Sádrokartonové práce - Plzeň a okolí

Sádra a karton jsou dvě složky, které se snoubí v tomto produktu. Asi jste o něm slyšeli, možná ho máte doma, ale víte, proč je tak oblíbený? Pokud ne, tak my vás s ním seznámíme.

Pokud jste se rozhodli pro rekonstrukci domu, je důležité zvolit kvalitní stavební firmu, díky které bude výsledná práce dokonale provedená. Mezi ty opravdu kvalitní ** ** bezesporu patří firma pana Pavla Kubíčka. Firma pana Kubíčka se touto činností dlouhodobě zabývá a má tak se zednickými pracemi dostatek zkušeností. Mezi hlavní činnosti firmy patří především:

  • zateplení budov
  • rekonstrukce bytových jader
  • montáž topení, vody a odpadů
  • sádrokartónové práce
  • a další

Pokud oslovíte firmu pana Pavla Kubíčka, můžete si být jisti profesionálním, odborným a také seriózním přístupem. Jestliže Vás nabídka této firmy zaujala, můžete pana Kubíčka kontaktovat prostřednictvím e-mailu:** stavebnicinnost.eu@seznam.cz** nebo telefonicky na čísle: +420 604 354 864.

 

  • Zednické práce - Plzeň a okolí
  • Pavel Kubíček
  • Tel: +420 604 354 864
  • E-mail: stavebnicinnost.eu@seznam.cz

 

zednické práce

Pokud se řekne sádrokarton, tak se vám asi vybaví koupelnové jádro. Zde se totiž nejčastěji využívá této montáže, kdy se nahrazují umakartové složky za sušší obdobu stěn. Jednak je to z toho důvodu, že je třeba obměňovat staré struktury a také se využívá lepších vlastností sádrokartonu, který je hygieničtější a dokáže se s ním lépe manipulovat. Do umakartu se například nedá vrtat tak, jako do jiných zdí, tudíž jste zde omezeni možností instalace různých úložných prostor nebo věšáků na ručníky. Sádrokarton nachází své uplatnění ale i jinde.

Protože je to velice tvárná surovina, tak jí lze vytvářet i jiné stěny než ty obvodové jako u koupelny. Lze jím přepažit místnost, vytvořit klenbu a to vše bez toho, aby se zatížila statika domu. Díky tomu, že se dá složit z více vrstev, tak lze ho také využít jako izolační prvek a jím obestavit veškeré části obydlí, což se týká předsazených stěn, opláštění stropů i výplní podlah. Díky tomuto komponentu můžete vytvořit i velmi útulnou místnost, aniž byste za to zaplatili mnoho peněz. S jednotlivými příklady vás seznámíme blíže.

Proč si vybrat sádrokarton?

Jak jsme již zmínili, sádrokarton má mnoho vlastností, které využijete v mnoha oblastech stavebnictví. Jeho předností je především nenáročnost vzhledem k realizaci a užívání, ale zároveň se v něm snoubí praktičnost a bytelnost v podobě již vzniklého prvku. Přibližme si blíže jeho konkrétní vlastnosti.

sádrokartónové práce

Izolace

I když se to v případě koupelnových jader nemusí zdát, tak sádrokarton je vhodný jako izolant hned z hlediska více pohledů. Jednak je to díky jeho odolnosti vůči vlhku, což způsobuje, že plísně nemají tak silnou půdu pro tvoření svého zázemí. Pak se také nabízí zvuková izolace, kdy skrze stěny neprostupují zvuky. Rovněž je zde dobré zázemí pro tepelnou ochranu, kdy materiál nepropustí jednotlivé teploty mezi exteriérem a interiérem. Všechny typy izolací se pak dají podpořit i přídavnými aplikacemi jako je více vrstev nebo speciální využití fólií.

