Zakázkové šití - pánské a dámské krejčovství Ostrava

Na běžné nošení si vystačíme s konfekcí nakoupenou v obchodě s oděvy. Pokud ale chcete něco speciálního, ať už kvůli jedinečné příležitosti, jako jsou svatby či oslavy, nebo pro speciální účely, jako jsou taneční vystoupení či představení, je tu krejčí.

Nabídka obchodů s oděvy je v současné obě velmi široká, ať už jde o značky, styly či velikosti nebo barvy. Proto si většina z nás obvykle najde brzy ten svůj vyvolený, a když se nám zachce nových triček či džín, víme kam zamířit. V životě se ale najde i pár speciálních příležitostí, při kterých chceme vyniknout. Slavnostní akce, důležitá schůzka, sportovní vystoupení. To jsou příležitosti, které si žádají něco originálního, jedinečného, co vám skvěle padne a bude přímo vystihovat váš styl. Něco takového je ale možné vytvořit jedině na míru, a zde je tedy příležitost pro služby krejčovství. To vám podle přání vytvoří libovolný kus oděvu dle volby střihu, barev, a pochopitelně v perfektně padnoucí velikosti, byť by vaše linie byly sebenepravidelnější. Krejčovské řemeslo se ale kromě výroby zabývá také opravou a úpravami šatů a textilu obecně. Zatímco v minulosti bylo doménou tohoto řemesla jehla a nit, dnes jsou to moderní šicí stroje, z nichž mnohé dokáží skutečně nevídané kousky.

Zakázkové šití - pánské a dámské krejčovství Ostrava

V okolí Ostravy je expertkou na zakázkové šití paní Trčková. Na adrese** Reální 2 v centru Ostravy** šije vždy originální a unikátní kusy dámských i pánských oděvů pro denní i večerní nošení, slavnostní příležitosti, ale i speciální účely, jako jsou sportovní kostýmy, taneční šaty, uniformy a podobně. Paní Trčkovou, absolventku textilní průmyslové školy, oboru návrhářství a modelářství oděvů, můžete kontaktovat e-mailem na adrese trckakarel@seznam.cz, případně na telefonu +420 604 513 821. Pokud jde o reference, její kostýmy jste mohli vidět na krasobruslařské dvojici Kovaříková – Novotný, na tanečních svěřencích legendární taneční choreografky paní Jarky Calábkové, ale i na hercích ledních představení Romeo a Julie či Mrazík. Kromě samotné realizace vám také poradí, pokud si nebudete jisti tím, co přesně hledáte, a nabídne originální a na míru šité nápady i samotné šaty, které budou opravdovým unikátem.

Zakázkové šití

Pokud chcete originální kus oděvu, nebo toužíte po šatech které vám padnou jako ulité, je tu pro vás zakázkové šití na míru. Sukně, šaty, kostýmky, halenky či košile, obleky a mnohé další vám krejčí ušije na míru, a to nejen pokud jde o velikost, ale i co se týče barev. Krejčovství má ve své nabídce celou širokou škálu látek různých materiálů i vzhledu, takže byste si měli být schopni vybrat. Pokud tedy potřebujete něco skutečně atypického, neztrácejte čas marným hledáním v prodejnách konfekce a oslovte zkušeného krejčího, krejčí, nebo švadlenu, jak se ženám pracujícím v tomto oboru někdy říká. Takováto šikovná paní nebo pán vám vytvoří během několika dní téměř jakýkoliv model, který buď společně vymyslíte, přinesete si jeho obrázek, nabídne vám ho švadlena sama, nebo pokud jste skuteční módní gurmáni, donesete si jej od profesionálního módního návrháře.

