Dámské paruky - druhy a výběr

Zajímá vás téma dámské paruky? Jaké jsou na trhu druhy paruk a zda lze i při nošení jedné paruky měnit účes, například natáčením či fénováním, to se dozvíte v následujícím článku.

Druhy paruk

Současná nabídka dámských paruk je široká a nabízí moderní styly střihu i barvy vlasů. Paruky proto mají přirozený vzhled a příjemně se nosí. Pro maximálně přirozený vzhled si můžete pořídit paruku speciálně barevně upravené. Vlasy jsou v tomto případě směrem od kořínků ke konečkům postupně zesvětlovány a tím je docíleno vzhledu přirozeně odrůstajících vlasů. Dražší druhy paruk disponují tzv. Lace front - monofilová filmová ofinka, která imituje vyrůstání vlasu přímo z pokožky čela, takže je možné vlas vyčesat dozadu. Vaše paruka může mít krátký, polodouhý či dlouhý vlas, v podstatě jakéhokoli střihu a barvy. Vyberte si takovou, ve které se budete cítit dobře, pohodlně a sebevědomě.

Dámské paruky - druhy a výběr

Pokud potřebujete paruku či příčesek, nebo hledáte nějaký krásný šátek, obraťte se na firmu, kde Vám poradí s výběrem vhodné paruky či příčesku a doporučí, jak o paruku pečovat, aby vydržela dlouho krásná a funkční.

Monofilové paruky

Při hledání vhodné paruky můžete narazit na pojem monofilové zpracování paruky. Znamená to zpracování nejvyšší kvality, čili ani při těsném kontaktu okolí nerozezná, že máte na hlavě paruku.

Paruky vhodné pro tzv. experimentátorky

Pokud si nevystačíte s parukou, kterou si ráno nasadíte a upravíte, aby vám dobře seděla, ale jinak bude váš účes každý den stejný, existuje řešení i pro vás. Jedná se o paruky vyrobené speciální technologií. Vlas je vyroben z pevnějšího vlákna, které lze fenovat a kulmovat a je možné jej stylizovat podobně jako vlas pravý. Modely s těmito vlastnostmi najdete pod označením "Futura".

Paruku s označením Futura můžete i fénovat

Při fénování, kulmování, nebo žehlení vlasů si ohlídejte teplotu horkého vzduchu. Vlasy této paruky lze upravovat při teplotě 140 stupňů, takže byste měli používat spotřebiče s přesnou regulací teploty. Po stylizaci účesu za použití horkého vzduchu je vhodné nechat prameny zchladit, aby byl váš pečlivě vytvořený účes zafixovaný. Používejte fény, které mají funkci foukání studeného vzduchu. Technicky to znamená, že například při kulmování vlasů do loken sepněte namotaný pramen sponkou a spusťte ho až po vychladnutí vlasů. Počítejte také s tím, že po tepelné úpravě účes zůstane ve stejném tvaru, dokud jej opět horkým vzduchem nepřeformujete. Jediné omezení je, že tuto paruku nelze barvit ani na něm provádět trvalou ondulaci.

Levnější paruky pro zvláštní příležitosti

Chtěli byste překvapit na večírku jiným vzhledem a zajistit si tak náležitou pozornost? V tom případě pro vás máme tip - nic neupoutá pozornost více, než vhodně zvolená paruka. Tyto cenově dostupné paruky pořídíte již za několik set korun. Jsou vyrobeny z kvalitního umělého vlasu a svůj účel stoprocentně splní. Vyberte si odlišnou barvu vlasů, nebo naprosto jiný střih a budete hvězdou večera. Pokud nosíte například dlouhé vlnité vlasy a na party objevíte s uhlazeným sexy mikádem, každý si bude všímat jenom vás. Nebo patříte mezi sportovní typy, kterým nejvíce vyhovuje krátký sestřih a nagelovaný rozcuchaný účes? Proměňte se v atraktivní kočku s vlasy do půli zad, s parukou je to snadné.

Kde paruku pořídíte?

Paruku si můžete objednat třeba v internetové prodejně, avšak doporučujeme vám osobně si paruku vyzkoušet, proto byste měly navštívit kamennou prodejnu. Jedině tak získáte jistotu, že vám paruka sedne k tvaru vašeho obličeje i barevnému typu pleti, navíc vám na prodejně asistent s výběrem a následnou péčí o paruku odborně poradí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id25199 (topprodukt.cz#2593)


Diskuze a zkušenosti

Jan | 20.06.2012 23:58
Re: Dámské paruky - druhy a výběr Dobry vecer hledam damskou paruku minymalne cernoblond ci obracene polodlouhou ci mikado,ale musi mit styl extravagance pokud je u vas neco podobneho v nabidce zaslete rovnou foto ci mne kontaktujte na tel cisle 606248970 dekuji Jan Silha.


Přidat komentář