Masáž - druhy masáže a dobrý masér

Masáž je skvělým pomocníkem při mnoha onemocněních, ale také při denním stresu. prakticky velká část nemocí je způsobena fyzickým a psychickým napětím. Pravidelnou masáží se tak spousty problémů můžeme zbavit.

Dnes se již setkáváme v salónech a studiích se širokou nabídkou druhů masáží. Je to nejen díky objevování praktik především z východu, ale také marketingový tah, jenž s novinkou na trhu může do relaxačního centra přivést spoustu nových klientů.

Jak se však v široké nabídce masáží vyznat, kolik by řádná, profesionální masáž měla stát a co by měla splňovat?

Kam jít na masáže v Kladrubech ?

Jestliže chcete prožít nezapomenutelnou** masáž** pod doteky skutečného profesionála, doporučujeme Vám navštívit masérské studio paní Vlasty Hradilové. Její masáž Vás nejen uvolní, ale také nabije novou energií. Vybrat si může buď z** klasické rekondiční masáže nebo relaxační masáže.**

V masérském studiu paní Vlasty Hradilové si můžete také dopřát profesionální klasickou či mokrou medikůru. Protože i Vaše chodila si zaslouží kvalitní péči :)

Masáže Kladruby

Co je to masáž?

V každém případě je nutno zmínit, že masáž je procedura na uvolnění. Ať již mysli, tak těla. Ideálně obojího. Za žádných okolností by neměla působit přílišnou bolest a nikdy by nic "nemělo křupat". Jsou lidé, kteří si na "křupavost" zakládají a prý jedině tak je to pravá masáž. Nikoliv. Křupání kloubů může někomu být příjemné, ale masáž to rozhodně není.

A ani tvrdé techniky nemusí znamenat dokonalé uvolnění. Naopak někdy i jemnější hmaty vás uvolní více, než tvrďácká masáž od stopadesátikilového svalovce.

Jak by správná masáž měla probíhat?

Každá technika, a i studio může mít svoji vlastní přípravu a provedení. Budeme teď brát v potaz klasickou masáž.

Objednali jsme se masáž

Dejme tomu, že jste se již objednali na určitou hodinu a určitý den. Nejvhodnější je se objednat večer, nebo v době, kdy nás čeká odpočinek. Po masáži by si totiž tělo mělo odpočinout a vynechat fyzickou zátěž minimálně dvě hodiny a nejlépe celý den, celou noc. Je to proto, že po masáži jsou svaly zahřáty a rozmělněny tak, že by fyzické zatížení způsobilo komplikace daleko rozsáhlejší, než před masáží.

Jdeme do salónu - masáže

Přijdeme tedy do salónu, kde nás uvedou do převlékací místnosti. Perfektní je, je-li obdařena sprchou a masér, či recepční nás seznámí jednak s průběhem masáže a také doporučí osprchování. To však není žádná urážka, nebo náznak toho, že naše potní žlázy produkují více, než by bylo zdrávo. Před masáží je nejlepší být skutečně osprchován, neboť to je zárukou dokonalého vsáknutí masážního oleje do pokožky tak, jak by správně měl.

Příprava na masáž

Po sprše, ať již proběhla či nikoli, bychom měli dostat ručník, osušku či župan. Ideálně vše dohromady. No a k dispozici nějakou tu obuv na cestu na masérský stůl a zpět.

Masér by nás měl uvést a povědět, jak si lehnout. V místnosti musí být horko, až vedro. Jestli se vám zdá přílišné, po nějaké době za něj budete rádi. Tělo masírovaného se totiž dost ochladí a při klasické pokojové teplotě byste drkotali zuby.

Skvěle se také budete cítit při tlumeném světle, relaxační hudbě a líbivém aroma pokoje. Správný masér by se vás měl také zeptat, zda vám vše vyhovuje, ať hudba či světlo.

Dobrý masér

Šikovného maséra poznáte také podle toho, že jen po pár dotecích pozná, kde máte nějaký „ten problém“, aniž byste mu předtím avizovali. Toto místo promasíruje více, a přesně tak, jak je potřeba. Toto místo vás zabolí, avšak snesitelně, jinak to není dobrá masáž, a následně cítíte uvolnění bolesti.

Nutno také zmínit, že byste měli být přikrytí dekou, ručníkem a odhaleno pouze masírované místo. To nejen proto, že by vám bylo chladno, ale zejména proto, abyste se nenachladili.

Konec masáže vám masér oznámí s tím, že ještě chvíli můžete ležet.

