Oční optika - Krnov a okolí

Špatně vidíte? Bolí vás hlava a vaše oči jsou unavené a podrážděné? Tyto příznaky jsou obvykle způsobeny oční vadou, bylo by tedy dobré, abyste se svým problémem navštívili odborníky.

Oční vady postihuji lidstvo od nepaměti, s vysokým namáháním v současnosti potřeba korekce nadál stoupá, a tak se nošení brýlí či** kontaktních čoček** stalo běžnou součástí našich životů. Toto pochopili i světoví designeři, a proto navrhování brýlových obrub se stalo velmi** módní záležitostí.** Rok co rok, tak jako v módě vznikají nové kolekce brýlí pro běžné nošení, léto i sportovní vyžití. Brýle jsou totiž důležitým prvkem naší vizáže a velice významně ovlivňují náš vzhled. Právě z těchto důvodů je důležité nezanedbat jejich výběr a vybírat svou optiku u odborníků, nikoliv někde v trafice mezi regály s novinami a jiným oběživem.

Oční optika – Krnov a okolí

Jestliže jste z Krnova nebo z jeho okolí, dozajista vám něco říká firma** LUBRIMEX s.r.o.**, která v** Krnově** provozuje několik optik. Firma byla založena v roce 1995 a od této doby se snaží uspokojit veškeré potřeby svých zákazníků. V nabídce sortimentu naleznete širokou nabídku brýlových obrub pro děti i dospělé, sluneční i sportovní, kontaktní čočky různých typů a dále i doplňky potřebné pro údržbu a ochranu oční optiky. Můžete si tedy vybrat vhodnou optiku podle svých potřeb, vkusu a stylu.

Oční optika LUBRIMEX s.r.o.

Firma LUBRIMEX s.r.o. svým zákazníkům poskytuje i kvalitní servisní služby s možností změření dioptrií a aplikaci kontaktních čoček v nové provozovně na Albrechtické 82 v Krnově, kde mají optometristické pracoviště.

Optiku LUBRIMEX s.r.o. naleznete na ulici Albrechtická 82 a I. P. Pavlova 552/9 v Krnově - Pod Bezručovým vrchem. V případě zájmu o bližší informace můžete volat na telefonní číslo: +420 554 690 729 nebo na +420 603 724 751. Psát můžete na firemní email: optika.lubrimex@seznam.cz. Otevřeno mají od pondělí do pátku od 8.00 ráno do 16.30.

Typy brýlí

Na rozdíl od dob minulých, kdy výběr nebyl příliš široký a ani příliš nedbal na estetickou stránku si v nyní můžeme vybrat z široké nabídky rámových obrub různých typů a z různých cenových kategorií. Velký důraz je přitom kladen i na designovou stránku, které tak jako oblečení a podléhá módním trendům. Díky tomu se k nošení brýlí uchylují i ti, kteří žádnou refrakční vadou netrpí a využívají zajímavého vzhledu rámků k tomu, aby podtrhli svůj image.

Pokud však máme vyjmenovat typy brýlí ze kterých si můžete u optika vybrat, jsou to: dioptrické brýle, sluneční brýle, sportovní brýle a dále ochranné a lupové brýle.

Dioptrické brýle

Dioptrické brýle patří k nejvíce používaným typům brýlí a stále je i nejčastěji lidé využívají k řešení svých refrakčních vad. S jejich pomocí tak můžete vyřešit různé oční vady, jakými je například krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus a podobně. Vše záleží na výběru vhodné dioptrické čočky, která se zasazuje do brýlových obrub. Správný výběr pak pomůže od unavených očí, bolestí hlavy a jiných zdravotních, či estetických komplikací, které špatné vidění doprovází.

Sluneční brýle

Kdo by se dnes bez slunečních brýlí obešel? Sluneční brýle ochraňují oči před škodlivým UV zářením, které jinak má neblahý vliv na naše zdraví a může krom jiného stát za bolestmi hlavy a předčasnou únavou očí. Sluneční brýle tvoří navíc ochrannou bariéru, která zabraňuje proniknutí alergenů do očí.

Dříve byly sluneční brýle záležitostí pouze pro ty, jež neměli potřebu nosit** dioptrické brýle**. Nyní však mají tu možnost i lidé s refrakčními vadou. Sluneční brýle jsou tradičním prvkem, který podtrhuje celkový outfit a napovídá o stylu nositele.

Sportovní brýle

Sportovní brýle bývaly dříve doménou profesionálních sportovců, dnes se již staly běžnou součástí každého sportovního nadšence, kterému mohou zpříjemnit jeho sportování. Na trhu jsou dostupné různé sportovní brýle i s dioptriemi. Vychutnat si tedy můžete jízdu na kole, běhání, golf, potápění a jiné sportovní aktivity. Všechny tyto sportovní brýle splňují vysoké požadavky, jež sportovci v rámci sportovního vyžití požadují.

