Výroba zakázkového nábytku - Olomouc a okolí

Chcete vybavit Vaši domácnost novým nábytkem, ať už v podobě kuchyňské linky, dětského nábytku, koupelnového nábytku, ložnice atd., ale nechcete se uchylovat k sektorovému nábytku, který nesplňuje Vaše očekávání? Nechte si vyrobit nábytek na míru.

Domov je místem, kam se chceme po celodenní práci rádi vracet a cítit se v něm dobře. Nezbytnou součástí každého bytu, domu je bezpochyby nábytek. Někteří z nás vybírají nábytek v rozličných prodejnách, ať už kamenných, nebo e-shopech, ale také z katalogu. Ne vždy však najdeme kousky, které by se nám do bytu hodily, ať už z důvodu použitého materiálu, rozměru, barevné kombinace, nebo celkového designu.truhlářské práce

Musíme se nakonec uchýlit k nákupu nábytku, který není zrovna podle našich představ, nebo máme jinou možnost? Nechte si vyrobit nábytek na zakázku, bude přesně podle Vašeho přání.

Je zbytečné, ale také drahé, experimentovat s bytem. Pokud si zvolíte dobře, můžete se těšit z nábytku, vyrobeného na míru, po celý život.

Průběh spolupráce s firmou na výrobou nábytku

Máte určitou představu jak by měl vypadat nábytek, který si necháte vyrobit do určité místnosti, ať už z katalogu, internetu, nebo podle vlastního návrhu? Pak stačí jen oslovit Vámi vybranou firmu, předat jí návrh a domluvit se na rozměrech, použitém materiálu, barvě, vnitřním rozvržení (v případě skříní a skříněk), kování apod.

Nejste-li ještě zcela rozhodnuti, jak by přesně měl daný kousek vypadat v konečné podobě, může Vám firma předložit k inspiraci již uskutečněné zakázky nebo dokonce i vypracovat samotný návrh, v případě, že mají specialistu na bytový design.

Proč nábytek na zakázku?

Proč dát přednost vyrobenému nábytku na zakázku před sektorovým? Především budete mít nábytek, který bude disponovat přesně takovými rozměry, jaké potřebujete. U nábytku na míru si můžete zvolit materiál, který Vám bude nejvíce vyhovovat, nemusíte dělat žádné kompromisy.

A v neposlední řadě, nábytek, který si necháte vyrobit, bude součástí Vás, Vaší osobností, kdy necháte vyjádřit své pocity, myšlenky, představu.

Výhody nábytku na zakázku

Každý z nás je jiný, někdo řeší ve svém bytě, domě jakoukoli maličkost, jiný se zase spokojí s běžnou nabídkou výrobků, které jsou na trhu standardně k dostání. Někdo chce být originální a cítí se dobře v atypickém prostředí, včetně zařízení apod. Ten, pro koho je důležité maximální využití prostoru, tím nemyslíme zastavení každého volného centimetru v místnosti nábytkem, bude uvažovat o výrobě nábytku na zakázku.

Na zakázku je možné si nechat vyrobit nábytek prakticky do každé místnosti, ať už je to vstupní hala, předsíň, koupelna, toaleta, kuchyň, jídelna, obývací pokoj, dětský pokoj, ložnice, pracovna. Nábytek na zakázku, jak již název napovídá, je nábytkem na míru, přesně podle Vašich představ. Vy sami si můžete vybrat a zvolit použitý materiál, desén, odstín, tvar, rozměry apod.

Bydlíte v atypicky řešeném bytě, domě, například v podkroví? kuchyňDisponují některé stropy zkoseným či jiným tvarem? Pak sami víte, jak těžko se shání nábytek do takových prostor, aby co nejvíce vyplňoval místo a byl současně vkusný, účelný a cenově dostupný. V případě nábytku na míru budete mít po problému. Pro výrobce rozhodně není problém vyrobit nábytek do atypických místností. Naopak je to pro ně výzvou, kdy Vám navíc mohou i poradit a navrhnout řešení. Je rozdíl, jsme-li v bytě, kde vše krásně „zapadá do škatulky“, tj. je v harmonickém celku, než když nábytek rozměrově, materiálově neladí do interiéru.

U nábytku, který si necháte vyrobit na zakázku, si můžete být jisti preciznosti vyrobení, prakticky jste u jeho výroby od A do Z, tj. od zadání zakázky, konzultace možností (materiálu, barvy, tvaru, vnitřní uspořádání, rozměru), předání. U nábytku vyrobeného na zakázku si můžete být jisti jeho kvalitou, co se týká použitého materiálu i zpracování. Z toho důvodu bude i jeho životnost, troufáme si říci, delší než u sektorového nábytku, který je ve většině případů vyráběn strojově a ve velkém.

Cena – na první pohled by se mohlo zdát, že právě cena však bude spadat do škatulky „nevýhoda“ výroby nábytku na zakázku. Pokud však vezmete cenu jako zastřešující prvek, kdy Vás bude zajímat především kvalita nábytku (materiál a zpracování), pak cena za nábytek na zakázku, nebude v porovnání se sektorovým nábytkem o tolik vyšší, ne-li stejná. Někteří zákazníci jsou však vyloženě orientovaní právě na cenu, a toho jsou si výrobci i prodejci vědomi. Pak tedy nabízí nábytek vyloženě lákavý svojí nízkou cenou při nejrůznějších slevových akcích. A v tu chvíli, ve chvíli „výhodného“ nákupu kolikrát takový zákazník nemusí domyslet veškeré důsledky, tj. po jak dlouhou dobu se bude moci těšit z takového nábytku, z jakého je materiálu apod.

Cena nábytku na zakázku a sektorového nábytku

Zdánlivě by se mohlo zdát, že sektorový nábytek je výrazně levnější oproti nábytku, který bychom si nechali vyrobit na zakázku. Jak se však říká, „zdání klame“. V prvopočátku samozřejmě ano, cena je nepřehlédnutelným argumentem, a je opravdu u sektorového nábytku více než lákavá. Jak to však již bývá, když si vybíráme nové věci, ať už se týkají právě nábytku, ale také oblečení, elektroniky apod., měli bychom brát v potaz i jiné parametry a cenu spíše jako završující faktor veškerých rozhodujících parametrů.Ložnice

U nábytku je třeba si všímat souladu parametrů, jako je kvalita a cena. Kvalita se týká hned více jednotek: kvalita použitého materiálu a kvalita zpracování nábytku. Kvalita se poté odráží i v délce životnosti. V neposlední řadě pak na životnost navazuje délka poskytované záruky na nábytek.

Vezmeme-li si tedy veškeré výše uvedené faktory, vyjde nám, že nábytek na zakázku, nejenže bude vyrobený vzhledově přesně podle našeho přání, ale také v rozměrech, které potřebujeme (nikde nám nebude přebývat, ani se nebude nedostávat), ale navíc se můžeme spolehnout, že bude z kvalitního materiálu a vyrobený na základně individuálního přístupu, ne v žádné velkovýrobně, tak, jak tomu je u většiny sektorového nábytku. Vyjde nám poté rozdíl v ceně sektorového, tj. nábytku ve velkém, a nábytku na míru minimální nebo dokonce žádný.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23919 (topprodukt.cz#506)


Přidat komentář