Sádrokartonové práce - Rakovník a okolí

Sádrokarton je moderní materiál, kterým lze proměnit malý byt ve větší, půdní vestavbu v krásný podkrovní byt nebo například z umakartového nevzhledného jádra postavit krásné nové a nápadité sociální zařízení.

Bydlení v podkroví

Bydlení v podkroví se dříve příliš nevyužívalo. V půdních prostorách se spíše sušilo prádlo a také se zde skladovaly odložené věci. Dnes se stalo bydlení v podkroví módním způsobem bydlení. Nejde jen o módu, ale i o to, že bydlení v podkroví lze získat za poměrně malý peníz při vysokém komfortu. Navíc bydlení v podkroví často poskytuje nádherný výhled do okolí domu. Možnosti obydlení půdních prostor dosud nejsou vyčerpané. Téměř ve všech městech jsou domy vhodné právě pro přebudování půdních prostor na levné a komfortní bydlení. Zásluhou moderních materiálů se není třeba obávat ani malé nosnosti starších domů. Pomocí lehkého a zároveň vysoce kvalitního sádrokartonu lze přestavět snad každou půdu.

Sádrokarton a půdní vestavby

Asi nejčastěji se sádrokartonové desky používají k přestavbě půdních prostor. Není zde třeba nosných stěn, nosnost zajišťují trámy a je zapotřebí odlehčeného stavebního materiálu, to sádrokartonové desky splňují. Sádrokartonem lze kompletně zakrýt izolaci střechy, vystavět příčky, včetně těch do sociálního zařízení, izolovat stěny i podlahy. Největší výhodou je, že sádrokarton je součástí suché výstavby. Není tedy třeba žádné malty ani jiného klasického materiálu. To značně usnadňuje rekonstrukci půdních prostor. Sádrokartonové desky jsou nejen lehké, ale také tvárné a montují se do lehkých kovových profilů. I ty se dají ohnout podle potřeby. Nejvíce nepořádku je při broušení sádrokartonu. Přesto tuto malou nevýhodu dalece převýší ostatní výhody, které sádrokarton má.

Výhody sádrokartonu

Sádrokarton si získal oblibu zejména pro svou lehkost, tvárnost, rychlost při výstavbě a také cenovou dostupnost. Sádrokartonem lze snadno vytvářet příčky, obkládat šikmé stěny a stropy podkroví, snižovat vysoké stropy stropními podhledy, stavět šatny a komory, zakrývat potrubí, sloupy i trámy, vytvářet designové prvky interiéru, vyrábět nábytek a vestavěné skříně. Sádrokarton se vyrábí v různých tloušťkách. I ta nejširší sádrokartonová deska však nedosahuje síly klasické zděné zdi. Přesto dostatečně izoluje hluk. Dokonce tak dobře, že si klidně můžete doma pořídit zkušebnu pro kapelu a nebudete rušit sousedy. Navíc lze sádrokartonové desky upravovat jakýmikoliv technikami. To znamená, že je lze obkládat kachlemi i dřevem, tapetovat, natírat, malovat i zdobit dekorativními stěrkami.

Druhy sádrokartonu

Základní rozlišení je podle barev. Nejvíce se používají standartní bílé nebo šedé sádrokartonové desky. Používají se v suchém neagresivním prostředí. Nejčastěji se z nich staví příčky a stropy, ale také nábytek a designové prvky. Zelené sádrokartonové desky se používají do prostor s vysokou vlhkostí. Jsou naprosto skvělé při přestavbě bytových jader. Zde se z nich mohou také vytvořit police a atypický koupelnový nábytek. Po konečné úpravě jim nevadí ani občasné postříkání vodou. Červené nebo růžové sádrokartonové desky mají protipožární úpravu. Používají se všude, kde je zapotřebí zvýšená protipožární ochrana. Modré sádrokartonové desky mají vynikající zvukovou izolaci. Využití najdou zejména při stavbě hudebních zkušeben nebo stěn kin. V nabídce již najdete také kombinované, deskové a panelové sádrokartonové desky. Další dělení sádrokartonu je podle jeho tloušťky a také tvaru. Poněvadž má každý snahu, aby docházelo k co nejmenšímu prožezu sádrokartonových desek, můžete si vybírat z obdélníků, čtverců, kruhů a výsečí.