Ochranné brýle

Ochranné brýle používáme při práci, kde hrozí nějaké nebezpečí úrazu, a proto musí splňovat ochranný účel. Ti, jež běžně nosí** dioptrické brýle** však kromě ochranného účelu potřebují, aby tyto ochranné brýle byly i jejich praktickou korekční pomůckou, aby tomu tak bylo, je tedy zapotřebí splňovat tyto požadavky:

Ochranné brýle musí splňovat dostatečnou ochranu před všemi riziky, kterými jeho práce disponuje a rozhodně nesmí riziko ještě více navyšovat. Mimo toto musí ochranné brýle odpovídat** ergonomickým požadavkům, zdravotnímu stavu** a také musí být zdravotně nezávadné. Je důležité, aby ochranné brýle chránily oči i obličej před fyzikálními a chemickými vlivy a před případným mechanickým poškozením, rtg, laserem, ale i UV a infračerveným zářením. Kromě toho musí mít i dostatečně silnou obrubu, která bude chránit brýle před roztříštěním, roztavením a jinému poškození. Druhů** ochranných brýlí** je hned několik a zákazník si vybírá vždy podle daných podmínek jeho zaměstnání. Vybrat si může ze štítů na ochranu obličeje, kukel, brýlí a tak dále. Všechny tyto ochranné brýle musí splňovat i další bezpečnostní požadavky jakými jsou například absorpční vlastnosti, nízká hmotnost, dostatečné provětrávání, velikost, odolnost proti zamlžení, snadná údržba a podobně.

Brýlové čočky

Vhodný výběr brýlových čoček významně ovlivňuje následný komfort brýlí. Na českém trhu si můžete vybrat z mnoha různých typů skel, které mohou pomoci nejen v korekci vašeho zraku, ale také usnadní vaše vidění, šetří oči před zbytečnou únavou a také mohou působit esteticky. Pro příklad uvádíme ty nejznámější, které naleznete například v optikách LUBRIMEX s.r.o..

Multifokální čočky

Multifokální skla jsou skvělým řešením pro všechny lidi, které trápí presbiopie aneb krátkozrakost propojená s dalekozrakostí. Ještě před nedávnem byli všichni s touto vadou odkázáni na neustálé přehazování brýlových obrub, které je nepraktické, nepohodlné, únavné, vedoucí k řadě nepříjemným a komickým situacím.

Dnes je tomu naštěstí již jinak, díky multifokálním sklům mohou lidé žít klidnějším a komfortním životem. Tato skla představují skloubení dvou v jedno. Brýle s multifokálními skly pak můžete používat, jak na dálku, tak i na čtení. Tyto brýle jsou ideální pracovní pomůckou všude tam, kde se často mění úhly pohledu (úředníci, manažeři, makléři a podobně). Jejich velkou výhodou je velká úspora za pořízení brýlových obrub, protože s multifokálními skly potřebujete již pouze jedny rámky.

Antireflexní skla

U každého dobrého optika máte dnes možnost pořízení si antireflexních skel, které vás zbaví nepříjemného zrcadlení. Antireflexní úprava šetří námahu očí a umožňuje jim ostřejšího vidění. Povrch skel navíc nemá čirý vzhled, ale získá buď purpurový, nazelenalý, modravý, či zlatý nádech, čímž jsou oči chráněny od přímého světla. Antireflexní čočky mají i estetický přínos, protože jsou vaše oči lépe vidět. Tato skla jsou ideální pro všechny, kteří chtějí snížit námahu svým očím, hlavně řidičům a pracujícím s počítačem.

Kontaktní čočky Optika Krnov

Kontaktní čočky jsou moderní korekcí zraku, která vám umožní pohodlného a bezproblémového  vychutnání si života. S nošením kontaktních čoček získáváte nový pohled na vnější svět, který byl doposud ohraničen brýlovými obrubami. Čočky dávají úžasnou svobodu a umožňují si dokonale vychutnat veškeré sportovní aktivity (i plavání) a různé společenské aktivity (večírky, plesy a podobně).

Vybrat si přitom můžete nejen z celé řady barev (od čirých až po bláznivé), ale i podle způsobu nošení.  Na trhu existuje celá řada typů kontaktních čoček od jednodenních, přes dvou týdenní  až po měsíční, vše podle vašich představ a  potřeb.

Dávno pominula doba, kdy korekce očních vad znamenala nepříjemnou nutnost, která mnohdy pěknou tvář proměnila v ošklivou. Současná nabídka očních dává všem zákazníkům celou řadu možností, kde se může kreativně realizovat každé přání zákazníka, který má šanci nejen úspěšně vyřešit svou oční vadu, ale také podtrhnout svůj styl a osobitou krásu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id24459 (topprodukt.cz#1489)


Přidat komentář