Liposukční centra - liposukce, druhy, výběr

Rozhodli jste se zlikvidovat tukové polštářky na svých bocích, ale ani dieta ani cvičení nepomáhá? pak možná přišel čas podstoupit liposukci. Pojďte si s námi vybrat, který druh bude pro Vás nejvhodnější.

Liposukce

Všichni chtějí být krásní a mít dokonalá těla. Příznivci těl jako z módního žurnálu se přiklánějí k řešení rychlému odstranění přebytečného podkožního tuku metodou, která se nazývá liposukce. Je invazivní – tedy vpichem přístroje pod kůži a neinvazivní tedy bez vpichu. Jsou to nejpopulárnější metody odstranění tuku – nejvyhledávanější metody plastické chirurgie. Jaké partie si lze liposukcí vylepšit?

 • tukové polštáře na břichu
 • hýždích
 • bocích
 • stehnech
 • na bradě
 • pažích
 • kolenou

Liposukce patří mezi mini invazivní chirurgické metody, tedy zákrok je prováděn z co nejmenších kožních vstupů, obvykle jen z několika drobných řezů či vpichů a existují také metody, kdy se vpich nedělá vůbec. Procedura může být podstoupena jak pod lokální, tak i pod celkovou anestézií.

Historie liposukce

Relativně moderní techniky konturování lidského těla a odstraňování tuku začínají s francouzským chirurgem Charlesem Dujarierem. 17. února 1926 tento plně kvalifikovaný francouzský chirurg,

provedl operaci liposukce mladé modelce. Jednalo se o ořezávání tuku skalpelem, modelka však do jedné nohy dostala gangrénu a tak jí noha musela být amputována. Po té se ještěěkolik lékařů snažilo o znovu zavedení liposukce různými způsoby, ale moderní liposukci uvedl na scénu až další francouzský lékař Yves - Gerard Illouz v roce 1982.

Druhy liposukce

 • Liposukce klasická
 • Tumescentní liposukce
 • Laserová liposukce
 • Ultrazvuková liposukce
 • Radiofrekvenční liposukce
 • Vibrační liposukce
 • Ultrazvuková lipolýza
 • Tripolární technologií
 • Kavitace

Může zákrok podstoupit každý?

Položte si sami otázku, jsem vhodný kandidát? Liposukce neřeší v žádném případě obezitu. Nejprve musíte nastolit zdravý životní styl, začít se hýbat a až nebudete obézní, můžete uvažovat o odstranění zbytkových polštářích tuků, které se Vám nepodařilo odstranit – pomocí liposukce.

Druhá otázka je jakou máte kůži? Je Vaše kůže zdravá a elastická, máte tedy dobré předpoklady pro tento zákrok. Čím starší je člověk, tím méně má kůži pružnou, proto se doporučuje procedura pro osoby do 40 let. Není to však nijak striktně dáno a jsou známy případy, kdy mají i straší lidé možnost podstoupení zákroku.

Jednoznačně se liposukce nedoporučuje těhotným a první možnost, kdy jít na zákrok je rok po porodu. Také mladí lidé kolem 18 let nejsou úplně vhodnými kandidáty, z důvodu neukončeného růstu.

Další osoby vyloučené z našeho seznamu budou nemocní lidé, kteří trpí cukrovkou, některým druhem srdečního onemocnění, plicními chorobami nebo lidé, kteří nějakou operaci nedávno prodělali a místo ještě není dostatečně zhojeno.

Co lze od liposukce očekávat?

Musíte mít realistická očekávání. Nikdo si nemůže myslet, že liposukce vyřeší problémy s celkovým vzhledem postavy. Dispoziční předpoklady Vaší kostry zůstanou stejné, jen se lékaři mohou pokusit o odstranění polštářků kůže. Také si pacient musí uvědomit, že výsledek liposukce nebude znát bezprostředně po zákroku. Tělo musí prodělat rekonvalescenci a tak musí počítat s určitým nepohodlím a omezením v pooperačním období.

Před liposukcí

Asi 3 týdny před výkonem by pacienti neměli užívat léky ovlivňující srážlivost krve či krvácivost. Od půlnoci před operací nejíst, nepít, nekouřit. Operace vyžaduje dobrý zdravotní stav. Při zánětlivém onemocnění kůže, výsevu akné na kůži, ekzému, kožní plísni nebo špatném celkovém stavu je výkon odložen.

