Masáže a lymfodrenáže - Liberec

Dnešní doba je uspěchaná, hektická a každý z nás si zaslouží trochu té péče, uvolnění, svěžesti a energie. A co jiného mu toto vše dokáže nabídnout než kvalitní masáž a další možné praktiky pečující o tělo.

Masáž byla vždycky velmi příjemná procedura, kterou lidé vyhledávali zejména tehdy, pokud se cítili být unavení, vyčerpaní a potřebovali dodat energii a sílu. V současné době jsou masáže stále více oblíbené. A není se čemu divit. Dnešní doba je hodně uspěchaná, málo lidí najde ve svém již tak nabytém pracovním programu čas na sport nebo jiný pohyb. Také mnoho lidí vyčerpává nedostatečná regenerace unaveného organismu, což je typické především u sportovců, kteří podceňují přípravné a zotavné procesy. Masáž je léčebná procedura, která je uznávána již po staletí. Rozvíjela se snad všude ve světě a v každém z těchto míst si našla svou jistou formu. U nás v Evropě můžete využívat masáže především švédského typu, které jsou zvané jako masáže klasické. Ve světě se dále můžeme setkat s masážemi thajskými, havajskými masážemi lávovými kameny,** ajurvédskými masážemi** v Indii**, japonskými masážemi** zvanými shiatsu, masážemi v arabských lázních a mnoha dalšími.

www.ivifashion.webnode.cz

Význam masáží

Jak je všeobecně známé, dotyk rukou má přirozenou léčivou schopnost a proto je význam masáže opravdu obrovský a to nejenom po fyzické stránce, ale také po psychické. Účinky masáže se projevují například na pokožce, která se kvalitně provedenou masáží zbaví zrohovatělé vrstvy kůže, díky čemuž můžou lépe do kůže pronikat oleje a krémy, které se používají právě při masáži a následně toho je pokožka po masáží příjemně vláčná a pevná. Pokud byste masáže podstupovali častěji, Vaše pokožka bude navíc pružnější. K dalším příznivým účinkům masáže patří zbavování se odpadních látek ze svalů. V důsledku toho svaly méně bolí a jsou odolnější při aktivitách. Masáž také ovlivňuje celkovou nervovou soustavu, může být uklidňující i povzbuzující, prohlubuje spánek, díky relaxaci a uvolnění při masáži se také odbourává stres. Dobře provedená masáž tedy harmonizuje organismus jako celek a pokud je pravidelná, může podstatnou mírou zlepšit zdravotní stav.

Lymfodrenáž

Imunitní systém každého člověka je ať chce, či ne, zatěžován znečištěných životním prostředím, stresem, nevhodnou a nezdravou potravou, zvýšenou fyzickou zátěží a celkově uspěchanou dobou, ve které žijeme. Buňky lymfatického systému hrají velkou roli při tvorbě protilátek, při zneškodňování virů a jiných škodlivých látek. Tím vznikají odpady v metabolismu, které jsou následně vyloučeny pomocí lymfatických cév a uzlin.

Jemná technika manuální lymfodrenáže je tu proto, aby pomohla organismu aktivovat vlastní obranný systém tak, aby všechny zátěže, kterým je obranný systém vystaven a kterým musí čelit, dovedl patřičně zvládnout. Odpad z tkání je odváděn do cév lymfatické soustavy, a dále pak putuje do mízních uzlin, kde jsou produkty metabolizmu zneškodňovány. Manuální lymfodrenáž je vhodná na posílení organismu a díky ní také dochází ke zlepšení napětí pokožky, vyhlazení vrásek a zlepšení stavu celulitidy.

Pokud se rozhodnete zkusit manuální lymfodrenáž, je možné, že se masérka zaměří pouze na určitou část těla, dle Vašeho požadavku, která je nejvíc namáhána a která si zaslouží pozornost. Např. pouze ruce, nohy, břicho, krk, hlava, atd. Kruhovité či spirálovité hmaty s pomalou frekvencí směřují odtok lymfy ke sběrným uzlinám. Při manuální lymfodrenáži se nepoužívají  žádné  masážní oleje, emulze ani jiné podobné kosmetické přípravky. Oproti jiným technikám je manuální lymfodrenáž velmi jemná a zákazník při ní nesmí cítit žádnou bolest.

Lymfodrenáž

Jaké jsou účinky manuální lymfodrenáže?

Při manuální lymfodrenáži se může terapeut zaměřit na určité části těla, dále může upravit tlak podle Vaší potřeby a hmaty vyprázdnit lymfatické uzliny. Manuální lymfodrenáž se doporučuje proti celulitidě, dále tato lymfodrenáž zlepšuje napětí kůže a tkáně a zlepšuje odvod produktů metabolismu, působí proti migréně, proti otokům, zvyšuje obranyschopnost organismu a slouží jako detoxikace organismu.

Pedikúra

Pod pojmem pedikúra se rozumí péče o nohy. Studia, které nabízejí pedikúru, zpravidla nabízejí i mokrou pedikúru, což zahrnuje koupel nohou, stříhání nehtů, ošetření nehtových valů nebo odstranění zrohovatělé kůže na nohou. Dále můžou tato studia nabízet masáže nohou, ošetření zarostlých nehtů, odstranění kuřích ok, ošetření zbytnělé nehtové ploténky a další péče o nohy.

Manikúra

Každá žena by měla o své nehty patřičně pečovat a dohlížet na to, aby byly stále krásné. K tomu, aby byly Vaše ruce neustále přitažlivé, je dobré věnovat nehtům dostatečnou pozornost. Té nejlepší pozornosti se Vám dostane v nehtovém studiu, kde Vám nehty nejenom krásně upraví, ale také Vám je ošetří včetně rukou kvalitní kosmetikou, díky které budou Vaše ruce krásně jemné a vláčné.

Do oblasti manikúry spadají i parafínové zábaly, které působí jako mini-sauna nebo-li pozvolné předávání suchého tepla z parafínu, díky kterému dochází k hlubokému prohřátí, změkčení a zjemnění pokožky. Tímto dochází také ke zlepšení prokrvení ošetřeného místa, uvolní se ztuhlost svalového napětí a zvyšuje se odolnost organismu.

Péče o ruce a nehty

Japonská manikúra

Japonská manikúra P-shine je zaměřená na speciální péči o přírodní nehty. Předností tohoto typu manikúry je její dlouhodobý účinek a hlavně nenáročnost na udržování stálého a vysokého lesku ošetřeného nehtu. Japonská manikúra zvyšuje pevnost nehtu, také pružnost nehtu, metabolismus nehtového kořene a nehtového lůžka. Dále tato metoda působí i jako prevence před lámáním a třepením nehtu. Japonská manikúra P-shine se doporučuje jako nejúčinnější metoda při léčení oslabených přírodních nehtů po nehtové modeláži. Nehty se lehce zbrousí jedním směrem pilníkem,  nabere se na špachtličku pasta, ta se přenese na leštičku a opatrně se zapracuje do nehtu. Poté se použije růžový pudr, který se opatrně zapracuje do nehtu až do vysokého lesku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24953 (topprodukt.cz#2334)


Přidat komentář