Truhlářství - Praha-západ

Zařizujete si byt či dům? Nemůžete se rozhodnout jaký nábytek, schody, podlahy či dveře vybrat? Obraťte se na truhláře, který Vám zhotoví nábytek, schody, podlahy a mnoho dalšího přesně podle Vašeho přání.

Kdo je to truhlář?

Truhlářství patří mezi jedny z nejstarších řemesel a truhlářské výrobky vysoké kvality můžeme najít již ve starém Egyptě. Stejně tak i tradiční truhlářské nástroje jako je dláto, pila a hoblík jsou známy již od starověku. V Evropě potom došlo k rozšíření truhlářské řemesla až ve středověku.

Truhlář nábytkář je kvalifikovaný pracovník, který samostatně vyrábí a opravuje nábytek. Mezi jeho pracovní činnosti tak patří montáž a demontáž nábytku, jeho oprava a rekonstrukce, povrchová úprava výrobků například pomocí moření, voskování, bělení, či pomocí nanášení tmelů. Truhlář umí ručně obrábět materiály řezáním, hoblování, dlabáním či vrtáním.

Umělecký truhlář je také kvalifikovaný pracovník, který na rozdíl od truhláře nábytkáře zhotovuje uměleckořemeslné truhlářské výrobky, které se využívají například v exteriérech, interiérech či scénických dekoracích. Mezi jeho pracovní činnosti tak patří povrchová úprava uměleckořemeslných výrobků, jejich oprava, obnova, údržba a také rekonstrukce. Umělecký truhlář také musí být schopen připravit umělecký záměr a zpracovat výtvarný návrh výrobku.

Stavební truhlář je zase kvalifikovaný pracovník, který provádí výrobu a montáž stavebně-truhlářských výrobků a konstrukcí. Mezi jeho pracovní činnosti tak patří povrchová úprava výrobků například pomocí moření, voskování, bělení či pomocí nanášení tmelů, dále ruční obrábění materiálů řezáním, hoblováním, tvarováním či vrtáním. Musí být také schopen vybrat vhodné materiály. Mezi jeho výrobky potom patří okna, dveře, palubkové a jiné podlahy či vestavěný nábytek.

Co vše může truhlář zhotovit?

Truhlář může zhotovit:

Originální nábytek

Pokud si najmete na výrobu nábytku truhláře, můžete si být jisti, že hotový výrobek bude nejen originální, ale také bude odpovídat přesně Vašim představám, jelikož truhlář bude pracovat podle Vašich instrukcí. Pokud nemůžete narazit na takový kus nábytku jaký si představujete, nemusíte dělat kompromisy. Stačí se obrátit na zakázkového truhláře, sdělit mu svou představu a nechat jej pracovat.

Jak taková zakázka probíhá?

Nejdříve musíte oslovit nějakou truhlářskou firmu. Je dobré s sebou také mít rozměry místností na papíře. Pokud bude vaše zakázka ale větší, například na výrobu veškerého nábytku v domě, bytě či jednom pokoji, je dobré, aby Vás truhlářská firma přímo navštívila a jednotlivé místnosti si sama změřila. Jelikož teprve podle rozměrů místnosti mohou na počítači zpracovat návrhy Vašeho budoucího nábytku a jeho umístění v pokoji. Pokud máte o nábytku jasnou představu, musíte ji truhláři také sdělit. Je dobré si přichystat výstřižky či fotografie. Také si dobře promyslete z jakého materiálu by měl budoucí nábytek být, pokud si nejste jisti, truhlář Vám jistě s výběrem poradí. K dispozici máte ze širokého výběru nejen různých materiálů, ale také různých designů.

Schody

Truhlář Vám také může vyrobit schody na míru. Nejzásadnější je přitom umístění schodiště, které vyplývá z dispozic prostoru. Schodiště také může svým designem doplňovat interiér, záleží jen na vkusu majitele. Pokud zadáte výrobu schodů truhláři, budete mu muset také dodat nákres, seznam materiálů, které si přejete na schody použít, jaké povrchové úpravy si představujete a také mu sdělit Váš rozpočet. Zkušený truhlář Vám může poradit, který materiál je pro Vás ten nejvhodnější a může Vám také ušetřit nějaké ty finance. Můžete vybírat z různých typů schodišť jako jsou schodiště vřetenová, přímoramenná, bočnicová, páteřová, modulová či kazetová. Obecně potom platí, že čím více si schodiště, jeho typ, materiál a design promyslíte, tím lépe. Nezapomínejte na to, že schodiště se ve většině případů vybírá pouze jednou za život.

Pergola

Pokud toužíte po pergole, i tu Vám může truhlář vyrobit na míru. Pergola je okrasná stavba, která se umisťuje na zahradu. Pokud Vás zajímá, jak taková pergola vypadá, vězte že jde o dřevěnou stavbu složenou ze sloupů, které se nahoře propojují a vytváří tak stříšku. Pergola tak většinou slouží jako ozdobný prvek na zahradě, jelikož se velmi často využívá k růstu popínavých rostlin. Existuje hodně druhů pergol, ale jejich hlavním cílem je výroba stínu a zastřešení pro pohodlné venkovní posezení. Pergola také může být spojena přímo s domem a vytvářet tak zastřešenou teras.

Palubkové podlahy

Palubková podlaha patří k nejstarším typům podlah a ze všech materiálů nejvíce připomíná přírodní materiál, ze kterého je vyrobena.

Mezi velké výhody palubek patří skutečnost, že jsou velmi odolné, nevýhodou je ovšem fakt, že nemáte na výběr z tolika dekorů jako v případě jiných typů podlah. Nejčastěji se vyrábí palubky z jehličnatých dřevin, jelikož jsou mnohem levnější, než palubky z dřevin listnatých. Můžete si vybrat z několika typů tlouštěk palubek. Nejčastěji se využívá borovice díky svému světlému dřevu, ovšem výběr dřeva závisí jen na Vašem vkusu. Pokud se ovšem rozhodnete pro palubky z listnatých dřevin, můžete se těšit z té největší podlahové kvality.

Truhlářství

Truhlář Vám vyrobí nábytek, kuchyně, podlahy, schody, dveře, vrata, pergoly či altány přesně podle Vašeho přání. Navíc Vám i může poradit jaký materiál je pro Vás nejvýhodnější. Výhodou zakázkového truhlářství je skutečnost, že truhláři sdělíte svou přesnou představu a on se Vám potom snaží co nejvíce vyhovět. S výběrem truhláře neotálejte, protože jeho práce může v závislosti na velikosti zakázky trvat poměrně dlouho. Nezapomeňte si také dobře promyslet všechna svá přání a nebojte se je s truhlářem konzultovat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24377 (topprodukt.cz#1342)


Přidat komentář