Brazilský keratin pro zdravé vlasy

Vlasy jsou korunou krásy. Toto pravdivé tvrzení platí hlavně pro něžná pohlaví. A aby byly opravdu krásné snažíme se je ošetřovat různými přípravky. Ne vždy je však výsledek uspokojující.To, co potřebujeme je brazilský keratin.

Kdo se alespoň okrajově zajímá o vlasovou péči a vlasy samotné, nebude pro něj pojem Brazilský keratin nic nového. Co však znamená je už pro některé složitější definovat.

Co je brazilský keratin?

Brazilský keratin je procedura, která dodává vlasům potřebnou péči, výživu, kterou vlasy ztrácí buďto přirozeně, například koupáním v bazénu, moři, následným sluněním a podobnými přírodními živly. Dále pak jde o ztrátu přirozené síly vlasů nepřirozenými vlivy. Sem patří jak jednotlivé přípravky - laky na vlasy, gely, tužidla, hlavně pak barvy. Vlasy také ztrácí na své síle fénováním, žehlením či krepováním. Netřeba přitom zmiňovat trvalou a podobné, náročné úpravy vlasů, kde trpí hlavně samotné vlasy.

Pro koho je procedura brazilský keratin určena?

Brazilský keratin by rozhodně neměly opomíjet ženy, které si běžně a často žehlí vlasy, také ty, které si vlasy barví a téměř povinností je brazilský keratin pro ženy s vlasy odbarvenými.

V jiném případě máte záruku nenávratného poškození vlasů.

To však neznamená, že pro ostatní vlasy brazilský keratin nepřichází v úvahu. Pohrdat by jím neměly ani ženy, které mají kudrnaté či jen mírně zvlněné vlasy a rády by svoji hřívu předváděly ve zcela rovné formě. Brazilský keratin totiž působí právě pro narovnání vlasů. Aplikace brazilského keratinu by se však měla týkat i žen s naprosto rovnými vlasy. Zejména by měla oslovit dámy s vlasy dlouhými i středně dlouhými. Dodá jim potřebnou péči, vitalitu, vlasy se poté mnohem lépe rozčesávají a nejsou již tak „neposedné“. Nicméně brazilský keratin není nic zakázaného ani pro osoby s vlasy kratšími. Dodá jim potřebný a ztracený lesk, již zmíněnou vitalitu, sílu, také je výborný pro suché, lámavé vlasy.

Jak se brazilský keratin používá?

Je to směs, která se na vlasy** aplikuje podobně jako barva**. Pokud budete mít vše potřebné, tj. samotný brazilský keratin, čistící šampon, žehličku na vlasy, fén, rozprašovač s vodou, rukavice, štěteček s miskou, dále hřeben a velký kartáč, můžete si keratin aplikovat sami doma. Avšak nutně se musí podotknout, že pokud aplikace nebude provedena precizně, může účinek brazilského keratinu být opačný.

Vlastnosti brazilského keratinu

Brazilský keratin obsahuje jak přírodní keratin, tak kolagen, dále kokos a čokoládu. Toto jedinečné spojení zajistí vlasům kompletní zdraví, lesk, sílu, vitalitu, hebkost, pružnost a pevnost. Nejenže vlasy regeneruje, ale také jim dodává potřebnou ochranu proti slunci, vodě, i mrazu nebo větru.

Protože se jedná čistě o přírodní produkt, je vhodný pro všechny typy vlasů, a to zcela bez vedlejších účinků. Samozřejmě se předpokládá, že aplikaci provede profesionální kadeřník.

Jak dlouho trvá účinek Brazilského keratinu?

Ošetření brazilským keratinem má dlouhodobý, nikoliv trvalý účinek. Proto je nutné, pakliže toužíme po trvalé ochraně a krásných vlasech, na proceduru pravidelně docházet. Doporučuje je minimálně jednou za tři až čtyři měsíce, neškodí však ani pravidelná aplikace po měsíci. Zvláště pak, jestliže jsou vlasy silně poškozené.

Jak probíhá aplikace brazilského keratinu?

Nejprve se vlasy umyjí a lehce vysuší. Následně se aplikuje keratinová směs, doplňovaná vodou v rozprašovači. Poté se vlasy vyfoukají do požadovaného tvaru a nakonec řádně přežehlí.

Ihned po proceduře keratinem

Co je důležité si pamatovat, že po aplikaci brazilského keratinu je nutné tři dny si vlasy nemýt a ani jiným způsobem nesmáčet. To znamená ani bazén, ani voda v moři. Pokud však nešťastnou náhodou dojde k namočení vlasů, co nejdříve je vysušte fénem. V tomto období také vlasy nezatěžujte žádnou vlasovou kosmetikou, ani sponami. Nechte jen tak volně. Po třech dnech, tedy prvním umytí vlasů pak můžete používat veškeré laky, gely, tužidla, gumičky i spony tak, jak jste zvyklí.

Cena aplikace brazilského keratinu

Samozřejmě záleží na salonu, kadeřnictví, kde vám brazilský keratin aplikují. Průměrně se však cena pohybuje cca 1.500 Kč za vlasy krátké, do 5.000Kč pak zaplatíte za vlasy dlouhé. Je to však pouze orientační cena. Důležitými faktory, ovlivňující cenu, jsou: jak délka samotných vlasů, tak hustota, samozřejmě i míra poškození vlasů no a samotná síla vlasů.

Důležité faktory

Při, respektive po aplikaci brazilského keratinu platí přímá úměra – čím jsou vlasy více poškozené, tím snáze na nich půjde vidět působení keratinu – znatelný rozdíl mezi původními vlasy a vlasy po aplikaci. Je to dáno tím, že čím jsou vlasy oslabenější, tím snáze k nim proniknou pečující složky brazilského keratinu a tak je výsledek znatelnější. No a tím pádem čím jsou vlasy zdravější, aplikace brazilského keratinu na nich nemusí být znatelná a tím pádem také klientka nemusí být zrovna spokojená a proceduru náhle zatracuje. Je si však nutné uvědomit, že brazilský keratin je důležitý zejména jako ochránce samotných vlasů. Určitě znáte ten pocit, kdy trávíte v létě u bazénu a hlavně v bazénu svůj volný čas a poté cítíte a vidíte, že vaše koruna krásy ztratila hodně na lesku, hebkosti a vůbec tak celkově to není ono. Pokud si necháte aplikovat brazilský keratin, uvidíte, jak vám kamarádky a hlavně nekamarádky budou večer, po celodenním koupání, závidět krásné vlasy plné „šťávy“, které na večírku nenechají jedno pánské oko bez povšimnutí.

Pamatujte také na to, že ten, kdo vám brazilský keratin aplikuje, musí mít speciální certifikaci. Kadeřníci je věší na zdi svých provozoven, či se na ně můžete zeptat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23882 (topprodukt.cz#420)


Přidat komentář