Opravy a úpravy oděvů

Mnohdy se vám stane, že v některé z prodejen konfekce narazíte na téměř dokonalý kousek přímo podle vašich představ, jenže máte příliš dlouhé nohavice nebo třeba široký pas. Není třeba věšet hlavu. Většina krejčovství nabízí v rámci svých služeb úpravy oděvů, prostřednictvím kterých mohou řadu modelů upravit na míru vaší postavě, a to včetně takových specialit jako je zúžení či rozšíření pasu, zúžení ramen, rozšíření rukávů a mnohé další, což využijete mnohdy i s přibývajícím věkem, kdy se vaše postava mění, ale peníze investované do drahých kostýmků či obleků zůstávají. Stejně tak vám pomohou s roztrhnutými kapsami, zničenou podšívkou, nebo nefunkčními zipy. Drobná oprava vás vyjde na pár desítek korun, zatímco nový kus oděvu by mohl přijít v některých případech i na tisíce. Prostřednictvím služby takzvaného scelování oděvů vám přitom šikovný krejčí dokáže zachránit i zničené kusy oděvů, u kterých jste ani zdánlivě nedoufali v záchranu.

Bytový textil

Když se řekne textil, obvykle nás napadnou oděvy. Mezi textil se ale řadí také záclony, ubrusy, ale i přehozy, přikrývky či polštáře. To vše vám může rovněž zajistit v rámci svých služeb krejčovství, a to opět na míru vašim požadavkům. Na rozdíl od klasických prodejen nemá problém i s atypickými velikostmi, a dá vám větší prostor pokud jde o výběr látky, barvy a vzory. Útulný domov se neobejde bez příjemných barev a ladících kombinací, takže pokud jste ve velkovýrobě nenašli nic co by lahodilo vašemu oku, zalíbilo se vám něco neotřelého u známých, nebo zkrátka nechcete být kopií katalogu, obraťte se na krejčovství. Šikovný krejčí zvládne nejen potah na polštář, ale při domluvě určitě i řadu atypických bytových doplňků a dekorací. Pokud navíc nebudete mít jasnou představu, pracovníci krejčovství vám jistě ochotně pomohou s výběrem, a pokud naopak budete vědět přesně co byste rádi, pečlivě vaše požadavky splní.

Střihová služba

Nyní to už příliš běžné, ale přeci jen se mezi některými maminkami či běžněji babičkami najde tu a tam nějaká, která má doma vlastní šicí stroj, a dokonce moc dobře ví, jak s ním zacházet. Při složitějších střizích ale může nastat problém už ve fázi příprav, a tak krejčovství nabízejí i takzvané střihové služby, v jejichž rámci vám nastříhají vybrané látky do zadaných tvarů, a usnadní tak celý proces vytvoření nového kousku oděvu či textilu. Možnost střihových služeb vám přitom ochotné krejčovství nabídne jak z látky kterou v něm zakoupíte, tak z látky kterou si přinesete odjinud.

Jak vybírat krejčovství

Každý typ oděvu je určen pro jiné účely, a měl by tedy mít své typické vlastnosti. Od kostýmu na disco dance očekáváme pružnost, lesk a barvy, zatímco od večerních šatů eleganci, střídmost a šmrnc. Vkus každého je jiný, proto není od věci sledovat předchozí práce krejčího, pokud se chystáte svěřovat mu i návrhy. Pokud máte návrh vlastní, ochotný krejčí by vám měl dát možnost přinést si také vlastní látky, a měl by být vstřícný vůči všem doplňujícím požadavkům,ať už jde o** úpravy střihu**, nebo o doplňky. Samozřejmostí je pak kvalita práce. Například sportovní dresy mohou být v určitých místech napínány více než je běžné, proto musí být šití pevné a střih vhodný účelu. Pokud už se náhodou chybička vloudí, což je pochopitelně lidské, krejčí by vám měl oděv ochotně a zdarma opravit. Pokud ne, nebojte se rozšířit reference a napříště se obracet jinam. Vězte, že kvalitní krejčí šijí kostýmy pro vrcholové sportovce, a s jejich odolností nejsou nejmenší potíže, přestože nepoužívají nijak výjimečné materiály. Pochopitelně pokud ale chcete kvalitu, musíte volit vhodný materiál a nevzdorovat v tomto radám krejčího. Co se týče barev, kombinujte dle libosti, krejčí může pouze nabízet, ne diktovat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24722 (topprodukt.cz#2018)


Přidat komentář