Lehký materiál

Nízká hmotnost s sebou nese rovněž několik výhod. Předně je tento materiál snadno skladovatelný, takže náklady na jeho přepravu jsou pro dodavatele menší, což se odrazí i v ceně pro vás. Pak je také dobré, že sádrokarton nezatíží konstrukci domu. Pokud máte před sebou úpravy domu, ale zjistíte, že daná konstrukce by větší zátěž neunesla, tak můžete místo betonových stěn využít sádrokartonové zdi. A v případě vyplnění stropů nebo podlah zase sáhněte po sádrokartonu. Vzhledově vám udělá stejnou (možná i lepší) službu než beton a jiné podobné základy a montáž je při tom rychlá, protože se nemusí čekat na jednotlivé fáze zapracování.

Cenová dostupnost

Toužíte-li po pěkném bydlení, ale nechcete utratit příliš mnoho peněz, tak v případě vnitřních aplikací lze využít sádrokarton. Ten se nedoporučuje jedině v případě, že by byl ve styku s vodou, čemuž nenahrá

vá venkovní strana domu. Uvnitř můžete mít ale více místností oddělených sádrokartonem či si přizdobíte vchody do místností klenbami. Jednotlivé prvky pak mají obdobné vlastnosti jako jiné aplikace a lze na ně montovat i těžší prvky jako jsou třeba skříňky nebo celé kuchyňské linky.

Snadná realizace

Snadná manipulace se sádrokartonem zajišťuje, že práce budou provedeny rychle, bez většího nepořádku a zbytečného prachu či jiných nečistot. Sádrokarton je tvárný materiál, který se dá řezat a pilovat do různých tvarů, takže jej lze snadno aplikovat na rozličné prvky. Pak se také nabízí rychlost v tom, že se nemusí při stavbě na nic čekat. Sádrokarton se u zdí aplikuje na kovovou konstrukci, případně se jím provede elektroinstalace a poté se přišroubuje. To platí i v namontování na stropy, kdy se rychle rovněž rychle nasadí daný komponent a v okamžiku zaschnutí malby je daná část domu připravena k běžnému užívání.

sádrokartónové práce

Sádrokarton – využití

Především jsme zmínili různé zdi, které lze vytvořit pomocí sádrokartonu. To se může týkat koupelnových jader, kde je obezděno celé jádro. Pokud se bavíme o panelákovém typu, tak zde většinou z druhé strany bývá upevněna kuchyňská linka, což jen dokazuje pevnost a odolnost sádrokartonu. Stejně tak si ale můžete upravit i jiné místnosti obydlí.

Další možností je obložení daných míst. Pokud máte pocit, že místnost není tepelně či jinak izolovaná nebo se vám líbí dezén sádrokartonového podkladu, tak si nechte udělat předsazenou stěnu, což je aplikace sádrokartonu na vlastní zeď. Stejně tak lze podložit i stropy. Zakryjete tím jednak hrubou stavbu a vytvoříte zároveň jednoduchý přístup k tomuto vedení, protože sádrokarton lze snadno odmontovat. Sádrokarton pak také lze zanést i do podlah, kde má rovněž velmi účinné izolační vlastnosti.

Sádrokartonem si lze ozvláštnit obydlí. Pokud chcete efektní vstup do místnosti, tak si nechte udělat otvor s klenutým dezénem. Rovněž si můžete nechat udělat něco jako okénko do kuchyňského koutu. Toto zázemí je pak vhodné pro kuchaře, zatímco společnost se baví u jídelního stolu. Lze využít i částečných přepažení, kdy nechcete úplně oddělit části místnosti od sebe. Můžete mít hladké i hrubší povrchy daných desek, takže vzhled není rovněž jednotvárný.

Sádrokarton je velice vděčný materiál a má široké využití. Pokud jste si doposud nevěděli rady, jak jednotlivé stavební úpravy vyřešit, tak zvolte tento materiál. Je levný, rychle realizovatelný, izolační a lehký. Můžete jej využít do řady částí interiéru a lze s ním manipulovat dle rozměrů a přání.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24592 (topprodukt.cz#1739)


Přidat komentář