Upevnění sádrokartonových desek

Sádrokartonové desky se upevňují do lehkých kovových profilů. Ty jsou tvarově uzpůsobeny k montáži na strop, šikminy, ke konstrukcím stěn a také k možnosti vytvářet různé oblouky a ohyby. Do profilů se desky šroubují.

Konečná úprava sádrokartonu

Veškeré spoje se vykytují a pak velmi citlivě vybrousí. Pak je nutné sádrokarton napenetrovat. Nyní již stačí vybrat požadovanou konečnou úpravu bud´obkladáním, nebo tapetování, malováním anebo nátěrem.

Plovoucí podlahy

Jde o podlahy, které jsou asi nejvyužívanější vůbec. Dalo by se říci, že snad každá domácnost je vybavena nějakou plovoucí podlahou. Plovoucí podlaha má řadu výhod, ale také nevýhody. Mezi výhody určitě patří její rychlá a suchá pokládka. Podle zvoleného typu podlahy také snadná údržba a vždy krásný vzhled. Plovoucí podlahy se vyrábějí v několika stupních zátěže. Ty s nejmenší zátěží se používají v místnostech, jako jsou ložnice, ty s největší možnou zátěží se používají v komerčních prostorách. Podklad pro plovoucí podlahu musí být vždy hladký a dokonale rovný. Pokud tomu tak není, nedrží zámky pohromadě, rozpojují se, podlaha vrže a klape. Na přesně připravený podklad se pokládají folie, které zabraňují vzlínání vlhkosti a také kročejovému hluku.

Typy plovoucích podlah

Nejvíce používané jsou laminátové plovoucí podlahy. Nejsnadněji se udržují, mají výborné užitné vlastnosti, vyrábějí se v různých imitacích dřeva a jejich vzhled často nelze rozeznat od originálu. Na trhu najdete také další vzory. Vinylové plovoucí podlahy jsou známé také jako PVC. Nabízejí se v celé škále barev. Tyto podlahy jsou velmi kvalitní, odolné a také vzhledově zajímavé. Zajímavá je také plovoucí podlaha z marmolea. Jde o zcela přírodní druh linolea s velice zajímavými vlastnostmi. Výborně se udržuje, je antibakteriální, odolné a má velké možnosti barevného provedení. Dřevěné plovoucí podlahy jsou nejkrásnější. Dřevo je přírodní materiál, který je příjemný na dotek, krásný svým vzhledem a výhodný pro možnost renovace. Plovoucí podlahy z korku jsou měkké, příjemně se po nich chodí, pokud jsou dobře ošetřeny, tak se dobře také udržují. Bambusové plovoucí podlahy jsou nejodolnější plovoucí podlahy. Neublíží jim ani mastnota ani chemikálie. Jejich nevýhodou je však hlučnost.

Malířské práce

Barvy vás provází po celý život. Ovlivňují vaši náladu i vnímání prostoru. S barvami v interiéru lze dělat divy. Dokáží místnost opticky zmenšit, ale i zvětšit, snížit či zvýšit. Některé z nich prozáří kompletně celou místnost, pomocí některých barev naopak můžete zvýraznit oblíbené kusy nábytku, obrazů nebo květin. Barvy také dokáží pocitově zvýšit teplotu v místnosti nebo ji naopak snížit. Barvy zkrátka dělají domov útulným a bezpečným útočištěm, ve kterém odbouráváte nahromaděný celodenní stres.

Přestavba svépomocí nebo na klíč

Ať již se rozhodnete pro jakoukoli přestavbu bydlení nebo jen opravu, položení nové podlahy nebo vymalování interiéru, vždy doporučuji obrátit se na odborníky. Dnešní nabídka stavebních materiálů i různých barev a úprav stěn je tak široká, že jen odborník se v ní může nejlépe vyznat. A tak právě odborník vám pomůže vybrat materiál s nejlepšími vlastnostmi a pak vámi požadované práce provede nejmodernějšími metodami, které dokáží uspořit peníze i zvýšit užitnou hodnotu a vlastnosti provedených prací.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24388 (topprodukt.cz#1372)


Přidat komentář