Průběh zákroku - liposukce

Operace trvá asi 60 minut, záleží však na velikosti upravovaných partií. Jako místa vpichů, či kožních řezů, jsou určeny oblasti, které se nachází v přirozených kožních ohybech a vráskách, aby byl výsledný kosmetický efekt co nejuspokojivější. Vpichy jsou většinou dva až tři. Vstupy do podkoží musí být také v určité vzdálenosti od cílových míst liposukce.

Jako nástroj se u všech typů liposukce používá kanyla s tupým hrotem o průměru obvykle 2-4 mm, která je spojena hadicí s odsávací pumpou. Ta pomocí podtlaku nasává uvolněnou tukovou tkáň mimo tělo do skleněné nádoby, kde sledujeme množství a barvu odsáté tkáně. Na závěr liposukce se vpichy zašijí jedním stehem.

Kavitace - bezbolestná liposukce

Bojíte se operace a nechcete si nechat tuk odsávat -řešení je ne invazivní možnost kavitace. Tato zcela nová metoda bezbolestná liposukce 3. generace využívá zcela novou technologii s přesným zacílením na podkožní tukovou tkáň. Výsledkem je zhubnutí až 6 cm po prvním ošetření! Pokud jste dříve váhali liposukci podstoupit kvůli obavě ze zákroku, tato metoda bezbolestné liposukce je to pravé.

Rozdíly liposukcí

 • Liposukce se tedy dá provést několika způsoby lišícími se charakterem energie, která je užita k rozvolnění podkožního tuku. Podle tohoto hlediska dělíme liposukci na klasickou, vibrační, laserovou a ultrazvukovou.
 • Při klasické liposukci se tuková tkáň rozrušuje kanylou mechanicky a poté je podtlakem odsáta. Při ultrazvukové liposukci jsou tukové buňky rozrušeny ultrazvukovou energií, kterou vytváří samotná kanyla. Ta zároveň uvolněnou tukovou tkáň také odsává.
 • Při laserové liposukci působíme v podkoží laserovým paprskem a při vibrační liposukci se k uvolnění tuku používá mikroturbína.
 • Je také možné všechny tyto metody mezi sebou kombinovat.
 • Další alternativou liposukce je lipolýza, během které se tuk rozpouští aplikací chemických látek, nebo pomocí speciálního laserového paprsku. Roztok chemických látek je vpraven do podkoží pouze injekcemi, není nutné kůži nařezávat, a proto je kosmetický efekt vynikající.

Uvolněné tukové buňky nemusí být odsávány a odbourají se přirozenou cestou. Výhodou této metody je rovnoměrnost v odstranění tukové tkáně, údajně také zvyšuje pevnost a elasticitu kůže. Tuto formu liposukce ovšem nelze použít na větší plochy a tukové buňky odstraněné přirozeným metabolismem velice zatěžují játra.

Tumescentní liposukce

Tumescentní liposukce je metoda založená na napuštění tkáně tumescentním roztokem, který se vpravuje do podkoží pomocí jehly spojené infusním setem s infiltrační pumpou. Tím si připraví podkožní tkáň, je přechodně oteklá a připravená k zákroku. Při této metodě odpadá riziko plynoucí z celkové anestezie

Laserová liposukce

Ambulantní zákrok s minimální bolestivostí, prováděný bez nářezů, pouze ze vpichů. Celý zákrok je prováděn v lokální anestézii. Nošení elastických bandáží je zde omezeno na velmi krátkou dobu, u některých lokalit není vůbec nutné. Principem metody je tepelná destrukce tukové buňky laserem, dále je uvolněný tuk postupně vstřebán, lymfatickým systémem.

Radiofrekvenční liposukce

Je prováděna v tukové vrstvě od 0 do 20 mm a ošetření je naprosto bezbolestné. Při ne invazivní liposukci touto technologií není zapotřebí žádné chlazení kůže. Technologie je natolik vyspělá, že nemůže dojít ke vzniku puchýřků či popálení. Přístroj využívá unikátní radiofrekvenční technologii k řízenému zahřívaní pokožky.

Radiofrekvenční vlna vstupuje přes povrch pokožky do podkoží, kde intenzivně zahřívá tukové buňky, redukuje celulitidu, vypíná a vyhlazuje pokožku. Dochází ke stažení a vypnutí původně uvolněné a povadlé kůže na celém těle včetně obličejových partií a oblasti kolem očí, přičemž dochází k odstranění vrásek.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23761 (topprodukt.cz#62)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat