud máte doma náruživého hudebníka, lze za pomoci** modrého sádrokartonu** kvalitně odhlučnit jeho pokoj. Sádrokarton se využije i při takových detailech jako jsou niky, světelné rampy, vestavěné skříně, police nebo různé podhledy.

Rozvody

Největším problémem bývají rozvody elektřiny, vody, plynu, kanalizace, topení a datové rozvody. Ale zásluhou odborníků se vždy nakonec najde nejvýhodnější řešení. Veškeré rozvody jsou ukryté a až dojde ke konečné úpravě sádrokartonových stěn, nebudou vidět. Na povrchu zůstanou pouze spínače, zásuvky a jiné ovládání. Jakmile jsou rozvody hotové, začne se s tmelením spár sádrokartonu. Tmelení a následné broušení musí být velmi důkladné. Každý špatný výbrus je později vidět. Stěny sádrokartonu se ve finální úpravě mohou upravovat stejně jako každá jiná stěna. Mohou se obkládat, natírat, malovat, omítat štukovými nebo dekorativními omítkami. Vždy záleží na vkusu majitele.

sadrokarton

Plovoucí podlahy

Podlaha dává interiéru ten správný šmrnc. Proto by se měla vybírat velmi odpovědně. Mezi oblíbené typy patří plovoucí podlahy. Mají celou řadu výhod, od rychlé pokládky, přes kvalitní tepelnou a zvukovou izolaci až po snadnou údržbu. Vybírat lze z různých druhů materiálů. V nabídce najdete plovoucí podlahy ze dřeva, laminátu, korkové, bambusové a vinylové. Vybírat můžete také ze široké nabídky typů, barev, designů a vzorů. Stavební firma vám nabídne vzorníky, podle kterých můžete plovoucí podlahu vybrat. Nedoporučuje se vybírat podlahu podle katalogu nebo internetu. Vybraný typ totiž většinou neodpovídá skutečnosti.

Minerální podhledy

Využití nacházejí zejména v** komerčních prostorách.** Jejich předností jsou zejména speciální akustické a protipožární vlastnosti. Minerální podhledy se montují zejména v tělocvičnách, nad bazény, ve sportovních halách, ve skladech, výrobních halách nebo velkých obchodech. Přestože jsou určeny zejména do komerčních prostor, jejich** kazetové provedení** vypadá ve výsledné realizaci velmi pěkně a podtrhne vzhled interiéru, byť komerčního.

Montáž suchých staveb

Stavba pomocí suché výstavby je velmi efektní. Její rychlost a kvalita předčí snad všechny ostatní stavební materiály. Také cena suché výstavby je vždy nižší. Přičemž komfort bydlení je velmi vysoký. Dobré však je investovat peníze do stavby pomocí stavební firmy, tedy na klíč. Aby totiž suchá výstavba splnila všechna očekávání, je nezbytné její odborné a kvalitní provedení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24371 (topprodukt.cz#1329)


Přidat komentář