Sádrokartonové práce - Praha Libuš

Sádrokarton je skvělým stavebním materiálem, který má širokou škálu využití. Potřebujete zabydlet svou půdu a nevíte jaký materiál zvolit? Použijte sádrokarton. Nevíte, jak se s ním pracuje? Nechejte si poradit.

Sádrokarton je velmi výjimečný stavební materiál, který je v poslední době stále více oblíben. K tomu, abychom s ním mohli pracovat a vytvářet z něj dokonalé podhledy, stěny atd., však potřebujeme dostatek zkušeností a zručnosti. Nejlepší řešení je, povolat si na tuto práci odborníky.

Sádrokartonové práce - Praha Libuš

Pokud plánujete použít sádrokarton a hledáte odborníka přes sádrokartonové práce a bydlíte-li v Praze, máme pro Vás tip na firmu pana Jana Filípka. Pan Filípek Vám díky svým dlouholetým zkušenostem s realizací sádrokartonových prací bude spolehlivým partnerem při rekonstrukci či stavbě. Zajistí pro Vás komplexní řešení od návrhu řešení až po jeho realizaci. Zkrátka cokoli, co máte v úmyslu provést ze sádrokartonu, tedy rychle, efektně, moderně, s krásným vzhledem a přitom za příjemnou cenu, si můžete objednat u této firmy. Vaše dotazy nebo objednávky směřujte přímo na pana Filípka prostřednictvím níže uvedených kontaktů:

Jan Filípek, e-mail:** jan-filipek@seznam.cz**, telefonní číslo: +420 602 287 121, adresa: Opařanská 62, Praha - Libuš, 14200.

Sádrokarton

Využití sádrokartonu je mnohostranné, a tak se s ním můžeme setkat od střechy až po podlahu. Sádrokarton je materiálem, který má mnoho výhod, ale také jednu nevýhodu. Tou nevýhodou je fakt, že jej lze instalovat pouze do interiéru. Jak již víme, je sádrokarton určen pro úpravu interiéru a jeho nezbytnou výhodou je fakt, že jeho instalace probíhá zcela suchou cestou. Dalšími výhodami je rychlost, se kterou s ním lze pracovat, nízká hmotnost a v neposlední řadě rovněž nízká pořizovací cena.

Uplatnění sádrokartonu

Sádrokarton lze uplatnit mnoha způsoby. Je vhodný jak na rekonstrukce a úpravy starších domů, tak rovněž na výstavbu domů nových. Sádrokarton můžeme použít mimo jiné také na výstavbu různých příček, podhledů a stropů. Kdo by si myslel, že je sádrokarton neadekvátní náhradou, tak se mýlí. Sádrokarton splňuje jak estetické požadavky, tak rovněž stavebně fyzikální nároky, které jsou na ně kladeny.

Výhody sádrokartonu

Sádrokarton má velmi nízkou hmotnost a také zaručuje rychlý způsob stavby, neboť u něj nemusíme dodržovat potřebné přestávky nutné k zaschnutí, což nám zaručuje suchý proces výstavby. Stěny ze sádrokartonu lze velmi snadno opravovat. Také rovnost stěn, které jsou neprůzvučné a udržují vnitřní klima, nás přesvědčí o tom, že je sádrokarton jediná správná volba.

Jak se montuje sádrokarton?

Před samotnou montáží sádrokartonu je nutno nové příčky navrhnout a přeměřit, přičemž nesmíme zapomenout také na dveře, bez kterých bychom se do místnosti nedostali. Je velmi nutné použít vodováhu a přeměřit kolmost stěn, na které budeme novou příčku montovat. Příčka je konstruována tak, že obsahuje nosný rošt zhotovený z profilů, na který jsou montovány sádrokartonové desky. Rošty jsou zhotovovány buďto ze dřeva nebo z oceli a poté jsou vyplněnými deskami z minerálních vláken.

Jak docílit pomocí sádrokartonu optimální zvukové izolace?

K tomu, abychom pomocí sádrokartonu docílili dokonalé zvukové izolace, nalepíme na U profil těsnící pásku a poté ji na podlaze připevníme zatloukacími hmoždinkami. Jakmile jsme hotovi, přivrtáme také profily a to pomocí zatloukacích hmoždinek v dané délce podle zdiva. Nakonec postavíme profily CW do profilu UW a zafixujeme samořeznými šrouby. Jakmile je zkontrolována stabilita nosného roštu nové příčky, můžeme začít osazovat sádrokartonové desky, které musí těsně doléhat. Jak jsme si mohli přečíst, je tato práce celkem dost složitá a proto je jednodušší přenechat ji profesionálům.