Cena za masáž a druhy masáží

Ceny masáže jsou dle druhu a oblastí. Jednorázová klasická masáž zad a šíje by vás měla však stát cca 180,-Kč.

Klasická masáž

Už je název říká, jde o klasickou masáž. Masér k ní potřebuje minimálně masážní olej. Uvolní, zahřeje svaly, vhodná pro všechny. Nazývá se také masáží švédskou.

Sportovní masáž

Je určena pro sportovce, respektive při fyzické zátěži a přímo při sportu, kdy je nutné rozehřát svaly, snížit nervozitu a uklidnit před výkonem.

Reflexní masáž

Terapie, při které se využívá znalost reflexního bodů na nohou nebo rukou. Každý bod představuje určitý orgán lidského těla. Jeho profesionální stlačení by mělo odbourat problémy v daných oblastech.

Aroma masáž

Tato masáž je spíše psychického rázu, má odbourávat stres, napětí a pomocí éterických olejů uvolnit tělesné a duševní bloky. Éterické oleje působí nejen na pokožku, ale přes nos se také dostávají do těla, kde právě uvolňují psychické bloky.

Baňkování

Skvělá masážní metoda při nemocech pohybového ústrojí. Dobré výsledky má ale také při nemocech trávicího a dýchacího ústrojí. Kdo by si však myslel, že přikládání baněk je novinka, byl by na omylu. Baňkování používali již ve starověké Číně. Nevýhodou této metody jsou její následky, kdy vám na kůži zůstanou červené fleky po několik dní.

Masáž lávovými kameny

Horké lávové kameny stimulují krevní oběh a lymfatický systém. Tato masáž příjemně uvolňuje a postupně zahřívá celé tělo. Po masáži se pak člověk cítí plný sil, energie a klidný, naprosto uvolněný.

Anticelulitidová masáž

Dlouhý a poněkud problematický název masáže, z něhož jasně plyne, co je jejím cílem – odbourat celulitidu. Tato metoda působí na tukové buňky, je skvělá proti únavě nohou, formuje postavu a zlepšuje kvalitu pokožky.

Kosmetická masáž

Neboli masáž obličeje, kterou obvykle provádí kosmetička při kompletním ošetření pleti. Uvolňuje svalové napětí v obličeji, pomáhá k redukci vrásek a zlepšuje kvalitu pleti.

Masáž hlavy

Tu nám naopak poskytne kadeřnice při mytí hlavy. Existuje ještě další metoda masáže hlavy a to chamti, indická masáž. Pomáhá při výskytu migrén a velmi úspěšně je odstraňuje. Jinak je to také skvělá relaxační a uklidňující metoda při odbourávání stresu.

Havajská masáž – Lomi lomi

Masáž, při které masér využívá táhlých pohybů celých dlaní, předloktí a také loktů. Dokonale odstraňuje stres a napětí, pomáhá při detoxikaci organismu, stimuluje krevní oběh a lymfatický systém a zbavuje tělo svalové bolesti. Havajská masáž je jednou z nejúčinnějších metod k odstranění napětí jak fyzického, tak psychického a nazývá se tudíž právoplatně perlou mezi masážemi.

Lymfatická masáž

Neboli také lymfodrenáž je obvykle prováděna strojem a má za úkol odbourávat otoky a zlepšovat tok tkáňového moku.

Thajská masáž

Hloubková relaxační metoda spojující jak prvky jógy, tak akupresury. Thajská masáž je jemná masáž, která vychází z existence neviditelných linií a kombinuje mezi sebou jak protahování, tak natahování.

Shiatsu – japonská masáž

Tlaková masáž prsty pocházející z Japonska, proto se také tak někdy nazývá. Základní princip této metody je ve stlačování bodů, což má za následek rozptýlení energie v těle.

Medová masáž

Masáž, při které se využívá skvělých vlastností medu. Medovou masáží se tak odstraňují staré usazeniny a jedy z tělesných tkání a tělo se tak skvěle detoxikuje. Navíc tato technika pomáhá při problémech s pletí, ať již akné, tak stárnutí pleti a uvolňuje celkové napětí organismu.

Čokoládová masáž

Je podobná medové masáži, alespoň co se účinků týče. Také detoxikuje tělo, odbourává stres a zlepšuje kvalitu pokožky. Navíc bojuje proti celulitidě a touto metodou si užijete skvělý čokoládový zážitek – od čokoládového peelingu přes masáž až k čokoládovému zábalu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23747 (topprodukt.cz#16)


Přidat komentář