Jak a čím se sádrokarton opracovává?

řezání sádrokartonu používáme pilku s jemnými zoubky, nebo ji lze také naříznout ostrým nožem v hloubce 2-3 mm a poté v místě naříznutí zlomit. Důležité je, nezapomenout sádrokartonovou desku po hranách přebrousit. Další způsob je také použití ocasové či děrovkové pilky, přičemž k tomu, aby byly řezy tímto druhem pilky rovné, použijeme vodící lištu.

Konečná úprava sádrokartonu

Stejně tak, jako zdi z cihel či betonu můžeme malovat a obkládat, je možné tento způsob úpravy provádět také u sádrokartonu. Velkou výhodou sádrokartonu je, že se jedná o materiál velmi hladký a díky tomu jej lze velmi snadno natírat, obkládat či tapetovat. Jediné, co na sádrokarton použít nesmíme, jsou prvky, které obsahují vápno, vodní sklo či silikátové disperzní barvy.

Lze použít sádrokarton na podlahu?

Mnozí z nás to ani neví, ale sádrokarton lze použít také pro úpravu již zhotovených podlah. Používá se na vyrovnání a také je ideálním materiálem, který nám zaručí dokonalou zvukovou izolaci**. Podlahy ze sádrokartonu** nás ohromí svou nízkou hmotností, ale hlavně rychlostí s jakou ji lze realizovat. Chcete-li tedy mít podlahu, po které budete chodit tiše, pak je sádrokarton jednou z nejlepších možností.

Sádrokartonové podhledy

Mluvíme-li o sádrokartonových podhledech, je nutné říci, že jsou velmi variabilní a přikláníme se k nim především době, kdy potřebujeme schovat nevzhledný strop, různé druhy kabelů a trubek či toužíme mít doma příjemné bodové osvětlení, na které jsou sádrokartonové podhledy ideální. Další funkci, kterou sádrokartonové podhledy plní je jednoduché řešení instalace minerální stropní izolace. Tato minerální stropní izolace dokonale vylepší tepelnou a zvukovou izolaci Vašeho stropu.

Sádrokarton a půdní vestavba

Rozhodneme-li se pro půdní vestavbu, je nutné dokonale promyslet, jaký druh stavebního materiálu zde použijeme. V půdních prostorách většinou betonové či cihlové zdi nevyhovují, neboť se vyznačují velmi vysokou zátěží a proto je nutné vybírat materiály lehčí. Zde je sádrokarton jedinou možnou volbou, neboť je to materiál lehký a také variabilní, což je v půdních vestavbách nesmírně důležité. Důležité je to z toho důvodu, že v sobě půdní vestavby zahrnují obvodové konstrukce horizontální, šikmé a také vertikální.

Sádrokarton a výroba interiérových doplňků

Sádrokarton není pouze skvělým stavebním materiálem, ale lze z něj jednoduše vyrábět také různé interiérové doplňky a prvky, které dokonale doplní Váš interiér. Výroba je možná především díky jeho flexibilitě a vynikající je, že se tyto sádrokartonové prvky stávají ihned součástí stropů a stěn. A tak, nám ze sádrokartonu může zkrášlovat byt například polička, nika apod.

Lze sádrokarton instalovat svépomocí?

Sádrokarton je díky své nízké hmotnosti a možnosti lehce jej tvarovat materiálem, který používají také různí domácí kutilové. Proto lze na otázku, zda mohou se sádrokartonem pracovat také laici odpovědět, že ano. Důležité však je, aby člověk, který s ním pracovat chce, znal potřebné technologické postupy a zásady. Pokud je nezná, měl by si povolat na pomoc někoho, kdo tyto postupy zná.

Nábytek ze sádrokartonu

Dalším využitím sádrokartonu je vyrábění nábytku. Sádrokartonový nábytek je dnes hojně využíván, neboť se jedná o věc, která je cenově velmi dostupná, originální a pokud máme již sádrokartonové zdi či stropy, docílíme sádrokartonovým nábytkem designové celistvosti. Je-li člověk, který nábytek ze sádrokartonu vyrábí šikovný, dokáže z něj vytvořit velmi originální, atraktivní a hlavně jedinečné kusy nábytku, které jinde neuvidíte.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24313 (topprodukt.cz#1227)


Přidat komentář